Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

Nikita 11:59, 08 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
A w „szmaragdowym” idealna pogoda na ogródkowanie. Nawet w nocy (sobota/niedziela) nie źle popadało. Prawie całą noc, spokojny deszczyk...super! Wszyscy na taki właśnie czekaliśmy. Bardzo się cieszę a najbardziej cieszą się chyba roślinki!!!
Chwilowo uziemiona byłam, bo miałam pod opieką …




...dwa stworzenia czteronożne marki psy i wyjechać nigdzie nie mogłam, więc działałam w ogrodzie.
Już pierwszego dnia ślicznie skosiłam siano, które zamiast trawnika obecnie posiadam. Następnie wykancikowałam wszystkie rabatki i pozbyłam się niechcianego chwastu.

W kolejny dzień przyjechali znajomi i za ich pomocą wykopałam i podzieliłam wszystkie miskanty... Wiem, wiem, ani czas na to, ani pogoda, ale znajomi zapałali miłością ogromną do moich traw, a że wyżej wymieniona falująca na wietrze zielenina rozrosła się nie miłosiernie (już zjadły rosnące pod nimi żurawki, z tłamsiły hortensje a w najbliższym czasie zamierzały zawładnąć pobliskim płotem), więc chętnie postanowiłam, korzystając z dodatkowych rąk, okiełznać bestie.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 12:03, 08 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Kolejne dni minęły pod hasłem :”CIĘCIE!!!”
Cięłam wszystko co mi wpadło pod sekator. Na pierwszy ogień poszła wierzba, bo szaleje w tym roku. Już wiosną była cięta, a mimo to jej 1,5 metrowe przyrosty włażą mi przez okno do pokoju.
Potem przyszedł czas na iglaki.
Najpierw 'kręciołek”, kulka na pniu, niby bonsai, tuje przy kompostowniku i wszystkie cisy.
Następnie zostały wykulkowane bukszpany i „pod sznureczek”wyrównany żywopłot od strony ulicy.









____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 12:05, 08 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
I jeszcze wierzba....




Na sam koniec, tak dla relaksu i odprężenia po ciężkiej pracy specjalny nawóz dostały rododendrony i róże a miłorzęby oraz funkie - azofoskę.

KONIEC.
Teraz odpoczywam i korzystam z urlopu!!!
No może jeszcze przesadzę rozplenicę i posadzę jeżówkę, którą właśnie dostałam w prezencie.
I jeszcze może poprawię kostkę brukową, która gdzieniegdzie zapadła się na skutek wzmożonej aktywności czarnofuterkowców.
I chyba pomaluję płot, stół i ławki ogrodowe...
Aaaa,,,jeszcze pieris pójdzie precz, bo wygląda jakby go ktoś bardzo skrzywdził... i róże muszę wyczyścić z przekwitłych kwiatów... i wymienić na nowe podpory do roślin... i pożyczyć piłę, żeby wyciąć gałąź starej śliwie.... Ehh...nie ma jak urlop !!!

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Kojak 12:24, 08 lip 2019


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Madzia odpoczywa...
____________________
TomekSosnowe zacisze
Gosiek33 18:14, 08 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
odpadłam...
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
GorAna 19:23, 08 lip 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Nikita napisał(a)
i pożyczyć piłę, żeby wyciąć gałąź starej śliwie.... Ehh...nie ma jak urlop !!!


Po cichutku zaglądam do zaprzyjaźnionych wątków; podziwiam, czytam i.....ostrzegam....Madziu, uważaj na piłę!, bo wiesz jak to się może skończyć!
Ja stara, doświadczona w tej materii, ogrodniczka Ci to mówię
Buziaki
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Kasya 19:46, 08 lip 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41927
No to niezłe podzialalas
Ale juz odpoczęłas ?
Bo chciałam pomęczyć o hosty
A nóż widelec uda ci się zidentyfikować ?

Ta mi się podoba najbardziej, może dokupie jak będę wiedziała co to


1,2 i obie razem



A tu jeszcze 2 inne i juz wszystko



U mnie nie popadało, rodki mi mdleją
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Bogdzia 20:19, 08 lip 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Madzia no jak to u Ciebie padało a u mnie ani kropli.Rododendronom nawóz daje sie zaraz po kwitnieniu , teraz juz za późno.Macham.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margarete 23:23, 08 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
No toś sobie poodpoczywała....
Nie ma to jak błogie urlopowe lenistwo w pięknym ogrodzie....
Żebyś sobie tylko odcisków na doooopie nie narobiła od tego leżenia

A ja w tym sezonie straciłam serce i zapał do mojego ogrodu i prac ogrodniczych. Wnerwia mnie ta kupa suchych badyli i nieudanych upraw, jednodniowych róż które więdną zanim się rozwiną, trawnika który zieleni się tylko w tych miejscach gdzie nie ma trawy a są chwasty, popalonych trawek na obrzeżach rabat które zdążyłam rozsadzić i podzielić tuż tuż przed tą falą upałów więc mimo mojego podlewania wyglądają jak żółte suche badyle i stanowią wątpliwą ozdobę rabat....ehhh szkoda gadać.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
aga55 00:30, 09 lip 2019


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Bogdzia napisał(a)
Madzia no jak to u Ciebie padało a u mnie ani kropli...

No własnie! U Magdy padało, w Pabianicach padało, a u mnie po drugiej stronie przyszłej kolei dużych prędkości też ani kropli. Brzozy wyglądają jak pod koniec września...jesień idzie...
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies