Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród do odnowy 21:02, 30 cze 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 5548
Do góry
Gosiek33 napisał(a)





PIĘKNIE to wygląda. Oczko i obok bagienko Super
Ogród z rzeźbą 20:59, 30 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Wracam do swojego porzuconego wątku po prawie dwóch tygodniach. Czas był intensywny w pracy i wyjazdowy, Wasze ogrody podglądam, na pisanie brak czasu.
Jutro znowu ruszam w Polskę.
Udało się spędzić prawie cały weekend na działce. Mnóstwo czasu poświęciłam na pielenie, no tym chwastom to żadna susza nie straszna, rosną na potęgę.
Zakupiłam wreszcie korę na rabatę ruderową, niestety nie wystarczyło na całą, ale mam nadzieję, że już będzie mniej tego niepotrzebnego zielska.

Z zaległych zdjęć - w Boże Ciało przycięłam kulki cisowe. Robiłam to pierwszy raz, więc trochę obaw miałam czy je w jajo albo w jakieś ufo nie przytnę

Przed:



Po:


Japoński ogród Reni i Matiego 20:53, 30 cze 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Do góry
Juki, które chciałam oddać, bo nie kwitły

Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć 20:45, 30 cze 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1704
Do góry
Mój wakacyjny raj

Japoński ogród Reni i Matiego 20:18, 30 cze 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Do góry
Jeszcze garnet. Zanudzam Was ostanie fotki klonów

Po nitce do kłębka ;) 20:08, 30 cze 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Do góry

Przy tarasie zaczyna być pięknie
Tajemniczy Ogród 19:59, 30 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 13811
Do góry
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Haniu, baardzo mi miło, ale to jest zwykła leśna mikrorabata. Żadna rewelacja No, poza tymi tawułkami
Aaa, i odwołuję wszystko złe, co pisałam o Leonardo - porcelanowe ma tylko pierwsze kwiatki, a potem trzyma niesamowicie długo piękne pęki kwiatów, lekko przechodząc w seledyn. Pełen oldschool

Melduję również, że anabelki rosną w siłę na froncie. Na razie mają jeszcze małe łebki, ale już znam ich możliwości W założeniu miały być niższe:



Ale ekstra, anabelki wymiataja moje to jeszcze wypierdki. a te Twoje to zwykle czy Anabelle Strong?
Mój ogrodowy pamiętnik 19:33, 30 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Eccentric.

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 19:31, 30 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
KasiaLangier napisał(a)
Śliczny wypieszczony masz ogród przepiękne łany sip, dopracowane rabatki, zielnik, warzywnik, wszystko mi się podoba

Przy okazji chciałam zapytać, czy szałwia to już przekwita ? Mam pierwszy rok, jeszcze nie rozwinęła skrzydeł, a już taka "klapnięta" jest. Czy ją się przycina ?



Kasiu dziękuję ale jeszcze nie jest tak jak bym chciała. Np. trawnik to zmora. Jeśli chodzi o szałwię. Jaką masz odmianę? Moja kompaktowa Deep blue tak szybko się nie pokłada. Po pierwsze upały a po drugie jak trochę się ochłodzi zetnij kwiaty. Powtórzy kwitnienie. Jest młoda, więc po ścięciu bardziej się rozkrzewi.
Mój ogrodowy pamiętnik 19:30, 30 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Glowing Dream.


Japoński ogród Reni i Matiego 19:29, 30 cze 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Do góry
Ciąg dalszy klonów

Ogródek warzywny na balkonie 19:28, 30 cze 2019


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Do góry
Ogródek warzywny na balkonie 19:26, 30 cze 2019


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Do góry



Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 19:24, 30 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
KasiaLangier napisał(a)


Zdolnego masz męża czy mogłabyś podać wymiary tej podpory ? ja mam dość wysokie Anabelki..


Moja Anabelka osiągnęła 145cm. Limki będą jeszcze wyższe. Na chwilę obecną mają 150 cm. No ale te z kolei są bardzo sztywne. Podpora ma wysokość 75cm o średnicy 45cm. U nas jak na razie wystarczy. Jak widzisz na zdjęciu z lewej strony podpiera się o barierkę a z drugiej o Limki plus właśnie obręcz. Dla swojej zrób wyższą. Wysokość zawsze można wyregulować wbijając ją płycej lub głębiej w ziemię.


Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 19:09, 30 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
Katkak napisał(a)
Aniu jak jakocham te Twoje Żuławy... zostawiłam tam serce.

Wiem Kasiu
Kasiu dzisiaj na Żuławach 34 stopnie. Straszny ten upał. My nad morzem.


Japoński ogród Reni i Matiego 18:55, 30 cze 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Do góry
I znowu klony, jak to w japońskim powinno być

Bylinowa łąka 18:41, 30 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
Inne róże nn też jeszcze kwitną. Pierwsze dwie przy tarasie, choć złapały już czarną plamistość, a kolejna przesadzona jesienią na słońce wypuściła jeden pęd.




Bodziszek po przycięciu już się zregenerował. Już jak wycinałam, to wypuszczał nowe listki.



Lilie w łące, jedne z niewielu, które się uchowały.

Bylinowa łąka 18:33, 30 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
Smotrawy pod drzewami pięknie wyglądają. Są wysokie na 1,5 m i widać je z daleka. Mogą się tam rozsiewać do woli.



Tojeść kropkowana kwitnie, a rośnie tak gęsto, że chwasty nie mają szans. Muszę i w innych miejscach ją posadzić. To też temat na potem.


Szałwie, gaura, kłosowiec, miskant i parzydło. Na drugim zdjęciu amzonia i różyczki Hakuun, które odrobinę żółtego mają tylko w pąku, za nimi przycięta krzewuszka Nana Purpurea i lilak. Amzonia jest za wysoka tak na przodzie, ale pierwszy raz urosła taka duża. Chyba jeszcze nie będę jej przesadzać.
Tajemniczy Ogród 18:27, 30 cze 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
Haniu, baardzo mi miło, ale to jest zwykła leśna mikrorabata. Żadna rewelacja No, poza tymi tawułkami
Aaa, i odwołuję wszystko złe, co pisałam o Leonardo - porcelanowe ma tylko pierwsze kwiatki, a potem trzyma niesamowicie długo piękne pęki kwiatów, lekko przechodząc w seledyn. Pełen oldschool

Melduję również, że anabelki rosną w siłę na froncie. Na razie mają jeszcze małe łebki, ale już znam ich możliwości W założeniu miały być niższe:

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 18:26, 30 cze 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
zakwitła dębolistna - w końcu jej dobrze

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies