Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Nowa12 22:31, 03 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Zana napisał(a)


Promienie słońca wpadły w obiektyw, stałaś "pod słońce".
Ja robię bardzo dużo zdjęć mając słońce na wprost, ale aparat musi być w cieniu. Mam łatwiej, bo mój ogród ma sporo "półcieni" i łatwiej o taką kombinację.


To ja się tez tu czegoś nauczę bo też nigdy nie umiem zrobić zdjęć jak słońce świeci.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kim 06:18, 04 cze 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Ławeczki podobają mi się bardzo takie jakie są teraz nie pozwol eMowi nic zmieniać warzywnik -na bogato

Jaśminowiec piękny u mnie niestety jeszcze nie kwitnie martwi mnie jedynie to że wypuścił długie młode przyrosty które zasłaniają pąki kwiatowe nie wiem czy je przyciąć ?
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Anda 07:58, 04 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Mnie również ławki podobają się takie jakie są. To drewno jest super

Kup sobie osłonkę na obiektyw, wtedy zdjęcia pod światło będą łatwiejsze do zrobienia

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41KZ9-Xr2aL.jpg
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 16:36, 04 cze 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kim napisał(a)
Ławeczki podobają mi się bardzo takie jakie są teraz nie pozwol eMowi nic zmieniać warzywnik -na bogato

Jaśminowiec piękny u mnie niestety jeszcze nie kwitnie martwi mnie jedynie to że wypuścił długie młode przyrosty które zasłaniają pąki kwiatowe nie wiem czy je przyciąć ?


dzięki Bożenko,
nie wiem jak z jaśminowcem, ja go w zeszłym roku przycięłam, ale nie pamiętam kiedy - może końcem lata. W tym roku jest taki kompaktowy, ale to tak naprawdę - nie wypuścił prawie nic w górę, dalej ma tak z pół metra wysokości, ale mocno się zagęścił. Może jeszcze urośnie - a może to jest jakaś niska odmiana?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 16:37, 04 cze 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Mnie również ławki podobają się takie jakie są. To drewno jest super

Kup sobie osłonkę na obiektyw, wtedy zdjęcia pod światło będą łatwiejsze do zrobienia

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41KZ9-Xr2aL.jpg


dzięki Ewuś, słusznie słusznie osłonkę kupić, zapisane
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 16:44, 04 cze 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
ok, zrobiłam zdjęcie bylinowej w słońcu dalej mało widać, hahaha

a ogniskowa ma industrialną czerpnię na pierwszym planie, czy czosnki tylko ściąć i cebule zostawić w ziemi?

wiciokrzewy są fajnymi pnączami, jak dołączą do nich latem miliny i trzmieliny podrosną, to płot trochę zniknie nie wiem jak prowadzić trzmieliny, żeby go zarastały, wplatać gałązki w siatkę? czy robić jakieś sznurki prowadzące?

i tradycyjnie tydzień z życia buków, przyznajcie, że samochód sąsiada za płotem jest już mniej widoczny.
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Zana 16:46, 04 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Anda napisał(a)
Mnie również ławki podobają się takie jakie są. To drewno jest super

Kup sobie osłonkę na obiektyw, wtedy zdjęcia pod światło będą łatwiejsze do zrobienia

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41KZ9-Xr2aL.jpg


O widzisz, zapomniałam o osłonie. Ja swoją połamałam ze dwa lata temu i do tej pory nie kupiłam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Anda 16:47, 04 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Gdzie ten samochód?

Czosnki najpierw niech zżółkną A trzmielinę bym wplatała po prostu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zana 16:49, 04 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jola_M napisał(a)
ok, zrobiłam zdjęcie bylinowej w słońcu dalej mało widać, hahaha

a ogniskowa ma industrialną czerpnię na pierwszym planie, czy czosnki tylko ściąć i cebule zostawić w ziemi?


Jak nie widać, jak widać. Po prostu jest bardzo ostre słońce. O której godzinie robiłaś zdjęcie?

Industrialna czerpnia doskonale wpisuje się w klimat ogniskowej

Zdjęłam okulary, żeby nie widzieć samochodu sąsiada.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Jola_M 16:54, 04 cze 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
u kogoś w wątku była mowa o mrówkach i o ich szkodliwości na korzenie roślin, chyba u Ewy. Mogę potwierdzić, że tak jest. Mam dwa kopce w ogrodzie, pod migdałkiem i pod kanzanem. Migdałek praktycznie jest na skraju życia i śmierci - zmarniał straszliwie. Kanzan się trzyma, ale to starsze i silniejsze drzewo. Ale za to funkia, która jest praktycznie w mrowisku - również marnieje.
Spostrzeżenie dodatkowe - mam funkie tej samej odmiany, kupione razem w tej samej szkółce, wsadzone w tym samym czasie.
1. Wygląd hosty rosnącej w doniczce w cieniu tarasu, liście wąskie i długie, obwódki białe też wąziutkie, najszybciej wystartowała, widać, że walczy o miejsce i już wypuściła pędy kwitnące.

2. Wygląd hosty rosnącej pod kanzanem, walczącej o wodę z drzewem i liliowcami, dodatkowo w mrowisku, lekko żółta malutkie liście

3. Wygląd hosty rosnącej w gruncie w towarzystwie języcznika, półcień (rabata bez maty - wysypana korą)


____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies