Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 14:42, 04 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
greg66 napisał(a)
Nad drzewami zastanów się, ja przód domu mam prawie parkowy, cztery sosny, dwie brzozy, trzy modrzewie, wszystko ponad dom, jak jest wichura a zdarza się coraz częściej to wraz z zona drżymy, czy wytrzymaja, bo jak nie to albo nasz dach albo sąsiadów przygniecie.
Kiepsko, choć w tej chwili z drugiej strony ni ewyobrażam sobie inaczej niż mam.
Grzegorz, no właśnie dlatego ciągle się wahamy z mężem odnośnie tak wysokich drzew. Mamy brzozę, ale co jakiś czas czubek jest jej ucinannany, żeby za wysoka nie urosła za płotem mamy ogromną lipę, ale one cień dają dopiero koło takiej godziny, gdy słońce nie jest już palące czyli koło 17-18

Tak jak napisałam,drzewa bym chciała, ale takie maks 5-6 metrów...
No i sadzenie drzew jednak musi być bardzo dobrze przemyślane, a ja tak wyobraźni nie mam jak to będzie wyglądało za kilka lat
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:31, 04 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601

Próbowałam dodać zdjęcia, ale oczywiście telefon nie chce współpracować.
Właśnie zauważyłam na Baronessie biały nalot- to mączniak? Czym to psiknac? Jakie są domowe sposoby a jakie chemiczne?

W poniedziałek jeszcze tego nie widziałam. Mam gnojówkę z pokrzywy, ale nie wiem czy ona też jest ok i jeszcze mam Topsin M500SC
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 16:44, 04 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Możesz najpierw psiknąć mlekiem niepasteryzowanym, świeżym rozrobionym pół na pół z wodą.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 16:51, 04 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
Możesz najpierw psiknąć mlekiem niepasteryzowanym, świeżym rozrobionym pół na pół z wodą.
zaraz biegnę do sklepu po mleko tłustość mleka nie jest istotna? A ta.mieszanka jest też dobra na mszyce?
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 16:56, 04 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
sarenka napisał(a)
zaraz biegnę do sklepu po mleko tłustość mleka nie jest istotna? A ta.mieszanka jest też dobra na mszyce?


Nie, na mszyce pryśnij mocniejszym strumieniem wody. Te zielone dość łatwo spadają
Na grzyba działają kwasy mlekowe zawarte w niepasteryzowanym mleku. Jedna ze znajomych ogrodowych używa nawet zsiadłego mleka do tego, wiesz, tej wody rozcieńczonej z wodą deszczową.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 16:57, 04 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Chyba u mnie nie dostanę niepasteryzowanego, ale może uda się kupić od rolnika.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:01, 04 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 17:04, 04 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Tak, to początek mączniaka.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 09:21, 06 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, oprysk z mleka pomógł, jeszcze odrobinkę zostało tego nalotu, jak często go robić? Co 2-3dni?
Jeszcze mam pytanie,co to za robalek
____________________
Magda W samym sloncu
zoja 09:27, 06 cze 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
To larwa biedronki
Mnie cieszy ich obecnosc sa bardzo pozyteczne
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies