Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 09:43, 29 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Znalazły się a myślałam, że wyplewiła. Tworzą fajny duet z jeżówką bladą.



W kręgu pojawiają się kolejne kwiatki.


Mój azyl na wichrowym wzgórzu 09:38, 29 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję za miłe chwile spędzone u Sylwii, na pamiątkę zostawiam kilka fotek.






Dorotko dziękuje za zdjęcia. Ja już kilka od Ciebie "ukradzionych" wrzuciła sobie na wątek wcześniej. Mam nadzieje, że się nie gniewasz, ale takie świetne wyszły. Miło będzie wspominać to spotkanie u Sylwii i Wojtka.
Blaski i cienie nowego życia 09:38, 29 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 09:36, 29 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry


Jeżówki też już niebawem zakwitną. Zawilce, hortensje i sadźce też szykują się rozplenicami. Zmieniamy klimaty na letnie.



Jurajski Ogród 09:28, 29 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
AgnieszkaW napisał(a)

tu, zamiast Bonici rośnie od jesieni tawuła Crispa, ale czy zostanie na stałe? Jeszcze nie wiem, testuję...
Natomiast wciąż pusta (z jakimiś resztkami Miłki, która tam nie chce rosnąć) jest środek rabaty...





A to ciekawe że wypadła róża. To było fajne połączenie. Za to będzie odmiana. Ja też testuję rośliny na danych stanowiskach i ciągle nic nie skończone

U Ciebie fantastyczne widoki i idealne taka równowaga panuje
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 09:24, 29 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Na drugi dzień rano przed pracą wycięłam bodziszka żałobnego przy samej ziemi. Usunęłam też pozostałości łodyg zaschniętych tulipanów, które zakrywał. Za dwa tygodnie ładne kępki już będą ponownie. Jego rola będzie teraz mniejsza, bo rozplenice są już spore.


Skorzystałam, że zrobiło się miejsce i przycięłam też dziesiątki kroków obwódki bukszpanowej. Sadzonki już się zrosły i coraz mniej widać poszczególne kostki. Jeszce jakiś czas i wyrównają się, tak, że nie będzie widać poszczególnych kępek.


Mój azyl na wichrowym wzgórzu 09:13, 29 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Doranma napisał(a)
Wolny dzień od pracy spędzony w ogrodzie, to najlepsze co może być. ☺ Tylko bez tych upałów ...
W przepięknym ogrodzie byłaś.- uczta dla oczu ☺


Dzień wolny bardzo intensywnie wykorzystałam w ogrodzie. Cały przód przycięłam. Tuje,cisy, bukszpany.




Mój azyl na wichrowym wzgórzu 09:07, 29 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
mirkaka napisał(a)


Anitko, widzę że podróżujesz, zaraz zobaczę relację , zajawki w Twoim wątku przepiękne
Ta roślinka kwitnąca na niebiesko teraz na zdjęciach to trzykrotka? Czy ona długo kwitnie? Bardzo ładne kępy z niej powstały, co robisz jak przekwita, zostawiasz liście? Czy masz ją w różnych odcieniach, czy to tylko gra świateł?


Tak to trzykrotki. Mam w trzech kolorach, niebieski jasny i ciemny oraz taką purpurowa. Kwitną długo, ale mają też tendencje do pokładania się po ulewnych deszczach. Była u nas bardzo gwałtowna burza w zeszły piątek. Dostały podpory wówczas. U mnie niektóre jakieś takie bardzo wysokie rosną, może to kwestia za żyznego podłoża albo ścisku.

Ja ścinam te z kwiatami po przekwitnięciu do zera. Niewiele liści zostaje.

Ja lubię tą purpurowa najbardziej.

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 08:59, 29 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Urszulla napisał(a)


A co to za płyn przy cięciu stosujesz?


EM z pracy coś przyniósł - Kontakt IPA plus i dezynfekuje sekator, bo na niektórych bukszpanach pojedyncze gałązki jakieś brązowe się zrobiły. Po cięciu muszę na grzyba zrobić oprysk. I pasowałoby zrobić oprysk na gąsienice ćmy bukszpanowej.

Latające ćmy też się pojawiły w pułapce, wiec i gąsienice będą. Odczekam chwilkę.


Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 08:54, 29 cze 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry


Prezent od Ani /Anabuko/tak pięknie zakwitł.
Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 08:14, 29 cze 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Dla mnie zawsze twój ogród pięknie wygląda
A jak ci róże kwitną W tym roku ?
Jezowki zaczynają ?
R


Zaczynam umieć się z nimi obchodzić w tym roku lepiej kwitną i nie łapią tak mączniaka.Muszę je bardziej wyeksponować bo w roślinach je mało widać .chyba susza też im pomaga choć je podlewam.Sporo roboty przy nich ale nie duża ilość więc ogarniam temat choć nie do końca .Muszę poszukać jak się ścina po pierwszym kwitnieniu.Masz może chopina ???jak rośnie u Ciebie
Przerwa na kawę... 07:33, 29 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Pokażę na szybko początek prac i zmykam robić bo nie do końca podoba mi się pogoda. Jak zacznie padać to piach z cementem mi zwiąże i będzie lipa. Stara kostka strasznie brudna od wynoszenia mojej gliny.


I dla Megi trochę lepsze zdjęcia Kanzanów choć zielone na zielonym ciężko wypatrzeć.
Sezon 2017 u Hanusi 06:33, 29 cze 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Aniu, Grażko, nie forsuję się. Upał nie jest dla mnie ani dla mego piechola. Szukamy cienia i relaksujemy się.Dziś by mi wypadało do ogrodu śmignąć, ale urodziny wnuka są większym priorytetem.
Dzień będzie więc pod znakiem spacerów i dopieszczania podniebienia.
Bawcie się dobrze. Weekendy już prawie urlopowe u niektórych.

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 01:11, 29 cze 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1270
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
i te co mi Monia rok temu odbierała od koleżanki forumowej


Wygląda mi to na hortensję bukietową Tardiva.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 00:52, 29 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry

na wiosne nadmiar dymki sadzę w łące to pewne



Dobranoc
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 00:50, 29 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Ktos wie czemu moja cykoria jest zielona a nie biało różowa jak na fotce z opakowania?
Wybielać ją czy jak?



pomidorów nie peduję, skoro w Cinach tego nie robia to ja też niezobaczymy co będzie

Ptasi gaj 00:47, 29 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15242
Do góry
Może zamiast środka na ślimaki dwie fotki

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 00:44, 29 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
i te co mi Monia rok temu odbierała od koleżanki forumowej

zniosły zalanie, w słońcu nie mdleją, ciut odchorowały upał co po liściach widać , ale kwiat bielusieńki


i warzywnik na kolację....a może już śniadanie
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 00:36, 29 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
anabell już cudne



i grandiflora, ja ją lubie upały dobrze znosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies