Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 18:22, 14 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22308
Gosiek33 napisał(a)
Z kaliną karłową pożegnałam się jesienią i jakoś za nią nie tęsknię. Dwa lata walczyłam, u Ciebie dopiero teraz jest problem


Walczyłaś z tymi dziurkami? Ładne są, takie misterne.

Będą gruszki! I hit tego sezonu: różowy z pomarańczowym.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:27, 14 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22308
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Piękne te twoje widoki Cieszę się, że kiedyś zauroczył mnie Twój kuklik, bo w tym roku mam już okazałą kępę własnego i baaardzo mi pasuje w tych moich leślnych klimatach. Planuję pierwsze dzielenie na jesień.


On mnie zauroczył w duecie z trzmieliną oskrzydloną. Nie mogę się napatrzeć.
Obie roślinki rosną pod brzozą.


Jeddelohy się tuczą.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 18:32, 14 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Walczyłaś z tymi dziurkami? Ładne są, takie misterne.




niewidzialna ręka obgryzała do patyka poszczególne pędy, efekt prawie jak po ćmie bukszpanowej, nigdy żadnego drania nie udało mi się wypatrzeć
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 18:34, 14 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
żółta trzmielina?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 18:58, 14 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22308
Gosiek33 napisał(a)
żółta trzmielina?


To trzmielina oskrzydlona. Wiosną ta zieleń jest taka bardzo delikatna. Piękny ma pokrój ten krzew.

Ciekawe, czy Watanabe uda mi się zregenerować?

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:01, 14 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22308
Startują późne rodki. Na jodle koreańskiej pojawiły się szyszki.





i wczorajsze

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:27, 14 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22308

Moniu
,
Od lewegodolnego rogu: miskant Variegatus, za żurawką piwonia, za piwonią róża parkowa Elmshorn, potem są byliny (jeżówka purpurowa, krwiściąg, przetaczniki, rozchodniki olbrzymie, astry, zimozielone kulki, trawy). Tłem tej rabaty jest bukowy żywopłot i pionowym akcentem z brzozy Doorenbos i morwy.
Zdjęcia kiepskiej jakości, a z powodu suszy trawnik dawał słaba oprawę.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 10:23, 15 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15036
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Iwonko, Poppy, rzadko kiedy udaje się przenieść inspirację na docelowy, konkretny ogród. Poza roślinami, jest tak wiele elementów decydujących o ostatecznym wyglądzie. Iwonka robiła ostatnio u siebie rewolucję- zauważyła, że w jej ogrodzie brakuje ładnego trawnika i paru elementów biżuterii ogrodowej. I to były te smaczki, które zadecydowały o tym jakie jest ogólne wrażenie.

Dzisiaj, po raz pierwszy w tym sezonie, poczułam pod stópkami efekt dywanowy. Miłe to było.

Dywanik cudny. Mój powoli zaczyna się zagęszczać. Tam gdzie placki muszę dosiewkę zrobić. Myślę, że po tym sezonie będzie już w miarę fajny. Jednak ładny trawnik bardzo dużo daje w takim ogólnym odbiorze całości nasadzeń. Szczególnie przy mniejszej (jak u mnie powierzchni).
Rabat nie da się skopiować - inna gleba, nasłonecznienie, klimat, otoczenie i dodatki sprawiają, że te same rośliny inaczej się będą prezentować. Ale warto się inspirować i testować, obserwować. Ja nadal bardzo dużo czytam o roślinach, uwielbiam oglądać je u innych, dopytywać się jak się zachowują. Teraz zaprenumerowałam sobie taką serię poradników ogrodowych HGTV (18 zł miesięcznie to nie jest majątek a wydane są mega ładnie i przystępnym językiem) - mimo iż opisują proces powstawania ogrodu od początku - wciągają jako lektura. Wielu błędów bym uniknęła przy projektowaniu, gdybym od takiej lektury zaczęła. I kupiłam poradnik o cięciu - ten to już wciągnął mnie bardzo. U mnie mały ogród więc cięcie jest niezbędnym elementem.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 10:27, 15 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Tylko te porady dotyczą chyba angielskich ogrodów?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Brzozowadzie... 10:47, 15 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


On mnie zauroczył w duecie z trzmieliną oskrzydloną. Nie mogę się napatrzeć.
Obie roślinki rosną pod brzozą.

Czyli teraz powinnam przemyśleć trzmielinę oskrzydloną?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies