Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 09:50, 15 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Bożykwiata wypatrzyłam na forum, a potem napatoczyła mi się jedna, jedyna sztuka w ogrodniczym. Kupiłam wiosną ubiegłego roku. Posadziłam na suchej rabacie pod sosnami. Słońce ma rano i późnym popołudniem. Nie wiedziałam, że całkowicie ginie część nadziemna wiec wiosną miałam bardzo miłą niespodziankę, że z ziemi wylazł. Jestem nim zachwycona. Lubię takie nieoczywiste zachwyty w różnych częściach ogrodu

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 09:53, 15 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
April napisał(a)
Gosiu, piękny kolor ma twój bożykwiat. Ja kupiłam w zeszłym roku, był blado fioletowy, cudo. Przeżył bez problemu pięknie kwitnie ale.... stał się biały, taki szarawy nawet. Czy brakuje mu czegoś do wybarwienia?



Nie mam pojęcia. Mój rośnie wśród sosnowych igieł i szyszek. Pokaż zdjęcia swojego. Kiepsko znosi suszę, ale szybko nabiera turgoru po podlaniu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:00, 15 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Suchodrzew piękny. A wiesz jakie kolory masz piwonii drzewiastych? Ja mam dwie - jedną żółtą, taką cytrynkową, a drugą chyba amarantową. Normalne piwonie chyba zrobią u mnie out. Mimo płytkiego wsadzenia, słonecznego stanowiska, nawożenia - pąków kwiatowych nie ma. Już drugi rok tak strajkują. Mam ich dosyć. A na drzewiastych mam 5 pąków na 2 letniej sadzonce (w ubiegłym roku też ze 2-3 miała) a na ubiegłorocznej, przesuszonej strasznie (zapomniałam o niej po prostu ;() - jest jeden pąk na 1 patyczku.


Drzewiaste u mnie to ukopane siewki. Nie mam pojęcia kiedy wejdą w okres kwitnienia.
Piwonie bylinowe do tej pory też były za trudnie dla mnie jednak po obejrzeniu paru filmów i poczytaniu bloga, w tym roku zapączkowały


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 10:05, 15 maj 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10162
Nie mam zdjęcia bożykwiatów, jakoś ich wygląd nie zachęcał do focenia. Nie jest tak tłuściutki jak twój, to jeszcze młode sadzonki, 3 szt z zeszłego roku. W półcieniu, też z masą igieł i szyszek. Wilgoć raczej ma bo rośnie blisko trawnika, który mąż często podlewa.
Muszę zatem dokupić też inne kolorystycznie odmiany. Kupowałam w Skubiance, tylko taki był.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 10:11, 15 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
April napisał(a)
Nie mam zdjęcia bożykwiatów, jakoś ich wygląd nie zachęcał do focenia. Nie jest tak tłuściutki jak twój, to jeszcze młode sadzonki, 3 szt z zeszłego roku. W półcieniu, też z masą igieł i szyszek. Wilgoć raczej ma bo rośnie blisko trawnika, który mąż często podlewa.
Muszę zatem dokupić też inne kolorystycznie odmiany. Kupowałam w Skubiance, tylko taki był.


Zrób zdjęcie poglądowe. To co kupłam to była naprawdę spora kępa. Może to też ma wpływ na wygląd rośliny?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 10:52, 15 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Bożykwiat zanika całkowicie po kwitnieniu? Ładny jest.

Piwonie mam niby dobrze posadzone. Kiedyś kwitły, teraz nie chcą. Nie wiem tez czy mam ochotę na zabawę z nimi jak to tylko przez 2 tygodnie jest ładne.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Brzozowadzie... 11:05, 15 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gosiek33 napisał(a)
Bożykwiata wypatrzyłam na forum, a potem napatoczyła mi się jedna, jedyna sztuka w ogrodniczym. Kupiłam wiosną ubiegłego roku. Posadziłam na suchej rabacie pod sosnami. Słońce ma rano i późnym popołudniem. Nie wiedziałam, że całkowicie ginie część nadziemna wiec wiosną miałam bardzo miłą niespodziankę, że z ziemi wylazł. Jestem nim zachwycona. Lubię takie nieoczywiste zachwyty w różnych częściach ogrodu


O, jak się cieszę, bo kupiłam trzy sdzonki dokładnie takiego jak Twój I posadziłam w podobnych warunkach. Twój już taki dojrzały, moje tegoroczne mają po jednej łodyżce kwiatowej
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
vita 19:06, 15 maj 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Gosiek33 napisał(a)
Bogdziu ileż roślinek od Ciebie pięknie u mnie rośnie

epimedium, orliki, bodziszki, rutewka, niezapominajki, groszek pachnący przycupnięty w zacisznym miejscu... i sama nie pamietam co jeszcze


i cały łan miesięcznicy



Tyle roślin migruje po naszych ogrodach, od Bogdzi, do Ciebie sporo
Czy za miesięcznicą rośnie tawuła śliwolistna? Tak się ostatnio nią zachwycam.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Gruszka_na_w... 19:19, 15 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Podzielam zachwyt nad nieoczywistym pięknem. Ta paprotka jest urocza.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Bogdzia 19:59, 15 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gosiek33 napisał(a)
Bogdziu ileż roślinek od Ciebie pięknie u mnie rośnie

epimedium, orliki, bodziszki, rutewka, niezapominajki, groszek pachnący przycupnięty w zacisznym miejscu... i sama nie pamietam co jeszcze


i cały łan miesięcznicy



Bardzo mnie to cieszy choc nie myslałam ze tyle tego masz.Niech pięknie rosna zeby mi wstydu nie przyniosły.Miesięcznicę lubie jak kwitnie , później już mniej ale trzeba na nasiona trzymac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies