Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

anbu 10:19, 15 maj 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kasiu czytałam u Marysi, że polujesz na świecznicę White pearl. Też szukam dorodnej sadzonki Jakbyś miała namiary proszę na PW
____________________
Ania Ogród Ani :)
BKosimkArt 10:32, 15 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Kasiu piękna azalia, cudnie już kwitnie, u mnie pąki jeszcze zwarte zimno jest to stanęła w miejscu...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
inka74 10:32, 15 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Kasia_CS napisał(a)
A teraz doradźcie - to moja rabata trzcinnikowa, która oprócz kilku cebulowych jest pusta. Co byście powiedziały na obwódkę z trzmieliny? Tak sobie dzisiaj na to wpadłam i mi się pomysł spodobał. Kiedyś podziwiałam taką obwódkę u Wioli, przypadła mi do gustu i się zastanawiałam, czy gdzieś można ją przemycić do mnie. W innych miejscach mam buksową, stonowaną. Tu z kolei nasadzenie jednorodne, to trzmielina by nie kłuła w oczy


tu też mają być docelowo zatopione w trawie krawężniki jako ścieżka
mnie to by jednak korciło, aby po całości zrobić tam rabatę i ew. zatopić mniejsze płyty, aby dało się przejść. Na płot puściłabym powojnika montanę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:35, 15 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Kasia_CS napisał(a)
to foto z maja 2016:

I podobne ujęcie z wczoraj (hakuro wiosną przycinam niemal na zero)
Ależ ogromna różnica w rabatach!!! Wow!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Brzozowadzie... 10:54, 15 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ja też jestem pod wrażeniem, ależ zmiana! Pięknie!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Agania 11:28, 15 maj 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Azalie teraz na szali
Piękny widoczek też mi się podoba...porównania dobrze, że są, bo to zawsze robi wielkie wrażenie...super zmiana
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kasia_CS 18:02, 15 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mirkaka napisał(a)
Na mszyce dobre jest mydło potasowe, gdyż zmiękcza chitynową powłokę owadów i czyni je bardziej narażone na wysychanie.
stosuje się je w dawce 8ml/litr wody.
Nie stosowałam tego ale kiedyś znalazłam w necie. Potas w nim zawarty stymuluje jednocześnie rozwój liści.
Kasiu, widoczek bardzo ładny, trawnika nikt nie widzi

AAA i dziękuję za uwagę na temat tulipanów, masz rację z ich nazwą, tylko ja pewno znów nie zapamiętam


No ja sobie oprysk robiłam z tej odstanej herbaty, o której pisała Zoja i mydło potasowe do tego dolałam, tyle że ilość na oko. Fakt faktem ograniczyło to populację mszyc, ale nie zlikwidowało w całości - prawda też taka, że nie byłam w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków pofałdowanych liści. Agrest ma mieć mnóstwo owoców, ale nie wiem czy po tej inwazji będą smaczne. W każdym razie niczym szkodliwym dla pszczółek w tym roku nie pryskam, liczę, że w końcu larwy biedronek zaczną działać.

A raz nieopatrznie zniszczyłam złożone jajeczka biedronek, buuu - nie wiedziałam, że to one.

No i ostatnio przeczytałam, że larwy biedronek są kanibalami i jak taka larwa się wykluje to zjada pozostałe jajka w pierwszej kolejności. Chyba jak taką dopadnę przy "braciach i siostrach", to czym prędzej przeniosę ją na smaczniutkie młodziutkie mszyce, niech reszta ma szansę też się wykluć i poszamać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 18:05, 15 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
W sklepie z zdrowymi rzeczami - spożywcze i kosmetyczne... Ale tak sobie myślę, że napar to będzie ok. Z tym olejem kombinuję, jakby go rozpuścić.
Edit. Doczytałam, jest toksyczny dla kotów, to muszę uważać na swojego. Rozpuszcza się w wodzie z dodatkiem płynu do naczyń.


no to będę śledzić Twoje eksperymenty. Ja kupiłam coś takiego

Skład - wodny roztwór polisacharydów
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 18:07, 15 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
anabuko1 napisał(a)

Piękny kolorek rodka. Azalie śliczne. Moje jeszcze ze pakach.
I inne kwitnienia bardzo ładne. wszystko cieszy. Tylko ciepełka za mało.
Co to za trawa na ostnim zdjęciu ?


Aniu, rodek w pąkach jest taki intensywny, a potem jak się rozwija to bardzo jaśniutki róż, niemal biały. Azalie faktycznie cudne Już też czekam na słonko - deszczem się nacieszyłam

Trawka to Carex montana raureif
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 18:10, 15 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
polinka napisał(a)


Same ciekawostki dzisiaj na forum Muszę wypróbować mydło potasowe na mszyce bo moja jabłonka oblepiona...Dzięki Mirko!

Kasiu, macham deszczowo z Dolnego Śląska


Forum jak zawsze skarbnicą wiedzy ogrodniczej Choć zwykle to u Ciebie takie perełki różne można wyłuskać

Polinko, pozdrowionka z deszczowej stolicy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies