Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 22:23, 13 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
zamówiłam olej i suszone liście - chyba napar z liści zrobię i będę pryskać... olej - może da się w wodzie rozpuścić...


O Ty to szybka jesteś ja to przede wszystkim nowy opryskiwacz muszę kupić A Ty to zamawiałaś w jakimś ogrodniczym czy takim urodowym sklepie? Bo ogólnie większość info na temat neem to znajduje się w kosmetyce
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Wiolka5_7 22:25, 13 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Kasia_CS napisał(a)


nie nie, patelni tam brak, graby cieniują Bardziej chodziło mi o wybarwienie liści - na słońcu pewnie zzielenieją, ale czy ta ilość, która tam dociera będzie miała wpływ czy nie, to się okaże. Na ten moment są bardziej zielone niż limonkowe i mam nadzieję, że zjaśnieją.

To fajnie
Zzielenieje raczej w cieniu a w półcieniu będzie limonkowa
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kasia_CS 22:27, 13 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A ja, tak jak pisałam, dzisiaj przeniosłam podzieloną wcześniej beni kaze spod magnolii pod hortkę ogrodową a w jej miejsce posadziłam carexa gold fountain Podzieliłam też hakone noemi (albo aureolę, bo nie wiem co w końcu mam) i posadziłam przy brzegu rabaty. Takie tam roszady tylko zaliczyłam

A na zakończenie wczorajszy widoczek - podoba mi się, jak gra tam sobie ten bez w tle.. tylko ten trawnik, wrrr...

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:27, 13 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wiolka5_7 napisał(a)

To fajnie
Zzielenieje raczej w cieniu a w półcieniu będzie limonkowa

aaa to juz rewelka!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 23:14, 13 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
W sklepie z zdrowymi rzeczami - spożywcze i kosmetyczne... Ale tak sobie myślę, że napar to będzie ok. Z tym olejem kombinuję, jakby go rozpuścić.
Edit. Doczytałam, jest toksyczny dla kotów, to muszę uważać na swojego. Rozpuszcza się w wodzie z dodatkiem płynu do naczyń.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mirkaka 08:30, 14 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Na mszyce dobre jest mydło potasowe, gdyż zmiękcza chitynową powłokę owadów i czyni je bardziej narażone na wysychanie.
stosuje się je w dawce 8ml/litr wody.
Nie stosowałam tego ale kiedyś znalazłam w necie. Potas w nim zawarty stymuluje jednocześnie rozwój liści.
Kasiu, widoczek bardzo ładny, trawnika nikt nie widzi

AAA i dziękuję za uwagę na temat tulipanów, masz rację z ich nazwą, tylko ja pewno znów nie zapamiętam
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
anabuko1 18:18, 14 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Kasia_CS napisał(a)
Mój jedyny rodek powolutku zaczyna

Druga azalia nieśmiało zaczyna..

A na tej już szał w pełni

Moja aktualna ulubienica wśród traw - montana raureif


Piękny kolorek rodka. Azalie śliczne. Moje jeszcze ze pakach.
I inne kwitnienia bardzo ładne. wszystko cieszy. Tylko ciepełka za mało.
Co to za trawa na ostnim zdjęciu ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
polinka 19:23, 14 maj 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
mirkaka napisał(a)
Na mszyce dobre jest mydło potasowe, gdyż zmiękcza chitynową powłokę owadów i czyni je bardziej narażone na wysychanie.
stosuje się je w dawce 8ml/litr wody.
Nie stosowałam tego ale kiedyś znalazłam w necie. Potas w nim zawarty stymuluje jednocześnie rozwój liści.
Kasiu, widoczek bardzo ładny, trawnika nikt nie widzi

AAA i dziękuję za uwagę na temat tulipanów, masz rację z ich nazwą, tylko ja pewno znów nie zapamiętam


Same ciekawostki dzisiaj na forum Muszę wypróbować mydło potasowe na mszyce bo moja jabłonka oblepiona...Dzięki Mirko!

Kasiu, macham deszczowo z Dolnego Śląska
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
mar_za 07:10, 15 maj 2019


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Kasia
bardzo dużo podobieństw u Ciebie z moim ogrodem odnajduję. I bloki i bez, i bluszcz na białych panelach ogrodzeniowych Sympatia naturalna się wyzwala


Kasia_CS napisał(a)

A na zakończenie wczorajszy widoczek - podoba mi się, jak gra tam sobie ten bez w tle.. tylko ten trawnik, wrrr...

____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
Lulilaj 09:56, 15 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Kasia_CS napisał(a)




Woow
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies