Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 08:03, 28 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
zawitka napisał(a)



Prawa i lewa strona ogrodu.2019.

Dla mnie zawsze twój ogród pięknie wygląda
A jak ci róże kwitną W tym roku ?
Jezowki zaczynają ?
W moim małym ogródeczku - Dorota 08:02, 28 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Waclaw napisał(a)
Było super, super, super. To my wszyscy tworzymy atmosferę takich spotkań. Wszystkim dziękuję a Sylwii i Wojtkowi za oprawę (ogród), trud przygotowania no i oczywiście za zaproszenie nas
Dorotce i innym dziękuję za pamiątki zdjęciowe
Dziękuję i zawsze do usług - jeśli chodzi o zrobienie zdjęć.


Ta ławka jest świetnie wpasowana w otoczenie, te stebrne listeczki i popielate stożki tworzą cudowną aranżację.








Dla niewtajemniczonych.... to są zdjęcia z ogrodu Sylwii.
Podmiejski ogródek 08:01, 28 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
migawki z lipowej:



Podmiejski ogródek 07:58, 28 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
tawuły w tym roku całkiem ładnie kwitną - w zeszłym były zupełnie niepozorne.

za chwilę będę je przycinała, bo już zaczynają wyrastać nowe przyrosty.

tak wygląda obecnie trawnik pod lipami. pedanci mogą dostać zawału

przy czym trawnik to nie problem, bo kosiarka za chwilę zbierze, ale rabat nie zamierzam odkurzać, a np.: na dużych liściach funkii bardzo dużo paprochów się zbiera

zbliżenie na miodunkę i wietlicę:

obie sobie bardzo chwalą nową miejscówkę. Do tego stopnia, że wietlicę, którą sadziłam z przodu rabaty, bo niska była, będę chyba musiała z powrotem przesadzić dalej


tawułki vision in white zaczynają kwitnąć, choć niezbyt spektakularnie.

vision in pink wcale nie zamierzają. no nie podoba im się u mnie, zdecydowanie.
W moim małym ogródeczku - Dorota 07:55, 28 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Bardzo nam miło, że dobrze się u nas czuliście
Z miłymi ludźmi nie sposób źle się czuć, ja bardzo miło spędziłam dzień.




Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 07:54, 28 cze 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2582
Do góry
Moja z której jestem zadowolona
Podmiejski ogródek 07:49, 28 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
jeszcze wrzucę parę zaległych zdjęć, zanim znowu zaczną mi zawracać głowę robotą, i jednego posta będę musiała pisać dwie godziny

floks wiechowaty windsor to już ostatni zakup (nie licząc pierwiosnka dark rosaleen i epimedium niveum, których zdjęć nie robiłam - kto normalny kupuje pierwiosnki w czerwcu?). Nie miałam go wcale na liście ale mnie skusił ten kolor.

jest dużo ładniejszy niż ten floks, który obecnie tam rośnie. jesienią go wykopię

bodziszek rozanne zastąpił lawendę, która ostatecznie wyleciała z tej rabaty
liatra i trzcinnik jakoś nie chcą rosnąć i z tyłu mam dziurę. ehhh
Podmiejski ogródek 07:41, 28 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Poppy napisał(a)
co tam, zacytuje po calosci Zakupy udane,a rabata zyskala ogromnie.
Zmian na cienistej nie bede komentowac Sama wiesz. Efekt bdb, jarzmianka fajna. Ona ma duze te kwiaty? czy ta jej 'wielkosc' polega na wysokosci?
Z jarzmianek mam Rome, cale mnostwo juz, bo rosnie jak gupia,ale meczy mnie jej brudny kolor w poczatkowej fazie kwitniecia, jedna bejbikowata ciemna, chyba moulin rouge, kupiona jesienia, moze zakwitnie w tym roku, ale chyba raczej nie, i jakies dwie zwykle biale, kupilam z golym korzeniem, wiosna dwa lata temu, i te mi sie chyba najbardziej podobuja kolorystycznie Tyle ze wlasnie rosnac nie chca, jedna kwitnie, druga ma w nosie, kepy male CHyba sobie wpisze te Twoja na liste, tym bardziej, ze dziewczyny pisza, ze rosnie i wysiewa sie jak szalona.


I właśnie dlatego nie chciałam kupować jarzmianek przez neta, jak zwykle robię zakupy: już wcześniej czytałam, że dziewczyny czasem narzekają na kolor jarzmianek i chciałam się przekonać naocznie, jak on wygląda.
Na liście miałam jeszcze odmianę abbey road, która na zdjęciu mi się podobała, a na żywo nie za bardzo i w końcu ją zostawiłam. Romy akurat nie było, a szkoda, bo to jedna z bardziej polecanych odmian.

Ta white giant to chyba bardziej z wysokości jest giant. Nie zauważyłam jakiejś dramatycznej różnicy w wielkości kwiatu w porównaniu do innych jarzmianek stojących obok. Może są ciut większe, ale niewiele.
Kolor zdecydowanie nie jest czysto biały, tylko taki ... maślany? I jeszcze z ciemnymi kropkami w środku. Mnie akurat taki właśnie bardziej pasuje niż czysta biel.

Podmiejski ogródek 07:31, 28 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Helen napisał(a)
Asia, na zdjęciu obok śmiałka goldschleier, to jakiś czosnek? Możesz podać nazwę? I czy to jest ostateczna forma rozkwitu? Jest bardzo ładny.


Tak, to czosnek główkowaty - uwielbiam go
Jest tani jak barszcz i można sobie zaczosnkować całe rabaty

Tak wygląda w pełni rozkwitu:


Podmiejski ogródek 07:25, 28 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
ech, ZP to dobry punkt spotkań Ja zawsze mam na liście coś do kupienia Ale jak już jestem na miejscu, to jestem w amoku i się gubię na maxa

Na śmiałki u Johanki się zapatrzyłaś ?


Johanka ma ładne, ale nie
Skusiłam się, jak je zobaczyłam na żywo, rosnące na rabacie wejściowej
Za to, dla odmiany, odstawiłam inną roślinę, po tym jak zobaczyłam, jaka ona wielka rośnie. Uciekła mi w tej chwili nazwa. Kwitnie na niebiesko, wcześnie, nasienniki grzechodzą, ma ładne liście - rany, skleroza nie boli...:/.

Za to wzięłam rutewkę elin
U April rośnie pod samo niebo, może i u mnie będzie chciała


Przerabianie ogródka pod swój gust 07:11, 28 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Dzikie oregano jest magnetem na motyle



Niesmialo pierwszy pak sie otworzyl- Virgin.


Dziwne te paki skabiosy bialej




Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 06:44, 28 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
Zaczynam lubić połączenie fioletu i chłodnej zieleni




Jest piękne takie połączenie
Ogród Małej Mi 2017 06:27, 28 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Mala_Mi napisał(a)


Tak samo wyszło

A to mam jeszcze w doniczce, ma rzekomo zimować. jakaś nowa odmiana miniaturowego floksa.. kupiłam jedno dla testu. bo śliczny



Uwielbiam tego floksa, niestety dwa razy mi wypadł, może złe stanowisko wybrałam. On jest z siewu i już u mnie nie do dostania. Pilnuj by przetrwał zimę
Ogród Małej Mi 2017 06:08, 28 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Mala_Mi napisał(a)

U mnie też jest jednoroczna, nie zimuje. Siewki przenoszę do szklarni i tam sobie rosną do wiosny W gruncie niestety nie zimuje.. a jak przezimuje to beznadziejna jest.
Twoje liliowce wymiatają.. po prostu obłęd .. szok i rewelka.. moje to popierdułki, niestety liliowce w krzakach słabo kwitną



W wojslawicach nie byłam ale ciagle pamietam te z Bolestraszyc
A u mnie tez, jak za duzo cienia to mało kwiatów
Ze względu na liściowy bałagan kupuje tylko wersje mini
Ogrodniczka i jej mały ogródeczek 06:00, 28 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Do góry
Ogrodniczka i jej mały ogródeczek 05:58, 28 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Do góry
Ogrodniczka i jej mały ogródeczek 05:57, 28 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Do góry
Ogrodniczka i jej mały ogródeczek 05:56, 28 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Do góry
Upalne lato, daje się we znaki, maj zimny i deszczowy a czerwiec daje popalić. Sucho......
Za drzwiami do ogrodu... 02:35, 28 cze 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1270
Do góry
anpi napisał(a)




Aniu, te puchate ,niebieskie kulki to ?
Za drzwiami do ogrodu... 02:10, 28 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
anabuko1 napisał(a)

No proszę nawet storczyki same ci się wysiewają.

Wychodzi na to że to faktycznie storczyk-ogrodowy-kruszczyk szerokolistny?
A w romantycznym- maki samosiejki

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies