Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Gosiek33 06:31, 28 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
lawenda lubi podypanie jasnym kamykiem, najlepiej wapiennym
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:32, 28 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Floks Tiara jest piękny, który rok rośnie u Ciebie?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Johanka77 06:44, 28 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kasia_CS napisał(a)
Zaczynam lubić połączenie fioletu i chłodnej zieleni




Jest piękne takie połączenie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
tulucy 17:15, 28 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Mój floks Tiara do niczego... Nigdy nie zdążył się rozwinąć, a już schły pąki ...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
anabuko1 21:04, 28 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Kasia_CS napisał(a)
Jak zakwitnie w pełni, to chyba nie będzie widać liści

Mysie uszka - faktycznie fajne ma te kwiatostany, takie grubaski

Hm.. ta lilia chyba w zeszłym roku miała duże pełne kwiaty teraz wygląda jak lilia w wersji mini - taka słodka

Piękna hortensja.Bardzo ciekawa.
hostki tez ładne.
No i róże
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Mariposa 22:39, 28 cze 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Kasia_CS napisał(a)


A pergola jest bardzo fajna, nawet zimą, bo świecą się na niej światełka (a tak naprawdę, to latem też, bo zostawiliśmy i codziennie programator odpala je wieczorkiem - bardzo fajny efekt). Nawet się nie zastanawiaj Ja bym jeszcze się pokusiła o takie wykonanie konstrukcji, żeby wygospodarować miejsce np na hamak albo jakieś wiszące siedzisko


Dziękuję, Kasiu, podoba mi się coraz bardziej taka pergola
Poprzyglądałam się Twoim różyczkom - do Twojej Marchenzauber podobna jest moja Chandoz Beauty, jak na razie dla mnie najpiękniejsza róża. I pachnąca.
LO dopiero u mnie pierwszy sezon, ale już zacieram rączki na konfiturę z płatków w przyszłym roku na pewno!
____________________
Ela Motylogród
Kasia_CS 08:31, 29 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gosiek33 napisał(a)
lawenda lubi podypanie jasnym kamykiem, najlepiej wapiennym


Staram się na początku sezonu podsypywać je dolomitem, jak uzbieram, to skorupkami jajek. Może wystarczy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:15, 29 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gosiek33 napisał(a)
Floks Tiara jest piękny, który rok rośnie u Ciebie?

Jeśli się nie mylę to sadziłam go jesienią 2017. W zeszłym roku go przypalało i w tym też już zaczyna. Słabo to wygląda, bo masz pięknie zapączkowany kwiatostan, ale co najmniej 1/4 kwiatków ma brązowe brzegi i się pustynię nie rozwiną. Reszta da radę, ale to szpeci. Dużo bardziej choruje niż zwykłe floksy, a staram się podlewać bardziej po ziemi, nie po liściach. Robią się im takie obrączki brązowe, a sam liść żółknie-tak jest w tym roku w każdym razie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:44, 29 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Johanka77 napisał(a)


Jest piękne takie połączenie

No i muszę trochę ulepszyć np czosnki na skraju mikro skarpy zamiast stać, to leżą może się ziemia obsunęła i za płytko cebulki siedzą. Ale na bliskich ujęciach urokliwie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:52, 29 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
Mój floks Tiara do niczego... Nigdy nie zdążył się rozwinąć, a już schły pąki ...


Mam 2 kępy, jakoś się specjalnie mocno nie rozrasta, w porównaniu do zwykłego białego jakiego mam się nie umywa-tamten dzielony wielokrotnie jest o wiele większy. Może spróbuję w półcieniu z nim? Nawet jak nie będzie obficie zawiązywał kwiatów, to może chociaż bez suszków
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies