Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

KasiaBawaria 16:04, 27 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mam jeszcze jedna w kole jest celtowe drzewo. Ale wlasnie sie suszy stoja razem obok siebie. Nie wiem czy tylko u mnie. Poszukaj moze w necie pod nazwa celtowe ozdoby do ogrodu?
____________________
Zapraszam na kawe
Zana 16:14, 27 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
KasiaBawaria napisał(a)


Kasiu, co to za kwiatuszki? Są przeurocze.

Przepiękna porcja pourlopowych zdjęć. Ogląda się z ogromną przyjemnością. Zachwyciłam się kwitnieniem Twojej Herzogin, moje dwie razem wzięte chyba tyle kwiatów nie naprodukowały.
Po tych upałach to ja aż się boję do swojego ogrodu jechać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gosiek33 19:05, 27 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Zachwycam się rojnikami, piękną ostróżeczką białą i zafascynowały mnie elfy ale i koszyki w których wstawiłaś doniczki.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 19:12, 27 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Co to za olejek?

Pies uroczy jak zawsze, hortensje jak zwykle zachwycające ale floks absolutne cudo. Czy to ten o którego ostatnio pytałam?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Basilikum 20:12, 27 cze 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Kasiu jest u Was w niedziele Dzien Otwartej Furtki? czy tylko u nas na Dolnej Bawarii?
W kazdym badz razie moj ogrod jest otwarty, wiec zapraszam
https://www.bv-gartenbauvereine-niederbayern.de/events/tag-der-offenen-gartentuer.html
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
KasiaBawaria 06:51, 28 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Iza- u nas nie, mam nadzieje, ze niedlugo znow bedzie. Dni otwarte byly chyba 8 lat temu. Zebys byla blizej to bym wpadla Do ciebie mam 2,5 godziny Teraz jestem tak uwalona praca, ze nie wyrabiam. Dzieci, praca, dom, ogrod, pies.Do tego starszego wozimy do polskiej szkoly od 2 lat, 100 km od nas. W zimie sie nudze, w lecie mam za duzo
Ale u mnie furtka otwarta caly rok
Olejek do ozdob z rdza to owatrol. Polecam bardzo.Wszystko wyglada o wiele lepiej.

Zana-to jastrzebiec. Polna, dzika roslina Uwielbiana przez pszczoly. U nas rosnie nawet na chodniku Pieknie pachnie, odurzajaco.

Floks ten sam, tylko w kolejnej fazie kwitnienia Tez mi sie bardzo podoba.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 07:11, 28 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dzikie oregano jest magnetem na motyle



Niesmialo pierwszy pak sie otworzyl- Virgin.


Dziwne te paki skabiosy bialej




____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 10:04, 28 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
KasiaBawaria napisał(a)



Dziwne te paki skabiosy bialej







Siałaś tę skabiozę, czy to bylinowa forma? Pąki wyglądają jak zmienione wirusem, częste np. u tulipanów


Szukam tego ovatrolu - znalazłam olej inhibitor rdzy - opis - błyskawicznie penetruje uszkodzenia, wnika głęboko pod korozję do czystego metalu. Rozumiem jednak, że to nieprecyzyjne określenie i rdzy nie usuwa, tylko nie pozwala na dalszy rozkłąd metalu?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 10:23, 28 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dokladnie- ja zawsze czekam rok, dwa, by napralo patyny a potem tym olejem. Wtedy deszcz czy snieg nie niszczy dalej metalu. Inaczej takie ozdoby po kilku latach poprostu sie rozpadaja Na moim olejku dokladnie to samo jest napisane. Bo rdza ma byc, zostac oczywiscie.

Skabioza bylinowa. Paki takie ma, sa zdrowe, ale faktycznie jakby chore byly no ale tak sie u niej rozwijaja

Rojniki uwielbiam Zdjecia nie oddaja ich kolorow.







Kwiaty wyeksmitowane z sypialni na balkon cienisty, bo mamy taki skwar, ze caly dzien sa zamkniete rolety.
____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 10:29, 28 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
też kwiaty doniczkowe całe lato pod dachem na wakacje wysyłam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies