Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Mój ogrodowy pamiętnik 20:55, 27 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Zwierzęta też mają dość upału.

Życie w wiejskim ogrodzie 20:54, 27 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Do góry

U mnie zawsze jest gdzie posiedzieć i się rozmarzyć



Lawenda w dwóch odmianach, widzicie jak to ładnie wygląda ? Magia



Rudbekie już prawie ...



Ogród do odnowy 20:49, 27 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękny ten nowy mikołajek. I już niebieski! Z rozwojem bylin jesteś zdecydowanie przed Dolnym Śląskiem.



mikołajek faktycznie wzrok przyciąga teraz i inne odmiany dojrzewają, siewki



byliny wcześniejsze? jedyna hortka, nawet nie wiem jaka






Moja działka na Dębowym Lesie 20:48, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
violaskom napisał(a)
Nie mogę się napatrzyć na Twoją Elmshorn. Ja mam 2 krzaki i do tej pory traktowałam je jako róże parkowe. Cięłam je dość nisko i nigdy bym nie wpadła na to, że można ją prowadzić przy podporze jako pnącą. Jak wysoko ją przycinasz?

Dziękuję Violu
Elshorm nadaje się do nasadzeń pojedynczych jako solitery, można z niej również formować żywopłoty.I takowe zdjęcie kilku tych róż, wielkich krzaków gdzieś kiedyś widzialam.Bardzo mi się ono podobało.
Ta mam już kilka lat.Co roku przycinam ja ciut wyżej.Najpierw o polowe, a potem nieciemniejącej 2/3 krzaczka.W tym roku tez już polowe.
Jeżeli twoja jest niska.a chcesz aby była większa, przytnij tylko końcówki 20-10 cm.a co roku Bedzie wyższa.
Ja jeszcze jasienie dokupiłam dwie Elshorn i posadziłam przy tych białych nowych podporach.


Te jeszcze w tym roku są niskie. Do pierwszej obręczy dopiero sięgają.

Ale w następnych latach będę je prowadziła wyżej.
Takie chce je mieć jak ta starsza.
I taki widok mam z tarasu

Dla mnie jest cudna.To jedna z moich najbardziej ulubionych róż.
Życie w wiejskim ogrodzie 20:46, 27 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Do góry

Główkowate zaczęły, towarzyszą im floxy.



Udało mi się w końcu dostać P. Rubrum, uff ... już prawie straciłem nadzieję.



Bukszpany już przycięte ... wszyściutkie Zdążyłem przed tymi upałami.

Działka prawie w Borach Tucholskich 20:37, 27 cze 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Gosia nic (nikt) nie jest takim jakim się wydaje były różne okresy i fascynacje ale góry i wspomnienia to nie przemija

i znalazłem pretekst żeby powspominać

Przepięknie jest,
i tylko tlenu mniej... https://www.youtube.com/watch?v=BoZC-qPSJZs





Czarny chleb i czarna kawa - (zostając w konwencji)
https://www.youtube.com/watch?v=8dTl1ffanSE
Życie w wiejskim ogrodzie 20:37, 27 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Do góry

No i te moje doniczki ... ograniczam się ... bądźmy realistami ... jest ich coraz więcej .

Życie w wiejskim ogrodzie 20:27, 27 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Do góry

Pomidory bardzo obiecujące, wszystkie w gruncie.

Życie w wiejskim ogrodzie 20:23, 27 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Do góry

Dalie cieszą mnie ogromnie i nie żałuję że zaprosiłem je z powrotem do ogrodu.

Nie wszystkie jeszcze rozkwitły, wciąż czekam na foworytkę

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 20:16, 27 cze 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
no i cos tam kwitnie jednak



roze jednak sie podniosly troche chyba daza rade do niedzieli

Życie w wiejskim ogrodzie 20:15, 27 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Do góry



Witajcie

Od czego by tu zacząć ? Aaaa ... mamy lato a jak lato to akcja podlewanie, wąż i konewka to najlepsi przyjaciele ogrodnika U mnie klasycznie susza, deszczu jak na lekarstwo, każdego wieczoru woda leje się strumieniami, niestety z kranu

Ogród przybrał letnie barwy, donice i pojemniki zapełniły się kolorami po brzegi. Uwielbiam ten czas gdy kwiaty wypływają z nich wabiąc mnóstwo owadów a przy okazji cieszą moje oczy.

Warzywnik w tym sezonie oszalał Obornik nie na darmo nazywany jest złotem ogrodowym, prace jesienne polegające na ulepszeniu ziemi przeszły moje oczekiwania. Tak dorodnych i wczesnych plonów już dawno u mnie nie było.

Atak mszycy u mnie, walczę sprawdzonymi ekologicznymi sposobami. Biedronek w tym sezonie bardzo mało, nie wiem co się z nimi stało ?

Walczę wciąż o swoje bukszpany, ukatrupiłem pierwszy wylęg ćmy bukszpanowej. Stan kontroluję na bieżąco, nie ma co się łudzić, będą następne paskudy

Miły akcent na koniec ... zdjęcia




Życie w wiejskim ogrodzie 20:13, 27 cze 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Gardener27 napisał(a)


Dalie już kwitną w gruncie od tygodnia, jeszcze nie wszystkie ale już jest moc Warto było je wcześniej pędzić w szklarenkach.

Przemku już masz tak kwitnące dalie. Moje jeszcze w pąkach.
Pozdrawiam
W cieniu - zacieniona 20:07, 27 cze 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
bogumila napisał(a)


Bogusiu nasze ogrody są z gumy i zawsze znajdziemy miejsce na chciejstwa
Piękne masz róże, ja nie mam ani jednej.
Pozdrawiam
Za drzwiami do ogrodu... 20:07, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
anpi napisał(a)
Taka niespodzianka nie sadzona przeze mnie pokazałała mi się w ogrodzie i kwitnie.Może ktoś rozpozna?

No proszę nawet storczyki same ci się wysiewają.
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 20:07, 27 cze 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Aniu obrocilo sie na upal nie wiem czy to dobre


Hortka nie dawala rady wiec jej zrobilam cien, od razu lepiej wyglada


taki mam nowy rozchodnik wychodowany ze szczepki musze poszukac nazwe


rozchodnikowi zrobila sie dzura w listku, mysle, ze to slimak wyzarl, ale rozchodnik cwaniak i dziury nie ma



zakwitla kupiona rok temu monarda 'Purple Knight'
W cieniu - zacieniona 19:56, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
bogumila napisał(a)

Trzeba zacząć...potem samo pójdzie.Też miałam problemy...zawsze coś przesadzam,dosadzam... tylko z tą różnica,że teraz biegam z doniczkami i dopasowuję,daję sobie czas na przeczekanie -w/g mnie to najlepszy sposób.



Ja też mam coraz więcej nie posadzonych roślin, głównie przez upał, ale staram się też mnożyć Mam jednak jakieś takie przekonanie, że większość roślin w doniczkach..się dusi
Powiedz mi do czego służą te poodwracane doniczki, które widać w oddali?
Życie w wiejskim ogrodzie 19:52, 27 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Do góry
Doranma napisał(a)


Uwielbiam takie apetyczne i barwne widoki ☺


Z cyklu ... apetyczna rabata





Życie w wiejskim ogrodzie 19:48, 27 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Do góry
nicol21 napisał(a)
Pięknie i kolorowo u Ciebie. Rabaty warzywno-kwiatowe super!
A pod ogórkami masz trawę czy to coś innego wyściela?


Dziękuję serdecznie Tak, pod ogórkami mam wysypana skoszoną trawę, ścielę cienką warstwę która zamienia się na słońcu w sianko ... idealna ściółka.

Łąka w kolorze blue ... ogród warzywny.



Mój ogrodowy pamiętnik 19:46, 27 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
MalgosiaW napisał(a)


I ode mnie na otarcie łez kwiatuszek


Funkia będzie kwitła. Tak mi się widzi


Dziękuję za piękną różyczkę. Jakbyś mogła zdradzić jej nazwę.
Mam kilka funkii ale tylko ta tak dziwnie wystrzeliła do góry z liśćmi .
To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:40, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Gosiek33 napisał(a)


Lato, lato wszędzie.











Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies