Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

PatrykRT 15:09, 13 maj 2019

Dołączył: 23 kwi 2019
Posty: 10
Mój podobnie wyglądał , zrobiłem dosiewki i rozrzucilem równomiernie nawóz i jest lepiej. Jednak przód trawnika nie chce rosnąć i ma cienkie źdźbła. Dlatego też pytałem się co mogę z tym zrobić.
TomaszZ 19:02, 13 maj 2019

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Witam serdecznie
to mój pierwszy post, ale forum przeglądam regularnie,
dużo spraw zostało załatwionych dzięki właśnie Waszej pomocy
Mam nowo założony trawnik z rolki, 8 tydzień ale teraz widzę coraz więcej tych żółto-pomarańczowych traw
nie wiem jaki jest powód tego żółknięcia?
podlewam 2 razy w tygodniu
będę wdzięczny za pomoc

tak to wyglada



Kordecki 09:25, 14 maj 2019

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 2
Witam serdecznie. Mój 4-letni trawnik regularnie koszony, ostatnio nawożony także Yaramila, wertykulowany pada ofiarą jak mniemam wiechliny rocznej (pierwotnie myślałem że to chwastnica i zniknie jako jednoroczna po roku dwóch przy regularnym koszeniu..) Nie chciałbym dopuścić, że zdominuje ona całość, choć i tak wygląda już to nieciekawie zwłaszcza po kilku dniach od koszenia (baaardzo liczne kępki na zdjęciach wszystko co jaśniejsze to własnie wiechlina). Mechaniczne dziubanie nie wchodzi raczej w grę (za duży obszar), więc spróbuję sugerowanym tu wcześniej na forum preparatem Stomp. Ktoś może potwierdzić jego skuteczność działania ? I jeszcze jedno, jeśli okazałoby się że wiechlinę wypali, to czy w tych wszystkich miejscach należy później mechanicznie wyciągnąć resztki darni-korzeni przed zrobieniem dosiewki szlachetnej trawy, czy nie jest to konieczne (pytam bo obszar spory) ? Dziękuję z góry za wszelkie sugestie.

damcio24 20:48, 16 maj 2019

Dołączył: 19 maj 2018
Posty: 27
Oglądam problemy z Waszymi trawnikami tzn zdjęcia i wiedzę że w większości to zaglodzone i niedolane rośliny. Podstawa to dobry równo rozsiany nawóz ( dobry siewnik rotacyjny) i woda, woda i jeszcze raz woda. Chcecie mieć dywan to bez wody i nawozu będą tylko problemy. Będzie gęsty trawnik to i problem z chwastami się sam rozwiązuje. Ilość nawozu to sprawa indywidualna na paczce pisze miej więcej- ja daje więcej bo mam mega gęsty i szybko rosnący trawnik, ale podstawa to woda. U mnie to jest 1,3 kubika na 100 m2 co kilka dni a w upały to nawet 1,5 kubika codziennie. Oczywiście jeśli mówimy o normalnym podłożu a nie o jakimś betonie .
dojlidy 22:53, 16 maj 2019


Dołączył: 14 cze 2018
Posty: 26
TomaszZ napisał(a)
Witam serdecznie
to mój pierwszy post, ale forum przeglądam regularnie,
dużo spraw zostało załatwionych dzięki właśnie Waszej pomocy
Mam nowo założony trawnik z rolki, 8 tydzień ale teraz widzę coraz więcej tych żółto-pomarańczowych traw
nie wiem jaki jest powód tego żółknięcia?
podlewam 2 razy w tygodniu
będę wdzięczny za pomoc

tak to wyglada





Wg mnie to za mało podlewania
head67 09:04, 17 maj 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
damcio24 napisał(a)
Oglądam problemy z Waszymi trawnikami tzn zdjęcia i wiedzę że w większości to zaglodzone i niedolane rośliny. Podstawa to dobry równo rozsiany nawóz ( dobry siewnik rotacyjny) i woda, woda i jeszcze raz woda. Chcecie mieć dywan to bez wody i nawozu będą tylko problemy. Będzie gęsty trawnik to i problem z chwastami się sam rozwiązuje. Ilość nawozu to sprawa indywidualna na paczce pisze miej więcej- ja daje więcej bo mam mega gęsty i szybko rosnący trawnik, ale podstawa to woda. U mnie to jest 1,3 kubika na 100 m2 co kilka dni a w upały to nawet 1,5 kubika codziennie. Oczywiście jeśli mówimy o normalnym podłożu a nie o jakimś betonie .

na jaka wysokość tniesz
head67 09:08, 17 maj 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
dojlidy napisał(a)


Wg mnie to za mało podlewania


może nie wszystko się dobrze ukorzeniło i obumarło
damcio24 20:51, 17 maj 2019

Dołączył: 19 maj 2018
Posty: 27
head67 napisał(a)

na jaka wysokość tniesz


Na 4 lecę. W zeszłym roku pod koniec czerwca była tak gęsta że 6 konna kosiarka nie dawała rady na 4 i musiałem podnieść na 5. Jak cisłem na 4 to kosz był pełny po 20 metrach. W tym roku nie dam juz mu tak jesc - mogę kosic co tydzień ale co 3 dni to była przesada.
dirty_steve 22:44, 17 maj 2019

Dołączył: 21 kwi 2017
Posty: 23
To magiczne 4 da sie wyrazic w mm ? Bo każda kosiarka 4 ma na innej wysokosci.

Co to za mieszanka trawy ? Jaki nawoz uzywasz?
mikolaj123r9 10:16, 20 maj 2019

Dołączył: 18 kwi 2018
Posty: 23
damcio24 napisał(a)
Oglądam problemy z Waszymi trawnikami tzn zdjęcia i wiedzę że w większości to zaglodzone i niedolane rośliny. Podstawa to dobry równo rozsiany nawóz ( dobry siewnik rotacyjny) i woda, woda i jeszcze raz woda. Chcecie mieć dywan to bez wody i nawozu będą tylko problemy. Będzie gęsty trawnik to i problem z chwastami się sam rozwiązuje. Ilość nawozu to sprawa indywidualna na paczce pisze miej więcej- ja daje więcej bo mam mega gęsty i szybko rosnący trawnik, ale podstawa to woda. U mnie to jest 1,3 kubika na 100 m2 co kilka dni a w upały to nawet 1,5 kubika codziennie. Oczywiście jeśli mówimy o normalnym podłożu a nie o jakimś betonie .



Damcio jaki nawóz sypiesz w jakiej ilości i co ile. aha i jaką masz kosiarkę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies