Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród w Klein Kottorz 14:09, 27 cze 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4764
Do góry












Kłopoty - problemy z trawnikiem 14:06, 27 cze 2019

Dołączył: 16 maj 2017
Posty: 10
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)





Michale nie myslałam jak bardzo słońce operuje na twój trawnik i wysycha. W cieniu nie jest wyschnięty. Jeżeli jest wyeksponowany na calodzienne słońce trzeba go więcej podlewać (głębiej) codziennie (my podlewamy ponad 1 godzinę co drugi dzień teraz ale jest to trawnik 7letni dobrze rozkrzewiony).
Powtarzam to któryś raz jest to mieszanka traw które korzenie mają na różnej głębokości. Jak podlejesz 1 cm to jak korzenie które mają głębokość np 5 cm pobrać wodę? Ten 1 cm dla słońca to gora 2godz i ziemia wyschnięta.

Być może tego nie wiem trawnik nawiozles w tym miejscu za dużo i dobrze nie Podleś i słońce wypaliło.

Moja rada podlewać aby ewentualnie wypłukać nadmiar nawozów do głębszych warstw ziemi. Mogło nastąpić zasolenie korzeni które nie pobierają wody.
Teraz tylko podlewaj po 2 tygodniach zobaczysz czy trawa odbije.

Z tą wertykulacja to na razie nie mysl za młody trawnik powyrywasz trawę z korzeniem możesz tylko grabić aby było jak najmniej filcu (suche źdźbła odkładające się na ziemi po koszeniu).

Podlewaj i obserwuj na letni nawóz masz czas do połowy lipca.

Nie wiem czy pisałam spróbuj jeszcze widłami glebę ponaklować w miejscach wyschniętych może tam ziemia bardziej zbrylona i woda nie wsiąka.
Trzeba próbować wszelkich sposobów.


Dziękuję za odpowiedź. Dodam że po ostatnich wypowiedziach, ubrałem buty do aeracji i w tych miejscach suchy dokonałem aeracji. Byc może widły wbiły by się głębiej spróbujemy. Mój trawnik rzeczywiście skierowany jest na stronę południową być może poprostu zbyt mało go podlewam. Nie mam niestety automatycznego nawodnienia i całą pracę wykonuję za pośrednictwem zraszaczy ręcznie ustawianych.Teraz sa upaly i tak kolejno ustawiam zraszacze wahadłowe na 30 min z rana. Być może to stanowczo za mało.

Jeszcze dodam że w dniu dzisiejszym zobaczyłem na trawniku jakiegoś grzybka. I teraz sobie myślę że może trawę należy potraktować jakimś preparatem na grzyby. Czy już zbytnio się zagłębiam?
Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 14:00, 27 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Ogród w Klein Kottorz 13:58, 27 cze 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4764
Do góry
Takie kwiatki...











Choroba powojnika. 13:48, 27 cze 2019

Dołączył: 24 cze 2019
Posty: 7
Do góry

Podmiejski ogródek 13:35, 27 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Żurawki glitter nie miałam w planach zakupowych, ale jak ją zobaczyłam, to od razu kurcgalopkiem pół szkółki przebiegłam w te i we wte, żeby się zapytać o pozwolenie (bo była w strefie niepsrzedażowej, a uroczyście obiecałyśmy właścicielce, że "my tylko popatrzeć")


Kwitnie jak żurawka krwista, którą z tego powodu bardzo lubię, ale jest od niej większa i ma bordowe liście - dobrze wygląda przed kępą zawilców.


W dziurę po liliowcach wepchnęłam trzy molinie, których chciałam spróbować już od jakiegoś czasu. Zwykle polecane są odmiany edith dudszus, moorhexe, transparent, ale albo miały brzydkie, szerokie kłosy, albo ciemne kwiaty. odmiana heidebraut ma śliczne, wąskie liście (na razie stoją sztywno do góry, zobaczymy jak będzie potem) i ma kwitnąć na jasnozielono.

podsadziłam jakąś brązową turzycą, na którą Iwonka nas wszystkie namówiła w szkółce i liliowcem stella d'oro, którego też jej zawdzięczam
Moja działka na Dębowym Lesie 13:31, 27 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Do góry
anabuko1 napisał(a)

To The Fairy

Leonardo da Vinci w roli głównej

Czekam właśnie aż umyte podłogi wyschną to mam chwilę i poczytam co to za róża bo śliczna jest. Chyba,że coś od siebie chcesz dodać,jakieś spostrzeżenia na jej temat?
Podmiejski ogródek 13:29, 27 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
makadamia napisał(a)





Fantastycznie
Ogrodowe skarby 13:27, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Betka napisał(a)
Wiecie co będąc u koleżanki wynypałam u niej wielkie lustro czekało na wywóz śmieci wielkogabaratowych. No i tym sposobem mam lustro do ogrodu. Pomyślałam że je powiezsimy na ścianie między oknami! Jak myślicie będzie ok?

Ale świetne, wielkie lustro.
Masz szczęście,ze nie zdarzyli wywieść.
Jak ludzie moga takie fajne rzeczy marnować.
Super pomysł.
Bedzie fajnie.
Mi tez marzy się lustro do ogrodu.
Podmiejski ogródek 13:23, 27 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
April mi przypomniała, że przecież nie wrzuciłam zdjęć z zakupów w ZP.

Przede wszystkim nie oparłam się śmiałkowie goldschleier. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też będzie tak ładnie wyglądał




na ostatnim zdjęciu, na dole, jest - chociaż go nie widać - zatrwian szerokolistny.
On taki ązurowy jak ten czosnek Schuberta u April i też ciężko go sfotografować. Tutaj zbliżenie:


Kupowałam go w zeszłym roku i pierwszy raz będzie mi kwitł. Jestem bardzo ciekawa. Na razie wygląda na dość sztywnego, co ma swoje wady (brak zwiewności) i zalety (nie będzie się pokładał po deszczach?)
Blaski i cienie nowego życia 13:10, 27 cze 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
Urszulla napisał(a)


Co do patyczków to radziłabym Ci ukorzenione patyczki końcem sierpnia ulokować w doniczkach w takiej ziemi jak będą rosły i donoce zadołować. Bo u mnie wiele patyczków zmarzło i wiosną już nie wypuściły. Myślę że don8ce chronią sadzonki.

Pod oknami robi się mały busz, w zeszłym roku męczyłam ten kawałek stipa pony tails wysiana z nasion, na wiosnę powinny być siewki.





Ula dzięki wielkie za poradę - na pewno bym tak nie zrobiła a szkoda wielka byłaby mi tych hortek tym bardziej, że jednak zostały mi jakieś 3
Piękna stipa - ja sobie w tym roku kupiłam na targu - bardzo fajne, duże sadzonki, które zaczynały już kwitną - po 5 zł. szt. Uznałam, że nie można ich nie wziąć bo bardzo mi się stipa podoba - i mam nadzieję, że będzie się siała u mnie
Ogród kwiatowy 12:58, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
violaskom napisał(a)
Ewa, ten przetacznik to Eveline. On rośnie tylko do 55 cm. Wydawało mi się, że Twój jest wyższy. Interesują mnie te najwyższe i takich teraz szukam.

Pięknie na rabatach
Ślicznie rośliny sie prezentują.
Tez ci trawę upały wypalają ??
Pozdrowki zostawiam
Ogród kwiatowy 12:50, 27 cze 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry

Deep Impression
Blaski i cienie nowego życia 12:45, 27 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
MalgosiaW napisał(a)
Upał i komary Zaniedbuję ogródek. Czekam na lepsze chwile
Pozdrawiam oczywiście


Właśnie się chłodzę na basenie



Ale fotkę mam

Malwa samosiekjka. Co roku chcę wyciąć i narazie co roku zostawiam. Miejsce nieuporządkowane to rośnie co chce

Mój ogrodowy pamiętnik 12:41, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
MalgosiaW napisał(a)


I ode mnie na otarcie łez kwiatuszek


Funkia będzie kwitła. Tak mi się widzi

cudna róża.
Co to za dama ???
Mój ogrodowy pamiętnik 12:41, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Nowa12 napisał(a)
Czy ktoś wie co to znaczy jak funkia tak się zachowuje?
Jakby rosła piętrowo? Mam to wyciąć?




Czasami tak się zachowują.
Jak chcesz możesz to przyciąć.Bo to chyba młoda roślina.I niech sie nie wysila podwójnie
Moja działka na Dębowym Lesie 12:39, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
sarenka napisał(a)
Aniu, co to za pnąca róża drobnokwiatowa taka różowa?

To The Fairy

Leonardo da Vinci w roli głównej
W samym słońcu 12:37, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
sarenka napisał(a)



Szałwię, która wycięłam w tym tygodniu już zaczyna odbijać, chyba niżej zetne te suche łodyżki.

Cudna tawułka.co to za odmian ?
Jezoweczki tez juz pięknie zaczynają
Moja działka na Dębowym Lesie 12:35, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Nowa12 napisał(a)
Piękne te kolory masz, takie soczyste. U mnie to mam wrażenie jakby wszystko wypłowiało od słońca. Ale równowaga w przyrodzie jest. Cały maj u nas lało to cały czerwiec za to suchoty .

A dziękuje bardzo.
Lato jest piękne i kolorowe.

Własne warzywka do obiadu

Ale i sezon przetwórczy tez już jest rozpoczęty
Ogóreczki małosolne nastawione i szczaw na zimę

Tajemniczy Ogród 12:29, 27 cze 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


A co? Pływać nie umiesz?

Lupo to miniaturowe różyczki? Pokaż.

Umiem, musiałam umieć Miałam chłopaka wodziarza
Lupo nie ma co pokazywać, ma przerwę w kwitnieniu, ale czaiłam się na nie jak kwitły, ładne krzaczki. Szukam im miejsca
Ale np. Artemis mogę pokazać, fotki robione po dwudziestej, dobrze, że te dzikie upały się skończyły:

Leonardo, biedula, zebrał się po kwieciaku:

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies