Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

anna_g 13:10, 27 cze 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Urszulla napisał(a)


Co do patyczków to radziłabym Ci ukorzenione patyczki końcem sierpnia ulokować w doniczkach w takiej ziemi jak będą rosły i donoce zadołować. Bo u mnie wiele patyczków zmarzło i wiosną już nie wypuściły. Myślę że don8ce chronią sadzonki.

Pod oknami robi się mały busz, w zeszłym roku męczyłam ten kawałek stipa pony tails wysiana z nasion, na wiosnę powinny być siewki.





Ula dzięki wielkie za poradę - na pewno bym tak nie zrobiła a szkoda wielka byłaby mi tych hortek tym bardziej, że jednak zostały mi jakieś 3
Piękna stipa - ja sobie w tym roku kupiłam na targu - bardzo fajne, duże sadzonki, które zaczynały już kwitną - po 5 zł. szt. Uznałam, że nie można ich nie wziąć bo bardzo mi się stipa podoba - i mam nadzieję, że będzie się siała u mnie
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Urszulla 13:58, 27 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
anna_g napisał(a)


Ula dzięki wielkie za poradę - na pewno bym tak nie zrobiła a szkoda wielka byłaby mi tych hortek tym bardziej, że jednak zostały mi jakieś 3
Piękna stipa - ja sobie w tym roku kupiłam na targu - bardzo fajne, duże sadzonki, które zaczynały już kwitną - po 5 zł. szt. Uznałam, że nie można ich nie wziąć bo bardzo mi się stipa podoba - i mam nadzieję, że będzie się siała u mnie



Na pewno się wysieje Aniu zobacz co chciałabyś z mojego ogródka to zrobię Ci sadzonkę.

Z trawek które można teraz ruszyć to:
-turzyca palmowa albo
-szerokolistna
- i takie które lubią sucho i się same sieją Amazon Mist.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 15:05, 27 cze 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Oooo Ania sie ukatywniła no i bardzo dobrze ale niech pokaze u siebie swoje rabaty bo ma juz co pokazać Stipe masz ładną, nic nie idze robic w ogrodzie, wszystko schnie, liscie leca, dobrze zrobiłaś, że jestes na basenie Odpoczywaj
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 15:37, 27 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
danuta_szwajcer napisał(a)
Oooo Ania sie ukatywniła no i bardzo dobrze ale niech pokaze u siebie swoje rabaty bo ma juz co pokazać Stipe masz ładną, nic nie idze robic w ogrodzie, wszystko schnie, liscie leca, dobrze zrobiłaś, że jestes na basenie Odpoczywaj


Codziennie podlewam ogród bo widoki na deszcz dopiero na 6 lipca. Hortensje bukietowe są bardzo wytrzymałe. Zależy mi żeby jeszcze liatry zakwitły więc muszę im lać, delikatne u mnie są róże, jeżówki i młode sadzonki oraz oczywiście warzywnik. Reszta nawet poradziłaby sobie z podlewaniem co 2 dzień.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anusia 17:21, 28 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ula u mnie tylko liliowce. Miałam jedną lilie w pięknym kolorze takim pudrowym różu. Nie wiem co się z nią stało. Nie pamiętam czy ją przypadkiem wiosną nie ciachnęłam. Ech, podziwiam u Ciebie.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Urszulla 19:09, 28 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Anusia napisał(a)
Ula u mnie tylko liliowce. Miałam jedną lilie w pięknym kolorze takim pudrowym różu. Nie wiem co się z nią stało. Nie pamiętam czy ją przypadkiem wiosną nie ciachnęłam. Ech, podziwiam u Ciebie.


Na liliowce u mnie zapraszam w przyszłym tygodniu. Mają trochę pączków będę odkrywać kolory bo to wszystko niespodzianki od Bogdzi i Ewy-Ewsyg.
Pudrowy róż- to ciekawe. Czy o taki Ci chodziło ( trochę przekłamany przez światło kolor, nie ma fioletu tylko jakby łososiowy róż)?



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anusia 22:08, 28 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Jeszcze inna. Mam ją w wątku na stronie 402. To taki bardziej może majtkowy róż. No śliczna była.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Urszulla 09:36, 29 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Anusia napisał(a)
Jeszcze inna. Mam ją w wątku na stronie 402. To taki bardziej może majtkowy róż. No śliczna była.


Patrzyłam, ale to była lilia. Szkoda jej.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:38, 29 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kindzia 20:09, 01 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ula, pięknie Ci róże kwitną. A patyczki hortek możesz mieć co roku
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies