Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród Cioci cz. 3 12:32, 23 cze 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Mala_Mi napisał(a)
Dla takich ludzi jak Wy...warto siedzieć na internetach.... Wraca wiara w ludzi. I dzięki Kasiulkowi że się Wami podzieliła

Anuś jak tu się nie dzielić jak Oni tacy kochani. Buziol najbardziej szalona Anko jaką znam. Iga ma na drugie Anna, wiedziałam co robię
Ogród do odnowy 12:27, 23 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Uff, dopiero do rozumu trochę doszłam po wczorajszej wycieczce


Dzięki Ani Kwartet dojechałyśmy z Jolą w tercecie do ZP




rodgersje, niektóre pachną





co się nabiegałyśmy do góry i na dół to nasze





po wypełnieniu bagażników samochodowych do oporu dojechałyśmy do gościnnego Ogrodu April i Jej rodziny, szkoda, że aparat nie poradził sobie z ostrym słońcem





Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 12:18, 23 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Formuję też zaniedbane bukszpany ,posadzone przez poprzedniego właściciela. Powyciągałam je z kątów ogrodu, przesadziłam, dałam jeść..

jeszcze mają "dziury" susza też nie sprzyja dobremu ukorzenieniu, ale nie jest najgorzej
To największy okaz, bałam się go bardziej przyciąć i ma żółte listki w środku

Przerwa na kawę... 12:10, 23 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Ten to Little Angeles. Do 35 cm. Drugi wzięłam taki puchaty Alba ale tam gdzie chciałam nie pasuje. I trzeci metkę gdzieś posiadłam taki drobny do 70-90 cm. To z ZP. I fajne 2 jeżówki wzięłam - Double Scoop Cranberries i Raspberry. Jedna kwitnie. Kolor na zdjęciu przekłamany. Jest ciemniejsza. I taka malinowa.


Mam do wsadzenia 3 hortki i różę i powinnam dziś to zrobić ale boję się, że upał je zlikwiduje. Szkoda by było. I to bardzo.
Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 12:06, 23 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Wczoraj wykorzystałam przerwę w upałach, żeby przyciąć cisy i bukszpany.
W marcu pod wpływem Ogrodowiska zakupiłam takie kulki:

Stwierdziałam, że to fajne zimozielone wypełniacze.
Cisami podsadziłam hortensje:
ale po przyciąciu i gwałtownym rozroście hortensji kulek prawie nie widać

Bukszpan w cieniu serduszki, chciałam, żeby wytworzyła nasiona i wczoraj je posiałam, ciekawe, czy wzejdą ?
Działka prawie w Borach Tucholskich 12:06, 23 cze 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry


'Sum and Substance' dzielnie zniosła pełne słońce drobne oparzenie to pikuś przy takich ekstremach





nie miałem gdzie posadzić sadzonek lawendy to na szybko (40 minut z podlaniem) przerobiłem kawałek trawnika
i tak miał być wyrównany do zarysu placyku ze skrzynią

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 11:59, 23 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Zastanawiam się, czy jak tam tez pójdą ML, to nie będzie za nudno...
Bo vis a vis rośnie szpaler gracków.

A skoro już doszłam sama ze sobą do wniosku, ze tam będzie nudno, to co mam dać po lewej stronie tarasu?
Może np. ML naprzemian z jakąś hortensją?




No i teraz ładnie widać, jak do południa pada cień za domem.
I właśnie tam pod oknami ma być nowa cienista rabata. Na pewno z hostami.
A może do tego Annabelle jak u Zany? Annabelle mogą mieć częściowo cień?
To północno zachodnia wystawa.





Reasumując potrzebuję typy na lewa stronę tarasu oraz na rabatę pod oknami.
To oczywiście dwie różne rabaty będą
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 11:52, 23 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Przymiarki tarasowe.
Mąż montuje żagle, a ja Miśki

Zakupiłam na przód i prawą stronę tarasu. A z lewą mam dylemat.

Przerabianie ogródka pod swój gust 11:51, 23 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
KasiaBawaria napisał(a)
Uwielbiam stipe




stipę wielki coraz więcej ogrodomaniaków

Co za świetny floks, nazwę znasz?

Widzę kolejne pokolenie pomocnic ogrodnika, nic to, że to azjatycka odmiana, przyjamniej bardziej żarłoczna
Przerwa na kawę... 11:42, 23 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
inka74 napisał(a)




co to za krwiściąg?

Kupiłyśmy wczoraj odmianę Tanna, myślałam, że niuziutka będzie a czytam, że do 120 może wystrzelić!
Przerwa na kawę... 11:42, 23 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
April napisał(a)
Anaphalis triplinervis, żurawka Dark Secret, Carex siderosticha-turzyca rzędowa
Uff udało mi się zidentyfikować trawkę Kupowana jedna sadzonka dwa lata temu w Wojsławicach, a teraz mam kilkanaście




uzupełnię o foty


Anaphalis triplinervis


żurawka Dark Secret




Carex siderosticha-turzyca rzędowa

Blaski i cienie nowego życia 11:23, 23 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Jeszcze mam pomysł na rabatę liliowcową (pod murem gdzie często stoi woda) w połączeniu z werbeną hastata i trawą Red Baron. Werbena najwyższa na tyłach potem i tak będzie się wysiewać gdzie chce. Red Baron na samym przodzie przed liliowcami. Może upcham kilka wysokich traw. Wszystkiego miałabym pod dostatkiem tylko brakuje ziemi. To temat przewodnich prac wakacyjnych

Takie wizualnie połączenie roślin brakuje tylko liliowca

Miejsce długie wejdzie mnóstwo ziemi to największy kłopot.



Pierwszy zakwitł na obecnej liliowcowej



Blaski i cienie nowego życia 11:15, 23 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Historia pewnej hortensjowej rabaty jeśli ktoś nie zna początków to opowiem... Gdy pewnego razu Kindzia zaoferowała żeby zaopiekować się jej ogrodówkami pomyślałam że zrobię dla nich rabatę wzdłuż tui. Tymbardziej że w trawniku rosły dwa orzechy które latem rzucały cień. I tak powstała na kilka metrów długa i wąska rabata. Nagle po jednej zimie orzechy uschły i zostały wycięte a ogrodówki za rok wymarzły do korzeni. Uratowała się jedna hortensja pod kaliną i jedna Red Baron która dostała nowe zaciszne miejsce.

Cały kłopot polegał na tym że na przekopanym stanowisku zaczęły panoszyć się chwasty a szczególnie wysokie na 1,5 m pokrzywy. W części zrobiłam przechowalnik dla zbieranych liliowców. A na pozostałej części postanowiłam urządzić znowu hortensjową rabatę ale z hortensji bukietowych. Sadzonki z patyczków w ilości 3sz tam są a miało być 20szt wczoraj robiłam tam nowe porządki. Przed hortensje poszły tawuły golden princess. Na końcu powycinałam doszczętnie kalinę. Pod kaliną rosła kiedyś rozplenca i chcę do tego układu wrócić.

Widok nie wzorcowy ale z serii powstawanie małymi krokami. Jak zrobię kancik rabata zyska lepszy wymiar.
Podsumowując,1 fotka -sadzonki hortensji i tawuł a potem kawałek przysłonięty i dalej liliowce 2 fotka- liliowce z kaliną 3 fotka- przycięta kalina i zrobiło się miejsce dla rozplenicy





Przerabianie ogródka pod swój gust 11:07, 23 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 10:50, 23 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
KasiaLangier napisał(a)
Aaale masz sielsko, obrazek jak z bajki


Też wykorzystałam przerwę w upałach, żeby przyciąć bukszpany i cisy. W połowie ciecia mojego największego cisa natknęłam się na gniazdo z młodymi pisklakami, prawdopodobnie kosów Także krzak mam obcięty do połowy, a reszta będzie musiała poczekać, aż przychówek wydorośleje Zaczynam chodzić po ogrodzie na paluszkach ...

Jak ogród ma mieszkańców to czasem tak trzeba
My łąkę z tego powodu kosimy tylko raz w roku i to po połowie września, bo często bażanty siedzą na jajkach
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 10:47, 23 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Pomidory w szklarence się nie mieszczą, za niska...


donica się wypełnia. rosną wszystkie dalie z siewu, ciekawe jakie będą i nie mam pojęcia gdzie w przyszłym sezonie je posadzę, ani jak zmieszczę w piwnicy

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 10:47, 23 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Aaale masz sielsko, obrazek jak z bajki


Też wykorzystałam przerwę w upałach, żeby przyciąć bukszpany i cisy. W połowie ciecia mojego największego cisa natknęłam się na gniazdo z młodymi pisklakami, prawdopodobnie kosów Także krzak mam obcięty do połowy, a reszta będzie musiała poczekać, aż przychówek wydorośleje Zaczynam chodzić po ogrodzie na paluszkach ...
Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 10:45, 23 cze 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1704
Do góry
Jola_M napisał(a)
No i dojechalam na wakacje, jestem w raju

Jolu cudownie gdzie jest ten raj
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 10:40, 23 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies