Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 23:04, 19 cze 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 986
Do góry
Temat nr 5: Stipa Ponny Tails Lubiłam ją, ale teraz ją kocham szczególnie w połączeniu z czerwonym krwawnikiem Desert Eve




cdn.
Mój ogrodowy pamiętnik 23:03, 19 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Niektóre jeżówki niestety wygladają tak .

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 23:03, 19 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry


Niestety w jednej z bukszpanowych obwódek padły mi dwa krzaczki. Wycięłam ale niestety nie miałam kiedy sąsiednie opryskać na choroby grzybowe

W ubiegłym roku zaczęły mi żółknąć a w tym roku niestety wyglądały już tak


Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 22:59, 19 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:58, 19 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Aktualności z jagodnika i warzywnika.
Rabata z truskawkami, odmładzana w zeszłym sezonie, dała więcej niż skromne plony.
Jagody kamczackie skończyliśmy podjadać przedwczoraj. Obficie owocowały. Jeden z krzaczków miał nawet te zaletę, że jagody nie obsypywały się na ziemię przy delikatnym dotknięciu gałązki.Po zbiorze owoców są elementem rabaty.



Od tygodnia podjadamy poziomki. Wreszcie są takie jak trzeba- duże, słodkie i soczyste. To efekt sprawiedliwego podziału opadów i nasłonecznienia.
Ciemnieją owoce czarnej porzeczki.
W warzywniku skończył się szpinak. Odcięte są już pędy kwiatowe czosnku. Wykiełkowały wreszcie dynie.
Cukinie mają już słuszne rozmiary.



Ogórki będą dłużej owocowały, bo z pierwszego siewu wzeszła połowa, a dosiewane wylazły dopiero z ziemi. Pięknie rośnie rukola. Zbiorami można się dzielić z sąsiadami (ma to ten pozytywny skutek, że pierwszy raz z wyprzedzeniem otrzymałam przeprosiny i informację o głośnej imprezie, która będzie na początku lipca). Gdybym wiedziała, że rukola ma taka moc, wysiewałabym ja już 5 lat temu.



Pory zaczęłam już obsypywać, żeby biała część była jak najdłuższa. Powolutku zacznę czynność odwrotną, czyli odkopywanie, w przypadku selerów. Na początku lipca ciachnę im korzonki boczna. Fasolka szparagowa zaczyna kwitnąć.



Zielony groszek systematycznie podjadam i mrożę, strączki bobu nabierają mocy. Pomidory rosną ładnie. I tylko ta pietruszka korzeniowa...wzeszła jedna!



Po nitce do kłębka ;) 22:56, 19 cze 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1704
Do góry
malinia napisał(a)
Prezenty urodzinowe <3

Cudowne róże wybrałaś moje ulubione kolory różane a gdzie kupiłaś ? no i jeszcze jedno
Wszystkiego najlepszego
Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 22:56, 19 cze 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 986
Do góry
Temat nr 4: Trochę cienia, bardzo lubię języczniki, a ten nietypowy języcznik Ramocristata bardzo mi się spodobał




cdn.
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 22:56, 19 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
mirkaka napisał(a)
Piękne zdjęcia z majówki, rozmaryn miałam też tak posadzony na murku, niestety mimo dość łagodnej zimy przemarzł.
Gosiu podziwiam przepiękne tulipany, bardzo ciekawe kolorki

Bukszpany widać u Ciebie jak zawsze powalające, oby ćma ich nie zwąchała. Moje po chorobie grzybowej cięłam już w marcu, do gołych gałęzi kilka, teraz wyglądają koszmarnie, i te cięte do gołych i te którym zostawiłam liście.
Mirka! Te łany rozmarynu mnie zachwyciły - zarówno widok jak i niesamowity zapach gdy słońce mocniej dogrzało

Bukszpany mają się dobrze (tfu! tfu! oby nie zapeszyć )
Przeglądam te moje buksy co jakiś czas i gdy widzę jakieś pajęczyny to już drżę (ale póki co to tylko pająki ) Zdarza się też, że przy tym przeglądaniu nagle jakaś ćma wyleci ze środka krzewu (na szczęście to nasze rodzime). I tak sobie myślę, że gdyby pojawiła się ćma bukszpanowa to byłby spory problem dokładnie spryskać - gałązka po gałązce zwłaszcza tego największego buksa

Muszę wreszcie wywiesić pułapkę na te azjatki

A skoro mowa o bukszpanach to kilka fotek ku pamięci - bo za jakiś czas może się okazać, że to gatunek wymarły.
Z żalem czytam na forum wypowiedzi, żeby w przypadku pojawienia się ćmy nie walczyć o bukszpany bo to zbyt droga i trudna walka a najlepiej zastąpić je np. cisami



Lubię jak bukszpany pokrywają się takim jasnozielonym wiosennym futerkiem
W ogródku emerytki 22:52, 19 cze 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Witaj Elu
Dzięki za nazwę rośliny.
Tak, piękna niezapomniana rocznica
U Ciebie też piękna, życzę Ci i Twojemu eMowi kolorów i słońca na każdy dzień i bardzo dużo zdrowia, bo doczytałam, że z nim coś nie tak.
Masz rację, świętować można cały rok
Ja tak będę przy oglądaniu zdjęć

Fajny pomysł na trawnik.

Takie drzewo też chciałabym mieć.

I taki krzew.

Takie żywopłoty też były.
Hortensjowo 22:49, 19 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
Dębolistna
Hortensjowo 22:46, 19 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
Annabelle

z żurawkami
Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 22:46, 19 cze 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 986
Do góry
Temat nr 3: Rabata srebrna - nietypowa, ale fajna w swej inności




a gdzieś tam w dole tej srebrzystości - zielono


cdn.
Hortensjowo 22:45, 19 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
The President z pelargonią

Jeżówki Blackberry Trufle

Secret Affair
Pamiętajcie o ogrodach 22:44, 19 cze 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
A to takie piękne drzewa.

Julian Tuwim

Taki to już mój los będzie,
Takie to już miłowanie:
Przywitanie, pożegnanie,
Pożegnanie, wspominanie ...

Oczy twoje widzę wszędzie,
Oczy twoje mnie całują,
Z dali, z dali mnie miłują,
Z dali, z dali mnie żałują,

Nie przychodzą na wzywanie,
Jeno błyszczą, jak w legendzie,
W dali, w dali, zewsząd, wszędzie,

- Taki to już los mój będzie,
Takie to już miłowanie:
Przywitanie... pożegnanie...








Ogród pod akacjami 22:41, 19 cze 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
MariaJ napisał(a)
Witam.





Coś takiego też chcę mieć
Ekstra
Na razie mam pięć łubinów.
Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 22:40, 19 cze 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 986
Do góry
Temat nr 2: Limonkowy zawrót głowy, czyli przywrotnik + sesleria + szałwia. Wiem, że na Ogrodowisku jest wielu fanów seslerii jesiennej, więc pewnie się spodoba - ja się zadurzyłam





cdn.
Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa 22:40, 19 cze 2019


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Do góry
Witam, widzę że Ogrodowisko walczy z ćmą już jakiś czas
Słyszałam o tym paskudztwie, a teraz wydaje mi się, że przyleciało.
Ukatrupiłam 2 egzemplarze. Gołymi rękami.


Jeżeli to ćma bukszpanowa to Zabrze (śląskie) można wpisać na mapę.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:37, 19 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Dzisiaj udało się wreszcie przyciąć Palibin.



Ścięłam łubiny, które same wysiały się w okolicach płotu sąsiada. Te zostawiłam.



Przy okazji w gęstwinie odkryłam sadziec.



I zapowiedź pięknych niebieskich kuleczek przegorzanu.





Nieznacznie ożywiły się liliowce Stella D'oro. Liczę na bujniejsze kwitnienie.

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 22:35, 19 cze 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 986
Do góry
Dziewczyny (i chłopaki ) - teraz pasiemy oczęta fotograf ze mnie średni, ale mam kilka zdjęć z Wojsławic - mam nadzieję, że będzie Wam się podobać.

I może tak tematycznie zrobię.
1. Metaloplastyka w różnym wydaniu się pasą zwierzątka





cdn.
Przedziwny Ogród 22:31, 19 cze 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry






Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies