Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Urszulla 22:48, 26 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Czytam ...oglądam.... I zastanawiam się stojąc z boku nad Twoimi problemami. Wydaje mi się że drenaż kosztowny wogóle nie zda egzaminu wctakim miejscu bo będzie się zapychał. Lepiej zmniejszać koszty niż je powiększać. Myśl prosto i szukaj nieskomplikowanych rozwiązań.
Przecież ten naniesiony muł jest bardzo urodzajny i żyzny dla roślin. Może na tę część ogrodu przeniesiesz liliowce i zrobisz małe Wojsławice. Do tego rośliny które lubią wodę, może choiny kanadyjskie. Osobiście szukałabym takich rozwiązań.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 22:51, 26 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Te już wczorajsze, choc robione z daleka




____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:54, 26 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904


to oczko było bezpieczne

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:59, 26 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Z daleka nie widać, ale z bliska inne widoki sie odsłaniaja, popowodziowe



kolejne zaczynają

tu już trawa odrosła

Reszta innym razem, bo jutro będę miała szok jak realia zobaczę.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:00, 26 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
zszywka napisał(a)
Strasznie Ci współczuje Ale cieszę się że woda schodzi, życzę ci dużo słońca i ciepłego wiatru buziaki

Ten wiaterek byle z umiarem najmilej bym widziała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Doranma 23:00, 26 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Sylwia, ja bym przy tych wiednących roslinach ponakłuwała glebę widłami, by szybciej schło i by korzenie włośnikowe miały nieco powietrza. Podlewanie wodą utlenioną tak, ale dopiero jak przeschnie
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
sylwia_slomc... 23:01, 26 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
ElaS napisał(a)
Sylwio,
chciałabym Ciebie przytulić, pocieszyć, pomóc.
Nic nie jest nam dane raz na zawsze. Życie to wzloty i upadki. Ale przecież walczymy, póki żyjemy.
Zrobicie tyle ile się da. Krok po kroku będziecie działać. Nie wszystko na raz. Zwyczajnie się nie da. Za jakiś czas ogród będzie piękny. Jestem o tym przekonana
Nie zamartwiaj się. Pamiętaj kochana, zdrowie najważniejsze. Jak ono będzie z wszystkim się uporacie. Dbaj o siebie. Poukłada się - zobaczysz.

Wiem, wiem....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:04, 26 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Urszulla napisał(a)
Czytam ...oglądam.... I zastanawiam się stojąc z boku nad Twoimi problemami. Wydaje mi się że drenaż kosztowny wogóle nie zda egzaminu wctakim miejscu bo będzie się zapychał. Lepiej zmniejszać koszty niż je powiększać. Myśl prosto i szukaj nieskomplikowanych rozwiązań.
Przecież ten naniesiony muł jest bardzo urodzajny i żyzny dla roślin. Może na tę część ogrodu przeniesiesz liliowce i zrobisz małe Wojsławice. Do tego rośliny które lubią wodę, może choiny kanadyjskie. Osobiście szukałabym takich rozwiązań.

Ula problemem nie jest sam muł tylko jego ilość. Pod warstwą tak ścisłego mułu na 20 cm wszystkie korzenie się uduszą nawet jak wyschnie, a na razie stanowi jedną wielka pulpę.
W środowisku beztlenowym grzyby i patogeny szybko się namnożą i zaatakują....to mnie martwi bardzo.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:06, 26 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Doranma napisał(a)
Sylwia, ja bym przy tych wiednących roslinach ponakłuwała glebę widłami, by szybciej schło i by korzenie włośnikowe miały nieco powietrza. Podlewanie wodą utlenioną tak, ale dopiero jak przeschnie

Ale Ci dziękuję za te widły, bo ja o nich zapomniałam i miałam gwoździe w deske nabijac, a tym sposobem oszczędzę czas i robotę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
daszum 23:17, 26 maj 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Sylwia, zaglądam i współczuję.
Też miałam działkę zalewową, więc wiem jaki to dramat, ale u mnie w stosunku do Ciebie była skala mikro.
Najgorsza jest ta niemoc, ale to przejściowe. Pamiętaj, że przyroda się szybko regeneruje.


____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies