Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Miłkowo - sezon 2016-2022 10:44, 04 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Milka napisał(a)
A u mnie ekipa była 3 raz, czekam na 4 raz, teraz idziemy w las gęstwinę podcinać.
Wiosną będzie 5 raz, ale znowu z wysięgnikiem.


Koło niebieskiego już wycięte, panowie się śmieli, że teraz mam palmy
ale mnie się podoba, czuć oddech, a drzewa nadal są...tylko teraz widać cały syf sąsiada, trudno....wole jednak mieć mniej pracy.


Bardzo mi się taki obrazek podoba, ogród wyciągnęło w górę teraz pięknie widać wszystkie piętra
Miłkowo - sezon 2016-2022 10:31, 04 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Milka napisał(a)


Elu dzięki chciałam biały, ale mnie przerobili
Teraz i u mnie już łysawo, mroźno, ale patrzę na prognozy grudniowe, a tam i w nocy plus 11 ma być, szok...wyłażą mi tulipany i hiacynty, o zgrozo
Wczoraj z ekipą, potem po nich jeszcze czyściłam, a potem sił mi brakło, ledwo do domu się doczłapałam

hakonki teraz w pionie stoją, jak je mróz popieścił


Po tych mrozach ciepło i wilgotno może spowodować, że rośliny pomyślą wiosna przyszła....
Ptasi gaj 10:20, 04 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
Załapałam się. Starość nie radość 15 min napisałam dużo i pewnie nie przcisnelam entery i pisze drugi raz.

A ty co już produkcję świąteczna robisz. Jak przeczytają ta panika będzie nie zdążą.

Też lubię to miejsce o tej porze widać kamienie. I trochę zieleni tylko. Lubię jak liście z brzozy leżą, ale odkurzam bo po 2-3 sezonaka kamienie by zasypały, więc trzeba kilka razy z odkurzaczem pomachać żmudna to robota a sił ubywa.



No widzisz przykre to, ale dobrze że koniec kilku wpisów się czepia mnie by to do głowy nie przyszło żeby komuś z butami ....
Mirkowy ogród (początki) 10:15, 04 gru 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
zawitka napisał(a)
O kurcze przegapiłam domek ale pokażesz jeszcze bo to ciekawe
Halinko to kawałek widać
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 09:54, 04 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
kolejne zdjęcia przy następnej przerwie bo siedzę i tworzę

Gożdzikowa - wiejski ogród 09:54, 04 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Doskonale Cię rozumiem Basiu z tą stratą bliskiej osoby i smutkiem.
Ja we wrześniu pochowalam teścia. A ja rodziców kilkanaście lat jak już nie mam. To jeszcze bardziej smutne.
Ale...życie jest życiem. ..

A dzisiaj chcę co złożyć życzenia imieninowe.
Wszystkiego najlepszego; najradosnieszego,żeby w twoim zyciu było.
Dużo zdrówka i spokoju w sercu.
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 09:53, 04 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 09:52, 04 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 09:51, 04 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 09:51, 04 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Zdjęcia z zeszłego tygodnia kiedy tak porządnie przymroziło

Ogród Basi 09:45, 04 gru 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10939
Do góry
anabuko1 napisał(a)
Wszystkiego najlepszego Basiu!!
Dużo radości życiowej i ogrodowej!!
Sto lat w zdrowiu!!




Aniu, dziękuję bardzo. Miło, że pamiętałaś.
Byłam też u Ciebie. Dużo się dzieje dobrego.
Pozdrawiam.
Skąpana w słońcu 09:25, 04 gru 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
Jeżówka Virgin

Odmiana średnio wysoka o sztywnych pędach. Normalnie ta jeżówka ma dwa okółki płatków, moja jest mutantem i ma ich więcej. Kolor kwiatów też jest ciekawy, jak dla mnie jasno limonkowy chociaż literatura podaje, że są one białe. Dobrze się krzewi.







Jeżówka Mozzarella

Ta jeżówka rówież u mnie szuka swojego miejsca i chyba wreszcie znalazłam dla niej docelowe miejsce. Bardzo ładne kwiatuszki, białe dolne płatki i biały pompon. W początkowej fazie jest widoczny pomarańczowy środek. niestety ma wiotkie pędy i wymaga podpór. Rośnie dość wysoka.






CDN
Wśród brzóz i dębów 09:12, 04 gru 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
Basieńko! Wszystkiego najlepszego z okazji imienin. Niech się spełnią wszystkie Twoje marzenia i plany, również ogrodowe I najważniejsze....zdrowia

Ptasi gaj 09:03, 04 gru 2018


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)




Elu, wiesz że zakochałam się w tym zakątku, zresztą zagajnik też skradł moje serce. U mnie takich śliczności nie mam i mieć nie będę. Dziękuję, że mogę oglądać i podziwiać u Ciebie.
Czytałam dyskusję i te dziwne wpisy, nie chciałam się wtrącać bo i tak była już zadyma. Jedno tylko napiszę miej to wszystko w tyle, jak komuś przychodzi ochota na porządki, to powinien się wziąć za swój dom.
Też Ci gratuluję 500 i 505 (jeśli się na nią załapię), bo to znaczy, że Twój wątek pędzi i lubimy go odwiedzać .
ściskam mocno i idę gotować świąteczny bigos i kapustę postną i farsz na pierogi .
Skąpana w słońcu 09:03, 04 gru 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
Jeżówka Milkshake

To dość masywna jeżówka, na sztywnych pędach osadzone są dość duże kwiaty. Nie wymaga podwiązywania. Przyrasta przyzwoicie, ale nie tak dobrze jak inne jeżówki o pojedynczych kwiatach. Ma dużo kwiatów, ponieważ główny pęd ma p kilka bocznych odgałęzień. Dolne płatki białe, jeżyk wpada w miodowy kolor.






Jeżówka Alba

Dość wysoka i masywna jeżówka. Pokrojem i wzrostem podobna do jeżówki podstawowej. Wypuszcza sztywne łodygi zakończone dość dużymi kwiatami. Szybko się krzewi i długo kwitnie. U mnie nie wymagała podwiązywania. Nie wyłamuje pędów. Cała pokryta szorstkimi włoskami.





Skąpana w słońcu 08:44, 04 gru 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
Kasiu(Kasya), bardzo dziękuję. Mam ich więcej

Adrianno (adkawi) zaproście jeżówki do swoich ogrodów, nie będziecie żałować


Jeżówka Secret Romance

Bardzo ją lubię. Jej kolor jest taki - romantyczny róż. Ta jeżówka jet średniej wysokości, drugi rząd na rabacie. Moja powolutku przyrastała. Ma sztywne pędy i nie wymaga podwiązywań, sama sobie radzi. Kwiaty pełne, pojedyncze dolne płatki zwieszone w dół. W ostatniej fazie kwiat ma piękny pompon.







Jeżówka Vanilla Cupcake

Mam ją dość długo, ale ciągle przesadzam. Nie mogę znaleźć dla niej miejsca. Trudno mi jest obiektywnie o niej się wypowiedzieć. Wydaje się, że to będzie wysoka jeżówka. Wypuszcza solidne masywne łodygi, z których wyrastają boczne. Obawiam się, że będzie wymagała podwiązywania. Brzydko przekwita więc trzeba będzie sukcesywnie usuwać kwiaty. Właściwie to sama nie wiem, czy jej słońce tak nie przypaliło. Chyba znalazłam dla niej docelowe miejsce to przyszły rok pokaże jej prawdziwe oblicze.







Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies