Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogrodowe kreacje 22:55, 11 lis 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry



Dwa ogrody 22:54, 11 lis 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Złota jesień była i u mnie, wreszcie widać było doorenbosy sadzone jako cieniutkie patyczki. Linia kroplująca położona tej wiosny pomogła im wyraźnie, tu już w trakcie gubienia liści


nie wiem, kiedy bardziej lubię buki, wczesna wiosną, czy jesienią



Ogrodowe kreacje 22:54, 11 lis 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry


Ogrodowe kreacje 22:52, 11 lis 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry

Ogrodowe kreacje 22:49, 11 lis 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry

Ogrodowe kreacje 22:47, 11 lis 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry
Listopadowa jesień


Dwa ogrody 22:39, 11 lis 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Ewo, dalie to już wspomnienie, oby dobrze się przechowały Przesadzałaś duże bukszpany? Zabrałabym jednego ze starego ogrodu w przyszłym sezonie.
Aniu, sadź dalie z różami
Kindziu, jesteś Fajnie, że złota dalia zostaje
Toszko, cis przesadzony, ale dopiero wczoraj. Wspomogliśmy się ciężkim sprzętem i stalową liną, inaczej nie dało rady. Bryłę korzeniową podkopaliśmy, traktor wyciągnął go z dołu Obawiałam się, że nie przetrwa tej operacji, ale o dziwo bryła korzeniowa była całkiem duża i zwarta.
Nowy dół wykopaliśmy duży i głęboki, a co najważniejsze przekopaliśmy się przez warstwę czarnej, twardej jak skała gliny, przez którą już niejedna roślina padła w nowym ogrodzie. Dostał do dołu co potrzeba i em twierdzi, że da radę. Jednak upiera się, by go nie przycinać za mocno. Po pierwszym cięciu ok. 1/4 ma 1,70 wysokości. Uważam, że jeszcze ze 30 cm należałoby go skrócić i przyciąć boki, przynajmniej górą. Może jednak się mylę i em ma rację? Zmierzch uniemożliwił nam cięcie, dziś przerwa była, jutro trzeba je dokończyć.






'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 22:23, 11 lis 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12202
Do góry
bql3 napisał(a)

... muszę przyznać że jak dla mnie jesień to najbardziej oczekiwana pora roku







a co to za jegomość? Piękny kolor, choć na żywo bardziej intensywna ta czerwien jest? jutro wrzucę u siebie 2 zdjęcia klonów i prośbę do Ciebie żeby rozkminić nazwę
Migawki z ogródka 22:21, 11 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13822
Do góry
Jakieś końcówki kwitnące...
Ogrodowe szaleństwo ... 21:56, 11 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Do góry



Moja ostoja 21:55, 11 lis 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10940
Do góry
Adela napisał(a)


Goniu, bukszpanów strzeż, jak oka. My nie potrzebują dużo czasu, żeby zniszczyć dorodne krzewy.

Z powodu anomalii roślinki poszalały. Ruszyły nawet ciemierniki


Elunia, faktycznie z tymi ciemiernikami to szaleństwo. Ale piękne.
Ja kiedyś pewnie pytałam Cię o miskanty. Dziękuję za odpowiedż, ależ pamięć masz. Ale ciekawa jestem też czy miskant gracilimus rośnie bardzo silnie w kępę, tak że trzeba go potem siekierą rąbać i ciężko go usunąć? Może coś wiesz na ten temat? Ja z tych bardziej ostrożnych i nie chciałabym roślin ekspansywnych.
Będę wdzięczna za radę. Pozdrawiam.
Ogrodowe szaleństwo ... 21:52, 11 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Do góry

Ale krety buszują

A oto niezawodne liliowce i róże



Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 21:49, 11 lis 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12202
Do góry
Ogrodowe szaleństwo ... 21:45, 11 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Do góry

Trawy powiązane, suche kwiaty powycinane, robi się pusto i ponuro




Ogród w remoncie 21:41, 11 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry



Asiu mi się ta wersja bardzo podoba. Do tego tak jak na twoim rysunku-różne rozmiary kulek- środkowa z tyłu największa, z prawej- średnia i lewa dolna- najmniejsza. To nadaje trochę dynamizmu rabacie i ciut więcej miejsca na wypełniacze.
Ale najważniejsze, że trzy kule wchodzą.
Ogrodowe szaleństwo ... 21:29, 11 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Do góry
Planuję zrobić (jak co roku) spis nasion, które zebrałam z działki. Zrobię z podziałem, jakie kiedy wysiać. Myślę, ze ułatwi mi to wiosenne rozpoczęcie sezonuWczoraj byłam na działce, trochę ogarnęłam ale tonę w workach z liśćmi
Kompostowy "przepych"


"Ogarnięta " rabatka



Na ostatnich zdjęciach jako obwodka rośnie trzmielina w dwóch rzędach (dwa kolory). Chciałabym zacząć ją formować na mimi żywopłot ale nie wiem jak za to się wziąć. Moze ktoś z was to robił, poproszę o wskazówki. Czy powinnam zaplątać odrosty, a może dać im jakiś stelaż....?
...uDany ogród 21:27, 11 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Agania napisał(a)
Ogród masz piękny

Fotograf z Ciebie wyjątkowy


Dziękuję za wszystkie serdeczności

Ukojenie 21:26, 11 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Wczoraj zerwane róże

Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 21:22, 11 lis 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12202
Do góry
Widoki na wyjściu, wiosna i latem ot zielony, a jesienią zaczyna od ciemnych brązów i przechodzi w żółcie i czerwienie rewelacyjny, oby urósł duuużo w górę


Osakazuki w jedną chłodną i wietrzną noc stracił sporo liści [1sze zdjęcie] a garnet przybrał barwę bardziej intensywną, bardziej czerwoną niż bordową.

Kłopoty - problemy z trawnikiem 20:58, 11 lis 2018

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Do góry
Mazan napisał(a)
Mest

Sprawdź czy nie jest to fuzaryjna zgorzel traw. Na fotka widzę jedynie charakterystyczne dla tej choroby plamy i smugi, ale nie ma korzeni.


Pozdrawiam


Jeśli jest to fuzaryjna zgorzel traw to co mam zrobić? Pisałem już w tym temacie w tej sprawie parę stron wcześniej bodajże i tak jak wspomniałem Pani Danuta poleciła saletrę albo Topsin. Nie wiem tylko co mogę zrobić dzisiaj, w listopadzie? Spryskać to tym Topsinem czy odczekać do wiosny? Żebym tylko miał co ratować i nie musiał zakładać trawinka od nowa, bo poświęciliśmy jemu naprawdę mega dużo czasu.
Występuje w tym miejscu dużo takich czerwonych, różowych nitek (zabarwione źdźbła trawy w tym kolorze).

Dzisiaj widzę także, że pojawiła się jakaś pleśń na trawie


Wyrwałem tez trochę trawy, jest sucha a korzenie nie są czarne
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies