Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

mest 09:45, 09 lis 2018

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Znowu mam trawę zaatakowaną grzybem, wcześniej Pani Danuta mi pomogła i sobie poradziłem bo podsypałem saletrą, natomiast w listopadzie już raczej saletrą sypać nie będę. Zostawić to do wiosny czy jeszcze mogę jakoś zadziałać teraz? Nieładnie to wygląda. Trawa wygląda tak jakby została spalona.

Mazan 18:04, 10 lis 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mest

Sprawdź czy nie jest to fuzaryjna zgorzel traw. Na fotka widzę jedynie charakterystyczne dla tej choroby plamy i smugi, ale nie ma korzeni.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Ewa_g 11:36, 11 lis 2018


Dołączył: 08 sie 2018
Posty: 10
Witam po przerwie.
Na moim trawniku coś robi małe kopczyki. Podejrzewam, że to jakiś robak lub larwa, ale nie potrafię znaleźć w internecie nic na ten temat.
Nie wiem czy mam się obawiać o "trawnik" czy dzuekiwac za spulchnienie ziemi. W sezonie letnim kopczyki były niezauważalne, pewnie że względu na gesciejsza trawę i większe użytkowanie trawnika.


Pozdrawiam,
Ewa
waldek727 15:30, 11 lis 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Dziękować za spulchnienie i nawiezienie gleby.
To są koprolity dżdżownic.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
rufuse 18:09, 11 lis 2018

Dołączył: 11 lis 2018
Posty: 4
Witam
W tym roku zakładany trawnik siewnik walec nawóz , początek super zielono ciemna bardzo szybko rosła. Przedstawiam zdjęcie w listopadzie jak wygląda trawnik masakra jakaś pas zielony wygląda tylko przy domku, cała reszta to żółta , suche plamy, i koniczyna rośnie. Mam cząstkami zmutowaną trawę (bardzo grube pęki) nie wiem już jak mam z tym walczyć zastanawiam się czy na wiosnę nie zerwać tego i posiać nowe.
Ewa_g 20:31, 11 lis 2018


Dołączył: 08 sie 2018
Posty: 10
Waldku, dziękuję za odpowiedź
mest 20:58, 11 lis 2018

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Mazan napisał(a)
Mest

Sprawdź czy nie jest to fuzaryjna zgorzel traw. Na fotka widzę jedynie charakterystyczne dla tej choroby plamy i smugi, ale nie ma korzeni.


Pozdrawiam


Jeśli jest to fuzaryjna zgorzel traw to co mam zrobić? Pisałem już w tym temacie w tej sprawie parę stron wcześniej bodajże i tak jak wspomniałem Pani Danuta poleciła saletrę albo Topsin. Nie wiem tylko co mogę zrobić dzisiaj, w listopadzie? Spryskać to tym Topsinem czy odczekać do wiosny? Żebym tylko miał co ratować i nie musiał zakładać trawinka od nowa, bo poświęciliśmy jemu naprawdę mega dużo czasu.
Występuje w tym miejscu dużo takich czerwonych, różowych nitek (zabarwione źdźbła trawy w tym kolorze).

Dzisiaj widzę także, że pojawiła się jakaś pleśń na trawie


Wyrwałem tez trochę trawy, jest sucha a korzenie nie są czarne
raul 14:34, 25 lut 2019

Dołączył: 25 lut 2019
Posty: 4
Witam,
Jestem nowy na forum. Mam pytanie dotyczące trawnika. Trawa na jesieni była ładna. W końcu września nawieziona nawozem jesiennym Florovit, w ilości 75% zalecanego dawkowania. Trawnik skoszony był z początkiem listopada, a ostatnie liście zagrabione w grudniu.
Po roztopieniu śniegu trawa wygląda, tak jak na zdjęciu.
Dodam, że na trawniku nie był pryzmowany śnieg, urządziliśmy na nim tylko 2 zabawy na śniegu.
Mamy sunię (ok. 35 kg), która najczęściej załatwia się w tym obszarze. Czy tragiczny wygląd trawnika jest spowodowany moczem, czy może jest to pleśń ściegowa, a może jeszcze coś innego. W okresie wiosna - lato - jesień, nie było żadnych przebarwień (trawnika dwukrotnie nawożony nawozem 100-dniowym - w marcu i czerwcu).
Czy jest szansa na uratowanie trawnika, czy trzeba zaczynać od nowa.
Jeśli będą potrzebne dodatkowe zdjęcia/informacje proszę pytać.


Pozdrawiam
matys84 15:46, 25 lut 2019

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
Raul,

bez paniki. U mnie tak co roku wygląda.Trawa była tochę za długa i się uleżała. Przegrab plastkiowymi grabiami. Potem wertykulacja i aeracja, nawóz i duzo wody. Oczywiscie jak będzie ciepło. Grabienie możesz wczesniej. Ja to zrobilem tudzien te,u jak było +15.

Nie dawaj 100 dniowego nawozu. Chwyt marketingowy. Ja daję co 3-4 tygodnie Yare Mila Complex
raul 15:06, 26 lut 2019

Dołączył: 25 lut 2019
Posty: 4
Dzięki za info. Zastanawia mnie tylko, dlaczego występuje to w miejscach, gdzie swoje potrzeby załatwia pies. Na jaką długość należy kosić trawę przed zimą?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies