Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

Nowalijka 21:52, 11 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725

Ale krety buszują

A oto niezawodne liliowce i róże



____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 21:56, 11 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725



____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
zoja 22:18, 11 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Posprzatalas na blysk!
Ja z rabat lisci nie zbieram - tylko z trawnika. W innych miejscach pozwalam im sie rozlizyc i uzyxnic glebe. Do wiosny znikaja

Pozdrawiam!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
sylszu 23:48, 11 lis 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Nowalijka napisał(a)
Planuję zrobić (jak co roku) spis nasion, które zebrałam z działki. Zrobię z podziałem, jakie kiedy wysiać. Myślę, ze ułatwi mi to wiosenne rozpoczęcie sezonuWczoraj byłam na działce, trochę ogarnęłam ale tonę w workach z liśćmi
Kompostowy "przepych"


"Ogarnięta " rabatka



Na ostatnich zdjęciach jako obwodka rośnie trzmielina w dwóch rzędach (dwa kolory). Chciałabym zacząć ją formować na mimi żywopłot ale nie wiem jak za to się wziąć. Moze ktoś z was to robił, poproszę o wskazówki. Czy powinnam zaplątać odrosty, a może dać im jakiś stelaż....?



Chętnie przyjmę nadmiar liści. Mam malo, a bardzo fajnie robią ziemię. I lubię zapach gnijących....

____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Nowalijka 11:35, 12 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725

Zoju ta część którą pokazałam na zdjęciach nie jest narażona na opad liści, tam uprzątnęłam suche badyle i w rogu koło kompostownika posadziłam czyściec wełnisty. Liście zbierałam z trawnika. Najwięcej liści mam na rabatach po drugiej stronie, od sąsiada który przy plucie ma wielką starą śliwę, kilka bzów i olbrzymią leszczynę. Większość lisci leży u mniej. Trochę ich wyzbierałam ale dużo zostało. Najgorsze jest to, ze na tych rabatach zaczęły rosnąć grzyby, a to chyba nie dobrze
Rano będąc na spacerze z Azą, wstąpiłam na działkę. Nie byłabym sobą gdybym nie pogrzebała w ziemi, chociaż troszkę.
Opielilam pół zojkowej rabaty


Jak tylko skończę pielic, obsypie rabatę korą.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Anda 13:29, 12 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
No no, dobra robota Wiosną nie będziesz miała co robić

U mnie mało liści, a te, które są na trawniku wysypuję na rabaty.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Muszelka 15:04, 12 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
zoja napisał(a)
Posprzatalas na blysk!
Ja z rabat lisci nie zbieram - tylko z trawnika. W innych miejscach pozwalam im sie rozlizyc i uzyxnic glebe. Do wiosny znikaja


Też tak robię
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 15:06, 12 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
A liście z trawnika i sprzed ogrodzenia wrzucam na kompost.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Radziu2013 18:05, 12 lis 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Wow Wow Wow...kompostowniki to masz Elu na wypasie Tyle dobra...gdzie ty to pomieścisz… Ja jestem na etapie zbierania materiałów, i wszystko idzie w dobrym kierunku, żeby powstał jeszcze w tym sezonie i pomieścił resztę liści i pościnanych roślin...nie mogę się tylko zdecydować (bo są dwie opcje) czy wymurować go z czerwonej cegły, czy zbić z kantówek i desek...


Super prace poczyniłaś...rabatki popielone jak w pełni sezonu...a ja nie wiem co w tym temacie robić...pielić czy nie? Liście lecą, więc i tak niedługo zakryją wolne miejsca na rabatach a wraz z nimi chwasty...hmmmm



Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Nowalijka 20:22, 13 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Anda napisał(a)
No no, dobra robota Wiosną nie będziesz miała co robić

U mnie mało liści, a te, które są na trawniku wysypuję na rabaty.

Ewuniu, do wiosny to ja coś wymyślę. Chwasty o mnie też nie zapomną. Boję się trochę że ta sterta na kompostowniku milion lat będzie się przerabiała. Na wiosnę kupie przyspieszacz do kompostowania
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies