Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 23:33, 17 paź 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Tulipanowiec załapał się na sesje fotograficzną - nowy kolorek trzeba uwiecznić.


Moja działka na Dębowym Lesie 23:33, 17 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24711
Do góry
AgataM napisał(a)
Cudowną masz jesień... Chryzantemy pięknie wkomponowały się w resztę ogrodu.
Bardzo podoba mi się mieszanka marcinkowa
Aniu, jestem częstym gościem Twojego ogrodu, ale nie zawsze mam czas na wpisy. Najczęściej piszę i robię zdjęcia komórką.Pozdrawiam Cię mocno i dziękuję za odwiedziny

Agatko, ostatnie dni jesieni są przepiękne.
Ponoć ma się popsuć ta pogoda.Szkoda, bo ciepło, pięknie.Może tylko trochę sucho.
To cieszę się się ,że zaglądasz do mnie.Bo i ja do ciebie jak tylko mogę to zaglądam.
I zapraszam w dalszym ciągu
Marcinkow chyba mam 4, nie 5 odmian.
Ten niższy różowy zawsze później rozkwita

Ten wysoki rzadko kwiaty na łodyżce.Za nim wyższy rożowy
Ten niebieski niższy. i jeszcze biały nieduży jeszcze mam.

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 23:29, 17 paź 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
I takie mamy wykopaliska archeologiczne teraz



Teraz tylko coś z tych klocków trzeba poskładać

Koryto musi poczekać na większe moce przerobowe,żeby zawędrować na swoja półeczkę, bo trzy osoby to stanowczo za mało
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 23:26, 17 paź 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Przywieść to było wyzwanie, ale wyciągnąć te pamiątki i "postawienie na półeczki", żeby kurzem się pokrywały to dopiero było wyzwanie. Burza mózgów, przypomnienie kilku praw fizyki o dźwigniach, tarciu , punkcie ciężkości i sile grawitacji I przeszukanie wszystkich zakamarków, bo wszystko może się przydać. Dobrze tak coś trzymać na czarna godzinę A już wiele razy chciałam się pozbyć tych kostek i krawężnika ze śmietnika. No i pomalutku centymetr po centymetrze "pamiątki" na "półeczkach" stanęły.





Ato to co okrągłe to się toczy prawie samo


Moja działka na Dębowym Lesie 23:24, 17 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24711
Do góry
Kasiolaaa napisał(a)
ale masz piekne chryzantemy ta zolta moja ulubionaaa

Chryzantemek mam kilka .Pierwsza kwitnie już w sierpniu.I potem następna we wrześniu i teraz.

Wrzosy dobrze się mają

Moja działka na Dębowym Lesie 23:22, 17 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24711
Do góry
MirellaB napisał(a)
Aniu mało ostatnio mnie na forum, ale nie myśl, że o Tobie zapomniałam - zaglądam i oglądam cichaczem

Mirellko witaj, dawno nie było ciebie u mnie
Milo mi,że zaglądasz do mnie .Odzywaj się częściej, bo wowczas i ja nie będę mogła zapomnieć o tobie.Wiesz jak to jest, czasu na wszystko nie ma tyle ile chciałoby się.
Ale kto zagląda, to i rewizyta się pędzi do niego

Marcinkowe radości

Moja glebo terapia 23:22, 17 paź 2018


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Do góry









Mój azyl na wichrowym wzgórzu 23:17, 17 paź 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Weekendowa wycieczka zakończona z kolejnymi "pamiątkami". Za siedzeniami małe co nieco się zmieściło, a w bagażniku duże co nieco.


Ogrodowy spektakl trwa ... 23:14, 17 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
mira napisał(a)


Gosiu bardzo miłe to co piszesz. Z tymi moimi działaniami ...jakoś zbyt powoli się realizują i to mnie ciut irytuje. Najbardziej jednak susza.

Kalina sztywnolistna ma piękne liście, cudowne u mnie stanowisko /osłonięta/ i szybko rośnie - w tym miejscu ma dobrze ale musi być cięta - a w zasadzie dlaczego my ją tniemy - no muszę to przemysleć



nie cierpię sprzątania po cięciu - za to lubię jak jest przycięte i posprzatane





Jeszcze odnośnie kaliny widzę, ze u Ciebie bardzo ładna. A no właśnie dlaczego ją tniesz aby była gęsta, mniejsza. U mnie wypuszcza jesienią kwiatostany (przynajmniej tak było w zeszłym roku) i wiosną kwitnie.
Mam je od wiosny zeszłego roku to nie są duże, ale też ładnie rosną.

Powiedz mi, czy ona kwitnie u ciebie wiosną po przycięciu.
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 23:11, 17 paź 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Piękny jesienny widoczek

Co to za roslinka na pierwszym planie ?I w czym ona jest posadzona ?

Ta roślinka to "złudzenie optyczne". Tak mi się skadrował żywopłot bukowy

Wydziela placyk z ogniskiem. Rośnie w ziemi, wyściółkowanej" żwirem. Chyba, że o inną chodzi.


Ogrodowy spektakl trwa ... 23:06, 17 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
mira napisał(a)



ufff

Ewo znasz mnie troszkę i wiesz, że ja jestem ignorant do nazw.
Wiem jak się ogroduje trzeba znać i nawet się już poprawiam za to w przypadku dalii nazwy całkiem nie są potrzebne - zamawiam coś dostaję coś
w przypadku dalii mam nazwy moje własne -
w tym roku znacznie powiększyłam swoje zasoby, niestety małe bulwki rozrastały się ale kwiatów mało było - za słabo się podlewało

Martina Jowey
Big Brother
Jill Double
miodowa - /pomyłka za T.Edisona /
fioletowy kołnierzyk /pomylona za Cafe au Lait /
Orange
Camp de soleil ? chyba biała pomyłka
Downham Royal
Potage
biała wysoka zamiast Franz Kafka
Sylvana
My Love
Sisa
Kelin Floodlight
Pola - nie kwitła
Crazy Love
Bondex Pink
Peach and Cream
Purpinka
Roxy
Lady Darlene
Arlekin albo Glorioza
Neon
Kaktusowa ciemna
Czerwona niska
w ciapki róż
różowa wczesna wysoka
różowa z białymi końcówkami
itd...

jestem na etapie podpisywania i chowania do skrzynek i już coś poknociłam
plan mam na kolejny rok i miejsce szykuję
no cudne dalie po prostu są

teraz astrowo jest
moja porcelana





O kórcze to już nie dla mnie tyle tego.

Mira pokazałam Rogow na wątku.
Moja glebo terapia 23:04, 17 paź 2018


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Do góry
Nadal jesień









Ptasi gaj 23:00, 17 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
c.d była wtedy brzydka pogoda lekka mżawka padała bardzo zimno i foty jakby za mgła









Ptasi gaj 22:55, 17 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
Rogowo 2013 r.







Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 22:49, 17 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Dzięki tym niesamowitym widokom, jesień jest na drugim miejscu u mnie w rankingach pór roku





Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 22:46, 17 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Tutaj nie wiadomo, co jest z metalu a co żywe



Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 22:45, 17 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Rdza miesza się z "siwizną", tylko zielone masywne cisy pokazują, że zieleń jest taka świeża, niczym nie przyprószona.



Przy okazji serca Witka, zrobione dla mnie



No i rzeźba, też dzieło Witka


Tam, gdzie jeże mówią dobranoc. 22:39, 17 paź 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Do góry
Moja ogrodowa Ballerina.
Moja glebo terapia 22:34, 17 paź 2018


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Do góry
I mój jesienny strumyk










Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych 22:12, 17 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Karolina_karolina napisał(a)
Podczas inwentaryzacji spotkałam takie oto drzewko. Jak już owoce mi gdzieś pasują to liście niekoniecznie, i na odwrót.
Proszę o pomoc.


Jabłoń ozdobna, ale jaka i gatunek lub odmiana - nie wiadomo bo do tego potrzebne są jeszcze kwiaty. A tego brak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies