Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 22:25, 15 paź 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zana - Anula, słoneczne stanowiska to zalety młodych ogrodów. W moim starym tylko lipa złota i magnolia.
Zresztą zauważam i w obecnym strefę cienia, drzewa podrosły. Wreszcie mogłam przenieść hosty, hortensje ogrodowe.
Niech rozjaśnia strefę cienia
____________________
Dwa ogrody
Margarete 23:29, 15 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Dobrze że troszkę wyszłaś do ogrodu ale oszczędzaj się. To przecież już nie pierwszy raz miałaś problemy ztego rodzaju zdrowotne.
A palisz jeszcze ? Jeśli tak to dooopsko złoję przy najbliższej okazji. Obiecuję.


Ja też niewiele cebulowych w tym roku wsadziłam. Już dawno skończyłam. Teraz cieszę się ogrodem a popołudnia takie krótkie. Zaraz się robi ciemno więc siadam chwilkę na fotelu po pracy z herbatką zieloną i podziwiam kolory. Dziś podglądałam sikorki na moim Jaworze. Ale się uwijały.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
yolka 14:50, 16 paź 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12603
Mój asterek tez szaleje
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
GorAna 15:04, 16 paź 2018


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16131
Mariolu, nie wiem czym bardziej się zachwycać, astrami, czy daliami?
Piękne u Ciebie wszystko, ale te ciemne dalie są ponad wszystko
Pozdrawiam i zdrówka życzę
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
laurowisnia 14:23, 17 paź 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
I astrami, i daliami i jesiennym ogrodem się delektuję, a aster popieram, że divaricatus.
Mam jeden sercolistny, ma bardzo drobne listeczki.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Pszczelarnia 15:29, 17 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A ja zapytuję, czy donice też już obsadzać cebulowymi? I zakopać? Czy jeszcze za ciepło?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:27, 17 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22251
Wycinałam dzisiaj byliny. Na rabatach pełno dziur wielkości piłeczki pingpongowej. Zimozielone usychają. Jeszcze nigdy nie miałam tylu obaw związanych z kondycją roślin.
Zdrówka życzę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
paniprzyroda 11:06, 18 paź 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Małgosiu, czuję się lepiej, trzeba było do pracy wrócić. Ale nie szaleję w ogrodzie, powolutku coś tam ogarniam.
Żadnych tulipanów w tym roku nie kupowałam, chcę zobaczyć, co przetrwa z ubiegłorocznych.
Jolu, asterek od Ani szaleje, muszę go wiosną przesadzić, bo ma już za mało miejsca. Zastanawiam się, jak Ania sadzonki z niego robi, bo żadna łodyżka mi się nie ukorzeniła.
Aniu, u nas sucho jest, dalie z trudem dały radę. Wczoraj je wykopałam i bardzo mizerne karpy mają. Widziałaś "swojego" asterka?
Twoje dalie z siewu cudne, nie wiem, czy to nie łatwiejszy sposób, by cieszyć się ich urodą.
Laurowiśnio - Agatko, dziękuję Tobie i Ewie wobec tego za sprostowanie nazwy astra. Jak dalej będzie tak sucho i mało śniegu zimą, to nie wiem, czym będziemy zachwycać się w przyszłym sezonie, z obawą patrzę na drzewa i resztę roślin. Jeszcze nigdy o tej porze hortensje nie zrzucały liści, a przymrozków u mnie nie było.
Pszczółko, jeśli masz wolne moce przerobowe, to sadziłabym cebule do pojemników. Zakopiesz je wszak na zewnątrz, a to to samo, jak gdybyś na rabatach sadziła. Chyba, że chcesz je przechować w pomieszczeniu, to byłoby jeszcze za ciepło.
Haniu, dzięki za życzenia zdrówka. Spostrzeżenia co do kondycji roślin mamy podobne, ale cóż poradzić. Dziury w rabatach to pewnie nornice, wykładaj w małych słoiczkach np. po koncentracie pomidorowym granulki. Wlot słoiczka nieco niżej, skierowany do dziurki. Żadne inne zwierzę nie skorzysta z żarełka, a tego jak będzie w słoiczkach ubywać, to dosypuj. To sprawdzony u mnie sposób, skuteczniejszego nie znam.

zasuszone


____________________
Dwa ogrody
AgataP 14:56, 18 paź 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
paniprzyroda napisał(a)
Małgosiu,




Pięknie się zasuszą, ja w tym roku posiałam suchotki czyli kocanki - Mama chciała
____________________
Z Pszenicznej...
gosika67 16:33, 18 paź 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Ja w tym roku nie posadziłam żadnej cebulki, też chcę zobaczyć co przetrwa z ub.r. a posadziłam krocie i nie wszystko się odliczyło.
U nas też sucho, hortensje też bez liści, wczoraj podlewałam, bo żal patrzeć a kwiatów jeszcze trochę jest.U mnie nornic i kretów nie ma od kilku lat, koty robią z tym porządek.Może kupię trochę jesiennych kwiatków w donice, bo petunie wyglądają jak szkarady.Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies