Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 18:10, 30 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
W oderwaniu od myślenia rabacie wjazdowej zrobiłam kompozycję storczykową, jeszcze mchu brakuje, muszę iść do lasu
Jeden dopiero ma pąki, jakbym rozkwitnie będzie kolorowo.
Oczko wodne, jak wykonać i pielęgnować? 18:09, 30 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Z koszami na dnie (sadzi się tam grzybienie, lub grążele.

Oczko wodne, jak wykonać i pielęgnować? 18:09, 30 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Dobrze, że tu trafiłeś, masz szansę poprawić estetykę ogrodu i nauczyć się wiele dobrego.

Otoczenie jest coraz lepsze ale bije po oczach ta niebieskość Powinna być strefa przybrzeżna zamaskowana. Nie taki wał z folią. Lód będzie napierał i rozrywał folię.

Brzegi są nieprawidłowo wyprofilowane. Trzeba je obnizyć, zrobić przegrodę kapilarną i mieć na brzegu miejsce do wsadzenia roślin. Bez roślin będzie zielona, gęsta zupa w maju.

Jak wygląda przegroda kapilarna?

Tu rysowałam przekrój:

https://www.ogrodowisko.pl/watek/687-stawy-i-przydomowe-oczka-wodne?page=11



Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:) 17:54, 30 lis 2017
Do góry
popcorn napisał(a)
Żeby nie było wiecznych offtopów. Dziś za oknem



mam nadzieje ze cie całkiem dzis nie zasypało

całkiem fajny widok z okna masz ...po co narzekasz ....masz co robić w sezonie ...moze to nie twój styl ...bo ty jednak bałagan lubisz ...ale sama wiesz ze lepszy rydz niz nic )
...uDany ogród 17:48, 30 lis 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
m_gocha napisał(a)
Dana ja mam też takiego samego puchatego słodziaka (a właściwie słodziaczkę )


Gosiu kocham wszelkie kudłate stworzenia, tulisz się do takiego futra jak do podusi. To szczególnie miłe w takie wieczory jak dzisiejszy

Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 17:47, 30 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
an_tre napisał(a)
Na dworze zimo buro ponuro mokro i zimno
a domku ciepło i przytulnie




I na dodatek kwitnąco! Macham zza firanki!
...uDany ogród 17:45, 30 lis 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Kaska napisał(a)


Dana jesteś mistrzynią Twoje zdjęcia powodują,że podziwiając zdjęcie nie jest się w stanie słowa wydusić.Czytam o nowej lustrzance.Piękny prezent otrzymałaś od męża.Jesteś tak dobra w fotografowaniu,że mogłabyś prowadzić kursy.Jakbyś miała w planie zorganizować jakiś to ja chętna,mogę Ci nosić wszelkie futerały,statywy A co do ogrodu to powtarzam się,że niesamowity.Czy ja kiedyś przestanę się nim zachwycać? Na pewno nie no i Twoje niebo też niesamowite chciałam jeszcze dodać.


Kasiu dziękuję, ale to komplementy na wyrost. Tak sobie pstrykam i czasami nawet coś wyjdzie, nie ulega wątpliwości że bardzo to lubię .
M wie jak mnie uszczęśliwić, marzyłam od lat.
Właśnie zamierzam się zapisać na kurs, żeby poznać wszystkie tajniki tego sprzętu. Teraz kręcę trochę na omacka.
Ogród kocham nad życie, ale nie jestem pewna czy kiedykolwiek tam zamieszkam. Mam coraz gorsze przeczucia...
Zawsze lubiłam fotografować niebo. Jest takie piękne, dostojne i nieprzewidywalne.
Psiur to nasza domowa maskotka, choć czasem potrafi pokazać rogi a w zasadzie kły



Sama już nie dam rady!! 17:45, 30 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
ANKAg napisał(a)
Ostatecznie taras wyglada tak.

3 m z lewej strony i 5 m z prawej (w tym 2 m podcien)



Podcień ratuje sytuację, bo 3 m byłoby za wąsko.
...uDany ogród 17:40, 30 lis 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Basilikum napisał(a)
piekny puszek u Ciebie zasnal na poduszce
raz za kiedy nie znam ale na calej polaci snieg to chyba Turnau?

a sniegu nie ma u mnie ani kawaleczka


On uwielbia mój kocyk, zawsze się wyłoży nogami do góry o tak



To chyba Kabaret Starszych Panów, ale nie jestem pewna, sprawdzę
U nas sypie już 3 dni, jest biało i puchato
Ogród z wilkiem zamkn. 17:40, 30 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
mrokasia napisał(a)
Magda, nie chcę Cię martwić ale z tego co wiem to Ty baaaaardzo niegrzeczna byłaś... zamiast spokojnie siedzieć to ciągle coś w tym ogrodzie wyczyniałaś, z ogniskiem w te i wewte latałaś, warzywnik w trumienkach robiłaś...niedobra dziewczynka .

Ps. U mnie też sypie ale takim mokrym...

Pozbawiłaś mnie złudzeń a tak liczyłam na ogrodowe prezenty ........ hihihihihi ......
Zima na całego się robi , u mnie też taki mokry pada ,oby tylko nie zrobiła się ślizgawica rano
Uwielbiam taki ośnieżony ogród
...uDany ogród 17:37, 30 lis 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
abiko napisał(a)
No proszę nowa lustrzanka
Moje dzieci by ci "skubnęły" psiaka


Agniesiu wreszcie mogę poszaleć, póki co się uczę. czytam ,kręcę i eksperymentuję. chyba pójdę na kurs.
Tadeusza nie oddam, kocham tą kudłata kulkę

Oczko wodne, jak wykonać i pielęgnować? 17:32, 30 lis 2017


Dołączył: 29 lis 2017
Posty: 5
Do góry
A co sądzicie o moim oczku ?

rok temu wyglądało tak :


Potem w tym roku było cały czas modernizowane:


Zaczęła wyrastać trawa i chwasty:


W lipcu wyglądało to już tak:


Ale dalej rosła z drugiej strona trawa i chwasty (początek października):



Więc zasypałem bazaltem całe w koło





I bez obaw, ta Wasza znienawidzona szmata nie jest wszędzie Tam gdzie poszły te zielone rośliny, trawa ozdobna została wycięta w promieniu 20cm. Zielenina cała została przywieziona od kumpla ze wsi, także w sumie oczko nic mnie nie kosztowało oprócz drzewka HARUKO. Grubość kruszywa bazaltowego to ok. 15cm. Rojniki na nich zasadziłem, na razie zielone bo takie dostałem, może kupię w innych kolorach bo żonie się strasznie je podobają. Owinięte włókniną drzewko to wierzba HARUKO, córka chciała, fanatyczka Japonii Do gazonów które znalazłem w piwnicy altanki poszły kwiatki cebulowe większość to czosnki ozdobne (promocja była, 100 cebul za 5.99)

Steropian bo ponoć pod nim najpóźniej zamarza woda, na nim rurka do napowietrzacza. Rybki to 6 karasi ozdobnych i 4 żaby co się dają głaskać, ulubieńcy moich dzieci.

Ogród z wilkiem zamkn. 17:16, 30 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Lulilaj napisał(a)
Piękna zima . Trzeba wypatrywac Mikołaja

Nie wiem czy do mnie przyjdzie hihihi ..... nie wiem czy grzeczna byłam

I nadal sypie ....
Ogródek Iwony II 17:14, 30 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
I jeszcze irga Moja zimowa ulubienica


Ogródek Iwony II 17:11, 30 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
olga80 napisał(a)
Iwonka kot na sznurku ale się uśmiałam jednak to dobry patent aby nie gonić za nim.Iwonka a kuwetę też ma czy tylko go wyprowadzasz ?
Pogoda robi nam psikusa jeden dzień pięknie biało aż chęci do życia były dziś deszcz
Z trawami zrobi tak jak piszesz korą pokopczykuję.

Tereniu, dobrze, ze przypomniałaś mi o kuwecie. Rozwiązała mi problem porannego wstawania. Już nie mam stresa, czy zdążę.

Zostawiam moje różyczki - teraz tak jedna zakwitła i też lecę na Andrzejki jako opiekun


Mata przeciw chwastom 17:07, 30 lis 2017


Dołączył: 29 lis 2017
Posty: 5
Do góry
Witam, jestem tu nowy (od wczoraj). Działkę dostałem w spadku bo nikt nie chciał kupić Irytują mnie sąsiedzi bo za dużo się mi kręcą (taka lokalizacja - przy samej bramie na teren ROD). Ile rosną tuje ? Jak je podpędzić ?

Wywaliłem darń, wykopałem sporą dziurę, zasypałem mieszanką bazaltową 0-31mm (większość frakcji to miał 0-2mm plus tłuczeń 10-31mm), że szare zasypałem grysem łamanym granitowym. Mam nadzieję że im nie zaszkodzi, ale kruszywo jest zasadowe z dużą ilością krzemionki. Obrzeża po lewej stronie furtki zrobiłem ze skał bazaltowych, po prawej z czerwonych reolitów. Też pochodzenia wulkanicznego - zasadowego. No i jak mi przez to przejdzie trawa to ...

Ogródek Iwony II 17:01, 30 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
AgataP napisał(a)
Iwonka - kociarstwo śliczne na wiosnę planujemy drugiego kotka ze schroniska bo nasz pierwszy z przytuliska już staruszek, walczyliśmy teraz z jego zębami bo wdała się infekcja. A ponieważ to bardzo mądry kotek to chcemy by młodego podszkolił - niczym Bonifacy Filemona
Ciekawe co suka powie jak jej kolejny futrzak zamieszka w budzie

Ogród pięknie wygląda zmrożony - masz rację, też wolę takiego niż buro-mokrego. Pozdrawiam ciepło

Agatko, teraz też mam dwa koty. I starszy opiekuje się młodym. Jak jeszcze córcia przyjechała ze swoją sunią, to stwierdziłam, ze istny zwierzyniec się zrobił. Dobrze, że tylko na chwilę. Jak któreś nabroi, nie wiadomo wtedy, które karcić ....
Ten mały ciągle plącze się pod nogami, nieraz już zamknęłam go za drzwiami... Dobrze, ze miauczy, to słyszę, że mam go wypuścić. Wtedy chodzę po domu i szukam, za którymi drzwiami go zamknęłam. Zamykam drzwi do kotłowni, bo jak wejdzie na węgiel swoimi białymi łapkami, wygląda, jak kominiarz. Już trzy razy go myłam...
Ogród z wilkiem zamkn. 17:01, 30 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
effka napisał(a)

U mnie pod koniec zimy dopiero zaczęł przylatywać, musiały odkryc nowa restaurację na mapie

P.S. ALE MASZ ZIMĘ!!! u nas deszczyk pada

Mam nadzieję ,że te ptaszki w końcu i do mojej kuchni zawitają
Pięknie się zrobiło ,ale jak ja rano do pracy pojadę ..... masakra na drodze ....zanim to ogarną służby .....miałam wypadek zimą i od tamtej pory strasznie mnie stresuje jazda .......
Tymczasem

Ogród z wilkiem zamkn. 16:56, 30 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Jolu i Misiu dziękuję Wam bardzo .......staram się jak tylko mogę utrzymać normalności trochę .......
Dosypało śniegu
Ogródek Iwony II 16:52, 30 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
bacowa napisał(a)
...

Widzę że trawy powiązane, ja nie wiąże, niektóre są jeszcze zielone i takie piękne że szkoda mi ich wiązać w te snopki których nie lubię.

W Maji kiedyś był program o trawach, szczególnie o miskantach... W pierwszym, drugim roku jakiś ogrodnik zalecał wiązać, by zimą woda nie wpadała w środek i by nie wygniły wiosną. Zalecał też na początku zakopczykować korą. Ja kory kupować nie będę, ale jak będę kopczykować róże, to może starczy mi kompostu i podsypię miskantom...
Twoje Ewa już rosną kilka lat, to nic im nie powinno być.
Chociaż ... jest taki wątek 'Mam 1000 pomysłów ..." -zapomniałam całego tytułu. Podziwiałam dorodne kępy gracilimusów przy wjeździe, a w tym roku ich tam nie ma... Podobno wymarzły zimą Szkoda, bo były już wielkie kępy i robiły efekt...
Ewa, zobacz, jak się ładnie przebarwił berberys, co wiosną go Zbyszek kupił. Piękny ma teraz kolor. Drugi taki już nie jest ...


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies