Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Zana 12:12, 29 paź 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasia_CS napisał(a)

Wymodziłam



Ale piękny widoczek wymodziłaś w tę jesienną słotę

Co do drzewa to ja już chyba pisałam, że osobiście bardziej bym widziała w tym miejscu formę "rozcapirzoną" niż kulistą. Nie wiem jak ze słońcem, ale jeżeli nie zacieniałoby Ci od tej strony ogródka, to wcale bym się nie obawiała wysokości. Zasłoniłoby Ci te bloki w tle.
Propozycja jarząba Dodonga podoba mi się. Szczepione wysoko klony Alphens Glob wydziałam na Płochocińskiej, ceny nie pamiętam. To też piękne drzewko, weź pod rozwagę. Ja Ci chyba jeszcze Nigrę proponowałam z tego co pamiętam, ale ten platan zdecydowanie bardziej by mnie kręcił.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasia_CS 18:49, 29 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Aniu, podejrzewam, że pomysly w rezultacie zostaną zweryfikwane w dużej mierze przez dostępność i cenę... Nigra też mnie od jakiegoś czasu kusi, do tego kwitnie i owoce ponoć jadalne. Platan kusi, bo piękny i ta kora... Ja na tą rozlożysta formę mimo wszystko mniej się nastawiam.. pożyjemy zobaczymy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:21, 30 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A ja dziś zakopczykowałam nowoposadzone róże, bo się boje, że te temperatury zastraszająco szybko teraz spadają i będzie po ptokach. Czy te róże starsze można kopczykować później? na razie mają wszystkie liście...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anda 11:26, 30 paź 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Starsze róże możesz kopczykować dopiero, jak temperatury zejdą poniżej zera.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 12:07, 30 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
OO dzięki za info Ewuś

Tak w ogóle to jestem w szoku, że będę miała tyle odmian róż Myślałam, że stanie na kilku sztukach, a tu razem z nowo posadzonymi wyszło 27 odmian, a 30 łącznie krzaczków
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anda 12:27, 30 paź 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Gratuluję Będzie pięknie pachnieć w ogrodzie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Lulilaj 12:51, 30 paź 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Szykuje się piękna rabata różana
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Kasia_CS 13:54, 30 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No przebieram na przyszły sezon nóżkami... oj bardzo...

Oczywiście przez zimę będzie zapewne planowanie, bo znów zamierzam zrobić kilka modyfikacji rabat istniejących i stworzenie jakiegoś planu, na te, które czekają na nasadzenia. Dobrze, że trochę czasu do namysłu będzie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:18, 30 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Na te różyczki pewnie już się nie doczekam Chyba, że do wazonu zetnę




W końcu bukszpanowa kula nieco zmieniła miejsce na tyłu i stożek bardziej na prawy bok poszedł w okolice hortki - będzie większe pole manewru zarówno do działań z hakuro w razie czego jak i kolejnych nasadzeń.



Azaliowa i pieris, który jest stłamszony okrutnie. Chyba po wiosennym kwitnieniu go przesadzę w pobliże rodków. Choć kwiatów w tym sezonie zawiązał jak na lekarstwo...

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:34, 30 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Cyborg Rozanne


Tu zawędrował drugi stożek - widzę z kanapy zarówno tworzoną przeze mnie cisową kulkę jak i kupiony stożek, więc zimozielony akcent w końcu jakiś mam


Czy to tylko zawiązek kolejnego liścia, czy może ciemiernik coś kwiatowego wyprodukował ?



I na koniec miotełki w końcu wyschły na tym wietrze i takie białe są - na fotce coś mi ciemne wyszły
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies