Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis 10:09, 30 lis 2017

Dołączył: 04 kwi 2016
Posty: 25
Do góry
Moja glebo terapia 10:09, 30 lis 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Do góry
Pierwszy zimowy śnieg, przykrył wszystkie mankamenty listopadowego, ponurego ogrodu. I z burego, ponurego święcącego gołymi badylami wyczarował całkiem inną rzeczywistość. Nie mogła mnie wziąć do ręki aparatu







Nowocześnie z różAnką :D 09:59, 30 lis 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
anna_t napisał(a)
dziewczyny mam pytanie czysto koncepcyjne, czy pod kątem projektowym dobrze by wyglądało takie coś?


Aaa, przegapiłam ten rysunek.

Czyli po prawej zostają hortensje i para drzew? I te kostki na zmianę z bylinami też?

Powiem Ci Aniu szczerze: nie bardzo mi się podoba kierunek zmian. Nie dlatego, że mam coś przeciwko rabatom brzozowym czy warzywnikowi, ale dlatego stoisz w rozkroku i widać to na planie.

Miałaś dokładnie zrobiony plan (nad którym pracowałaś dwa lata), który opierał się na symetrii i powtarzalności. Teraz niby plan chcesz zostawić, ale jednocześnie próbujesz przemycić różne chciejstwa, które w międzyczasie się pojawiły. Moim zdaniem, (którego rzecz jasna nie musisz brać pod uwagę, bo już raz zrobiłam u Ciebie wielkie zamieszanie, z którego nic nie wyszło) plan zaczyna Ci się rozłazić w szwach.
Trzeba albo chciejstwa ograniczyć, albo zacząć planowanie od nowa (no prawie: ścieżka na środku z klonami zostaje).

Przepraszam, że tak brutalnie.
Warzywniki na świecie, wspaniałe przykłady 09:37, 30 lis 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Do góry
Gardenarium napisał(a)




Wspaniały wątek, mam nadzieję, że będzie się rozwijał.
Ciekawa jestem z czego są wykonane te ścieżki. Z chęcią zrobiłabym takie u siebie.
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 09:33, 30 lis 2017

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Do góry


Magnolia dziękuję ci za pomysł, już mam pewne przemyslenia. Z racji tego, ze nie ma już liści na drzewach, krzakach, faktycznie wiele roslin jest tu nie widocznych. Wiec postanowiłam, nanieśc to co sie ukryło. Pod płotem 2 kule zielone na pniu - to akacja umbraculifera, czerwone dwa koła to klony palmowe, większy to atropurpureum ma 1,6m wiec nie chce go ruszać, a mniejszy to garnet. Czerwone kreski to imperata cylindryczna. Plecy tej imperaty stanowi kamień , wiec go nie rusze. Nad kamieniem różowa kula to migdałek na pniu - rośnie tu z 10 lat, ale nie musi, jezeli jest cos co godnie go zastąpi. Z przodu taka zielona elipsa obok impreraty, to 3 letni świerk serbski Bruns. mówią o nim, czesto trąba powietrzna, z uwagi na to jak rosnie. Zielone kreski to jakies trawy nazwy juz nie pamiętam, ale maja jakies 1,5 m. Jasno zielone kółka to hortensje Vanilie Fraise, tam jest ich z 6 szt wsadzone w tym roku. Fioletowa plama to zurawka, a pod nimi na całej dłogosci trawnika funkie Patriot. Na murku jest czarny żwirek, rośnie tam klon,niebieska to plama wydmuchrzycy piaskowej, a zielone kreski to rozplenica Little Bunny.
To na czym mi zalezy to uporzadkowanie tej rabaty, wycięcie tego co nie gra, nowe nasadzenia z tego co juz istnieje, moze wiecej hortensji?
Czego nie chciałabym ruszać ze swojego miejsca ? Swierka Białoboka, klonu palmowego oraz swierka Bruns ale to tylko z uwagi, że boje sie ze sie nie przyjma , gdzies indziej. To co nie jest zaznaczone zadną plama na rysunku to 4 rośliny, które widać i sa to swierk białobok, jałowiec płozący u jego podnoży, z tyłu za nim tez jakis jałowiec chyba tamariscifolia oraz kolumnowy cyprysik.
Wiem jest tego duzo i patrząc na wasze ogrody dojrzałam, aby zrobić porzadek i u mnie.
Zaczynamy
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 09:26, 30 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
Hmm.. a gdyby tak... popularne ostatnio zestawienie rozplenic z rpzchodnikami, które ładnie wyglądałyby jesienią, ale np przeplatane z czymś co szybciej rusza? może małe derenie cięte w kulę albo jakieś berberysy w kulę?

Kasiu, w pierwotnej wersji projektu miałam włąśnie berberysy kulowe czerwone, później bernerysy harlequin z trawami i jałowcami Hibernica i jeszcze milion wersji aż w końcu dzięki Kasi z Leśniczanki wpadłam na róże i jakoś tak zostało. Wiem, że róże chcę na 100% w tym miejscu, tylko jednak nie w takiej ilości jak w na poprzednich rysunkach .
Bardzo Ci dziękuję za pomysł, bo dzięki Tobie wymyśliłam w końcu przesłonę kranika który jest na tej rabacie (fragment z kostką i niebieskim kółkiem), tam jest zawsze mega mokro jak odkręcamy kranik i mało która roślina by to wytrzymała a derenie na pewno, bo one lubią podmokłe tereny. A mam na tyłach działki odmianę elegantissima to i tu dokupię
A z tą rabata różaną tak wymyśliłam wczoraj w nocy hehe:

Zrezygnowałam z róż okrywowych, zostawiłam tylko rabatowe, może Bonica bo ładnie wygląda z lawendą. Pomiędzy różami wysokie miskanty i troszkę przed nimi po bokach cisy kolumnowe. Za miskantami i różami juz tylko obówdka z bukszanu. Tym samy powiększam szerokość pasa trawy, bo wcześniej jednak był za wąski, teraz wyszło 2 m, czyli swobodnie dwie osoby razem mogą przejść i nawet w przyszłości może jakas ławeczka się zmieści.
Trawnik pociągnęłam również za łukiem tej rabaty w górę, bo tam nikt raczej nie chodzi, żeby podziwiać ogród a będzie łatwiej wjechać kosiarką.
Nie wiem czy to się trzyma kupy....jak myślisz?
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 09:24, 30 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
Z przepisu Nawigatorki

A amarylis mnie zachwyca! Kupiłam w L cebulę w doniczce wystawało kilka obciętych listków, a dziś.. wow!

Wzorscowe pierniczki, śliczne takie bez ozdób nawet powiem Ci, że ostatnio takie mi się bardziej podobają niż polukrowane
Amarylis cudo, mam u siebie ale coś ostatnio niedomaga, musze poczytać jak go nakłonic do kwitnięcia. Jak go pielęgnujesz?
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 09:13, 30 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Z przepisu Nawigatorki

A amarylis mnie zachwyca! Kupiłam w L cebulę w doniczce wystawało kilka obciętych listków, a dziś.. wow!
Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 09:11, 30 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Śnieg sypie od rana. Będzie biało.

A tymczasem Kreska.





Brzoza 'Doorenbos' - Betula utilis 'Doorenbos' 08:14, 30 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry

Sama już nie dam rady!! 08:01, 30 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Buraczkowe linie to np. idealnie uformowane żywopłoty z buka 'Atropunicea' lub cudownej pęcherznicy o powycinanych listkach Physocarpus opulifolius 'Schuch'.

Można poprzecinać te żywopłoty poprowadzonymi ścieżkami z prostokątnych płyt ułożonych misternie w trawniku.
To taki przykład, niekoniecznie do skopiowania u ciebie. Poglądowo zamieściłam.

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 04:25, 30 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
tulucy napisał(a)
Jestem w szoku ależ pięknie urósł ten żywopłot. Z czego on? Przepięknie wygląda i to jak szybko...


To tuja brabant

Urósł szybko bo bardzo ostro go cięłam

2014




2017

Ogród Małej Mi 2017 00:02, 30 lis 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Acha, jak trawnik jest z zielskiem to się kompostuje, jak sama trawa to gnije.. i żaden preparat nie pomoże.. przerabiałam to przy mojej powierzchni .. i nigdy więcej.. chyba że będę mieć wiecej chwastów
I już widzę jak włażę w te rabaty i rozsypuję pomiędzy rośliny wory trawy co tydzień .. naprawdę dziewczynki brakuje mi wyobraźni Zrobiła się dżungla..

A teraz idę spać.. sorki za moje refleksje, ale jedyna myśl to wyspać się.. i myśl, że muszę coś ekstra w ogrodzie zrobić mnie po prostu przeraża..

Ranczo Edy 23:46, 29 lis 2017


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
dziś trzasnę Andrzejkowy pyszczek hiii

Lencia w szkole


świetliowo

Ogród, mydło i powidło. 23:18, 29 lis 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Do góry
anka_ napisał(a)
Kasiu czuję się namówiona na Memory. Widac, że warto. Zawsze mozna jak dół juz przyschnie to związać a wiechy dalej będą zdobić. Tylko ladna miejscówkę muszę mu poszukać.

Na pewno będziesz z niego zadowolona

kasja83 napisał(a)


No tu mi się szczególnie podoba.

Wielkie ma te koty

agapant napisał(a)
Kasia nadrobiłam u Ciebie, Memory piękny, muszę dopisać do listy zakupów wiosennych. Pozdrawiam cieplutko.

Może ukopiesz sobie u mnie jak będzies w pobliżu w przyszłym roku pozdrawiam

Kasya napisał(a)
Kasia, a wiazesz miskanty na zime czy nie ?

Kasiu generalnie to wiąże ale w tym roku jeszcze nie miałam czasu - Memory tylko związany ale to już chyba gdzieś w połowie października, bo były straszne wiatry i łamały mi kwiatostany - jabłonkę mi połamało .

gosika67 napisał(a)
U nas jest jeszcze trochę liści, ale jak mróz przyjdzie i to sieknie, to nie zdążę ich pozbierać. Trawy ładnie wyglądają , u mnie też.Pozdrawiam.

Widzę, że się doskonale wyrabiasz - czyściutko u Ciebie, ani listka nie widać tylko kwitną wciąż kwiaty - u nas dziś śnieg leży, maleńko ale już jest białawo.

Sonka napisał(a)
Witam, przyszłam za wątkiem rododendronowym, gdzie pokazałaś w 2014 r. rododendrona Catawbiense boursault , a ja właśnie zasadziłam 3 sztuki. Moje pytanie brzmi, czy jesteś zadowolona i jak szybko on przyrasta? Ja posadziłam je z zamiarem osłonięcia od ulicy, na razie mają 70 cm, posadziłam co 190 cm.
Kiedy kwitnie?

Witaj Sonko! Jestem z niego bardzo zadowolona, kwitnie niezawodnie co roku na przełomie maja i czerwca, rośnie dość szybko, nie jest wymagający więc nie muszę mu poświęcać dużo czasu. Przycinałam go raz bo za bardzo mi "wyszedł" na kostkę.
16.05.2012

22.05.2013

Z 2014 nie mogę znaleźć zdjęcia kwitnącego - ale kwitł napewno - a jak urósł. 02.09.2014

01.06.2015

28.05.2016

29.05.2017

Wysokość od podłoża do parapetu to ok 1,3 - jutro sprawdzę
Lek na całe zło czyli mój ogród 23:01, 29 lis 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Ciekawam planowanych zmian, imponującą kolekcję astrów podziwiam, tymczasem zachwycam się tym
aldonaz napisał(a)
Jesiennie

Pozdrawiam.

Dwa ogrody 22:36, 29 lis 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Agnieszko, właśnie zaczynam nie ogarniać. W sobotę planuję okopczykować niektóre róże i zacznę wreszcie porządki świąteczne. Sukulenty lubię za rzadkie podlewanie, wybaczają zapominalstwo W ub. roku na targach wybrałam kilka, miały wolno przyrastać, np. takie, wybacz jakość zdjęcia, cyknęłam przed chwilą



Gabrysiu, jakie rozmiary miał Twój starzec kuleczkowy? Nie mogę się dochować dużego, bo ciągle ktoś go skubie mam jeszcze jeden egzemplarz w pracy i jest to samo Z domowych lubię/mam sansewierie cylindryczne, ale anginka jest moją faworytką.

Haniu, tak sądziłam, że cisa lepiej przyciąć zaraz po przesadzeniu. Co prawda był cięty, ale teraz chciałabym mu nadać jakiś sensowny kształt. Ma dobrze ponad dwa metry, poprzednim razem eM ze znajomym dobrze się nagimnastykowali, by wykopać go z dużą bryłą, przewieźć na przyczepce i posadzić. Wolałabym co prawda przesadzić go w sierpniu/wrześniu tak jak poprzednio, ale zobaczymy.
Ilości doniczek nie zwiększam już od jakiegoś czasu
poniedziałkowa róża


Kwiaty we włosach 22:23, 29 lis 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
Iza jutro wybieram się w Wasze strony, mam nadzieję,że droga będzie spokojna.
To co w domu









Kwiaty we włosach 22:17, 29 lis 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
U mnie dziś było pochmurno, buro, coś tam pada, ale jeszcze nie śnieg.
Dziękuję za odwiedziny.Zobaczcie jak ten czas leci, już pojutrze grudzień,jestem z Wami od stycznia, już niedługo rok a jeszcze wczoraj było lato.Dzień za dniem, nie obejrzymy się a już święta.Mi bynajmniej ten czas przecieka przez palce, ale mnie wzięło.

Monia przypomnij mi gdzie Twoje Bobrowniki.

Dość narzekania, coś dla Was kochane.

Perukowiec nadal kolorowy



Mam jeszcze goździki



Drugi perukowiec własnego chowu



W trójkącie jeszcze wesoło i kolorowo






Ogród Japoński Krisa 22:13, 29 lis 2017


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 11
Do góry
Zaprezentuję Wam teraz prace i efekty wykonania lamp ogrodowych z bambusa.
Na zdjęciach bambus o średnicy 16-18 cm.

Szablony liter na bambusie. Litery wycięte. Każda litera ma wysokość 14 cm i szerokość 11 cm.



Krawędzie liter po obróbce. Szablony zerwane.



Dwa bambusy gotowe. Pozostała jeszcze impregnacja bezbarwna i źródło światła z wodoodpornych taśm led.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies