Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ptasi gaj 00:17, 28 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
Na koniec pokażę jeszcze zwykłe świerki.

Swierki w 2012 r. posadzone



Świerki w 2013 r. ten maleńki świerk w środku to ten pierwszy z brzegu na następnym



Swierki 2017 r.





Swierki prawie po 4 metry, jodła (choinka z Bożego Narodzenia 2015 r.)



Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 00:13, 28 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Toszko bądź inny znawca obornika jednak nie będę przekopywać rabat świeżym obornikiem. Chcę go najpierw przekompostować. Jak to zrobić najlepiej? Obecnie jest w wielkich foliowych workach na gruz. Usypać z niego pryzmę? Czym przykryć, ziemią? Proszę o pomoc





Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 00:10, 28 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Lawenda po raz drugi (słabo) ale kwitnie


i liliowiec Stella de Oro próbuje zabłysnąć na koniec
Ogród z wilkiem zamkn. 00:07, 28 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Magleska napisał(a)
I jeszcze to miejsce do zmian


Ten płotek tez będę likwidować i albo dam szybę z boku tarasu ....( wtedy na tarasie zasłonki ) ... chyba ,że kasowo będzie to za drogie ....
..albo ten plotek przemaluję na biało i blisko samej ściany go dam .... denerwuje mnie tutaj ....


Przyznam się że nie ogarniam już co i jak u Ciebie, choć czytam na bieżąco, tyyyyle rabat jeszcze nowe do zrobienia. Muszę przestudiować powoli
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 23:54, 27 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Różyczki cudnie kwitną - kwiaty wyjątkowo długo się utrzymują - zapewne chłód bardziej im sprzyja niż upalne lato - i chyba bardziej intensywnie pachną (a może to tylko złudzenie, bo nie ma tyle teraz konkurencyjnych zapachów w ogrodzie jak latem) Szkoda tylko, że prawie wciąż pada deszcz i najczęściej ich widok cieszy głównie z okna





Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 23:39, 27 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Wciąż doszukuję się w ogrodzie ostatnich śladów lata jakby chcąc zatrzymać je na ciut dłużej..

Niektóre jeżówki jeszcze wychylają swe główki w poszukiwaniu słońca. Jakże cieszy teraz ich widok



Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 23:24, 27 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Pogoda dobijająca

Ale w donicach jeszcze pełnia lata - wbrew deszczom, wiatrom i przygruntowym przymrozkom



Osiedlowy ogródek 22:57, 27 paź 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Mój dzisiejszy prezent od eMa
Kompostownik


Ptasi gaj 22:47, 27 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
Mam jeszcze trochę zaległych zdjęć. To jest pryzma w lasku pod przyszłe kwasoluby. Jeszcze dosypię liści bo nie wszystkie opadły. W środku już ładnie przegniłe.



Azalie pachnące 3 szt. ładnie przebarwione. Obok posadzona róża new dawn Ma pędy prawie po 2 metry.



Rododendron w tym roku nie kwitł obmarzły wszystkie pąki, ale ma tyle zawiązanych pączków kwiatowych - kolor biały.



Trzeba wszystko wybrać ręcznie albo odkurzaczem jak liście przejdą bo mokre.



Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:) 22:16, 27 paź 2017


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Byle do wiosny a na razie weekend! Jupi

Całkiem niezły mi sernik wyszedł

Tu ma być ogród :) 21:58, 27 paź 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Do góry
lindsay80 napisał(a)


Mam nadzieję

Reniu, mam seslerię jesienną 1,5 roku i jak na razie bardzo dobrą opinię mogłabym jej wydać - na wiosnę obcięłam i tyle było z nią roboty.

Ten murek ma wysokość 45 cm. Liście seslerii mają wysokość max 40 cm, a kwiatostany max 75 cm - tu rosną w słońcu





Mam kilka w przechowalniku gdzie jest trochę cienia, rosną znacznie wolniej i są żywo zielone.





Dziękuję Ci bardzo
A masz jakieś zdjęcia z początku wiosny?
W moim małym ogródeczku - Dorota 21:53, 27 paź 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
anabuko1 napisał(a)
Piękny jesienny ogród. Na chmurki nie patrzę; (
Tylko na te różne kolorki .
Trawy z tymi kotkami wyglądają cudnie.
Kurcze nie wiem czemu wcześniej one mi się nie podobały. A teraz już podobają i chce mi się ja mi eć w ogrodzie. I to bardzo
Rozplenice to piękne trawy, mam ich 3 gatunki, ta najbardziej mi się podoba. Za pochwały dziękuję. Nigdy nie udało mi się rozmnożyć jej z siewu.

Gaura 21:52, 27 paź 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Podwórkowa rehabilitacja 21:50, 27 paź 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Mirella napisał(a)


Renia dziękuję,zainspirowałaś mnie kulinarnie, przepis prościutki ,ogarnę,kroić nie trzeba to ok.
O barbulę się martwię bo jest jakaś taka nieogarnięta, a może tak ma wyglądać o tej porze roku, nie wiem.
Biedny Kukuś,przytulcze i drapacze wskazane w takiej sytuacji, Teddiego też pomiziaj.

fajnie z jałowcami



Pieski wymiziane.
Barbula wchodzi w stan odpoczynku, tak myślę. Moje też nie pierwszej świeżości.

Dziś była szalona aura: dużo deszczu, grad, słońce, podwójna tęcza.
Mam fotki ale tylko z telefonu.




W moim małym ogródeczku - Dorota 21:48, 27 paź 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Bogdzia napisał(a)
Swietny pomysł miałas by do rozplenicy dodac kasztany i liscie , swietnie wyszło.
Dziękuję, majpierw do flakonu wrzuciłam kasztany i związane na dole rozplenice, po kilku dniach dorzuciłam zaschniętych liści i na wierzch znów pojedyncze kasztany. No i wyszło.

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :) 21:48, 27 paź 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Do góry
malkul napisał(a)

Gosia, a jak nazywa się ta roślinka w kuli? Bo ja bezczelnie zerznęłam Twój pomysł z podwieszaną doniczką, ale z braku laku wsadziłam bluszcz.
Moja działka na Dębowym Lesie 21:47, 27 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
sierotka napisał(a)
Aniu byłabym Ci wdzięczna ze 30 szt jak rózne kolory .Eh butów nie mam na tę nogę no wiesz.

Bogusiu kochana. dzisiaj zaglądałam 2 razy i nie udało się.
Ale teraz z każdą okazją będę dzwonić do ciebie, ok ??
Chyba ,że nie chcesz ??
Borówkowe przebarwienia są udne

A żurawki zawsze chyba cudne
Gaura 21:43, 27 paź 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Koniec pazdziernika a moja gaura kwitnie w najlepsze
Wyczytalam gdzes, ze jesienne ciecie, po przekwitnieciu pobudza ja do rozkrzewienia, moze dlatego mam w tym roku takie wielkie krzaki, bo ja rok temu scielam.

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :) 21:43, 27 paź 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
magnolia napisał(a)



wiosna po ścięciu rusza dość szybko, ale często zakwita wtedy
maj

lipiec

jesienią maja brązowe końcówki, zimą tak z 60% pędów
grudzień:



jeszcze raz poproszę o nazwisko tej ślicznej trawy, szukam, cofnęłam się, ale nie znalazłam
Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:42, 27 paź 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)


Ty wiesz....
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies