Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 23:18, 25 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Aniu, u mnie wyjątkowo w tym roku obrodziły maliny oraz borówki. Na dwóch krzaczkach borówek najpóźniejszych odmian jest jeszcze trochę owoców nie w pełni dojrzałych ale te zostawiłam już ptakom

Jakoś wciąż szukam resztek oznak lata w ogrodzie a tu... jesień proszę Państwa
Jak zaświeci słoneczko to cudnie jest

Hortensja ogrodowa już mocno spąsowiała Najpierw będąc w pąkach była seledynowo zielona, potem różowa, później przeszła w brudną zieleń a teraz cudna purpura (i kwiaty i liście)


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:24, 27 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Pogoda dobijająca

Ale w donicach jeszcze pełnia lata - wbrew deszczom, wiatrom i przygruntowym przymrozkom



____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:39, 27 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Wciąż doszukuję się w ogrodzie ostatnich śladów lata jakby chcąc zatrzymać je na ciut dłużej..

Niektóre jeżówki jeszcze wychylają swe główki w poszukiwaniu słońca. Jakże cieszy teraz ich widok



____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
wrobelki 23:42, 27 paź 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Jak dużo kwiatów u Ciebie, u mnie już prawie pusto tylko trawy się pysznią Miałam Ci wrzucić zdjęcie murku w bliska, ale cały czas leje jak tylko pogoda pozwoli to wstawię
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
m_gocha 23:54, 27 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Różyczki cudnie kwitną - kwiaty wyjątkowo długo się utrzymują - zapewne chłód bardziej im sprzyja niż upalne lato - i chyba bardziej intensywnie pachną (a może to tylko złudzenie, bo nie ma tyle teraz konkurencyjnych zapachów w ogrodzie jak latem) Szkoda tylko, że prawie wciąż pada deszcz i najczęściej ich widok cieszy głównie z okna





____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:10, 28 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Lawenda po raz drugi (słabo) ale kwitnie


i liliowiec Stella de Oro próbuje zabłysnąć na koniec
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:36, 28 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
wrobelki napisał(a)
Jak dużo kwiatów u Ciebie, u mnie już prawie pusto tylko trawy się pysznią Miałam Ci wrzucić zdjęcie murku w bliska, ale cały czas leje jak tylko pogoda pozwoli to wstawię

Justynko właśnie wracam od Ciebie Murek to i tak temat na następny sezon - więc jak będzie dobra pogoda i będziesz miała czas to zrobisz fotkę

U mnie jeszcze fajnie w ogrodzie - szkoda tylko że zimno i plucha. Zdjęcia robione w większości w ubiegłym tygodniu. A wtedy było kilka pięknych dni - niestety po powrocie z pracy nie zostaje zbyt dużo czasu na prace w ogrodzie i cieszenie się nim
jedna z ostróżek wzięła się a kwitnienie Dzisiaj po powrocie z pracy zauważyłam, że jest już pięknie rozwinięta. A i bodziszek też się obudził

I zawilce jeszcze kwitną - choć po dzisiejszych ulewnych deszczach chyba już z nich niewiele zostało

Oczywiście wśród kwiatów wciąż pierwsze skrzypce grają hortensje ale to zostawiam na deserek




____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Dorota123 21:33, 29 paź 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Zawilce masz piękne i jeszcze do tego kwitnące. Sporo kwiatków Ci jeszcze kwitnie. Pozdrawiam
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
m_gocha 22:56, 29 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dorota123 napisał(a)
Zawilce masz piękne i jeszcze do tego kwitnące. Sporo kwiatków Ci jeszcze kwitnie. Pozdrawiam
Po ostatnich wichurach, ulewach już praktycznie nic z kwitnących nie zostało. No jeszcze hortensje... a i smagliczka w donicach

Dzisiaj wichury straszliwe i ściana deszczu z nieba Po południu deszcz ze śniegiem - nawet przez chwilę pobieliło pobliską górę . A późnym wieczorem przy
temperaturze +3,5 grzmoty...

W sobotę pomimo drobnego deszczu wyszłam na chwilę do ogrodu z myślą, że może coś ogarnę ale jest tak mokro, że woda chlupocze pod nogami

Niestety nie zadołowałam jeszcze wszystkich roślinek (myślałam, że we wrześniu uda mi się zagospodarować moją skarpę) a i cebulowe nie wsadzone

Tak sobie wspominam te ciepłe, cudne, złote polskie jesienie... Ech..... w depresję można popaść

Trochę energetycznych kolorków z ubiegłego tygodnia


Uwielbiam tą moją ogrodówkę
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
kerii 23:38, 29 paź 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Cóż się dziwić że plucha jesień na dobre zawitała i to ta mniej kolorowa

U mnie cebulowe też jeszcze nie wszystkie w ziemi.

Zawilce śliczne
____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies