Zdjęcie było robione rano, stąd cień. Załączam bardziej aktualne zdjęcie o innej porze dnia.
Jeszcze chciałbym dopytać co do kolejności sadzenia i obkładania kamieniem.
Jeśli roślinę płożącą posadzę na poziomie gleby i potem dookoła obłożę kamieniem o wielkości 100-300mm, to roślina znajdzie się we wgłębieniu. Czy nie będzie to dla niej problem? Nie będzie przez to gorzej rosła?
Jest wyjątkowa, zapach z daleka się niesie, je dokupię w większej ilości na bank
Nieprzycięte tracą na urodzie, te włosy plątają się, schną, przycinam ją 3 razy w roku, wiosną, koniec czerwca i w sierpniu. Ale tylko tak na końcach 10cm.
powojniki coraz bardziej obrastają łuki
Polatałam po Waszych wątkach, zziajałam się, pora na koniec do siebie zajrzeć.
Poziomki to niekoniecznie. Mam na działce takiej ogrodniczej i tam mi wystarczy, ale tą żurawinką to mnie zastrzeliłaś konkretnie. Wygooglowałam sobie, poczytałam i cudo. W życiu (a nawet i po nim) bym nie wpadła na tego typu roślinę sama. Jak dobrze mieć w Orgodowisku Toszkę Tylko jakieś różne odmiany mi wyskakują. Znalazłam odmianę Pilgrim po 8zł sadzonka. Co myślisz o takowej?
Borówkę mam na stanie orgodu. Całe dwie sztuki. Kupiłam zeszłej jesieni w markecie spożywczym na głupiego ( nie ma to jak świadome zakupy i to w bardzo odpowiednim miejscu). Żeby było w temacie, to posadziłam ja oczywiście w warzywnik area, a żeby było jeszcze bardziej w temacie nawet jej ziemi kwaśnej nie dałam tylko lekko wcześniej zasiliłam ziemię obornikiem. Gdy jesienią zaczęła się mocno na czerwono przebarwiać, pomyślałam, że ja wykończyłam, ale w tym roku nawet mi zaowocowała i się ładnie rozrosły krzaczki. Rośnie na tym miejscu tymczasowo, więc po Twoim wpisie teraz będę kombinować nad rabatą kwaśnolubów z uwzględnieniem i borówki, i żurawiny.
Z brzózkami startuję, gdy mi się trochę trawnik zadarni. Może jeszcze dokupię, bo 5 mi się nie komponuje w zagajniczek za diabły.Mam nadzieję, że zadołowane mi nie padną. Ta jedna, poparzona całkowicie na wierzchołku zbrązowiała, ale niżej ma się całkiem dobrze, to ją ładnie poproszę, żeby kolejny przewodnik puściła. Książka poszła na priv.
Dokładnie tak samo zrobiłam i faktycznie kolejna ulewa już tak nie zaszkodziła spulchnionej ziemi a poprzednie nasionka kiełkując zaczęły "wiązać" ziemię. Trzymam kciuki za powodzenie i cierpliwości Jolanko Ci życzę. Najważniejsze, to zadzialać a nie machnąć ręką (jak mój sąsiad, który teraz ma zamiast rzadko posianej trawy takie trawie brody skupione w kilku miejscach. Ani to teraz wyrównać, ani dosiewać....
Widok z okna z teraz... Już nie załamuje a cieszy. Baardzo
Pozdrawiam optymistycznie mimo, że pogoda pod psem i ciśnienie raczej nie sprzyja dobremu samopoczuciu.
Kwiaty utrzymały się 4 - 5 dni, nocami padało i w dzień patelnia, nie miały lekko. Ale nie powalają kwitnieniem moje austinki, tylko, że one przesadzone jesienią. Za to Pomponelle the best! Znów obsypane pąkami, a dopiero co ścięłam, te od maja!
Witam się
Czemu nie wszystko razem żurawka z przodu, za nią danica za danicą berberysy i róże Wymienione przez ciebie rośliny mają różne wielkości, niski, średni i wyższy rząd Jeśli wyrównasz i uformujesz iglaki, będziesz miała uporządkowany ogród
Mam problem z 3 klonami Golden Globe. Rosną od strony południowo-zachodniej.
Posadzone w kwietniu 2016, na początku śliczne jasnozielone, po pierwszych upałach zrobiły się wyraźnie żółte. Jeszcze pod koniec maja wyglądały zdrowo, po prostu żółto. Teraz są miejscami brązowe poskręcane Wczoraj wycięłam chore liściie i coraz bardziej podejrzewam, że to jakaś choroba grzybowa
Piękny bukszpan My tu na Ogrodowisku bardzo je lubimy. Możesz zrobić z niego kształtną kulę, bo to wyjdzie przecież kula a nie kuleczka
Zrób sobie rzut działki z góry na papierze, w skali. Nanieś wszystkie iglaki, altanki i inne cuda które już masz na działce.
Najpierw zacznij od wyznaczania linii rabat. Fajnie byłoby włączyć rosnące iglaki i inne rośliny w te nowe rabaty. Rozumiem, że może być to trudne
Pewno z pomocą Ogrodowiska nadasz niejednemu iglakowi nowy kształt hi hi Najważniejsza jest cierpliwość, obranie własnego stylu a reszta się jakoś będzie kulać