Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogrodowe skarby 12:27, 14 lip 2016


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3481
Do góry

Skarpa w ogrodzie 12:26, 14 lip 2016

Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 2
Do góry
Toszka napisał(a)
Jeśli tak jak widać na zdjęciu większość dnia na skarpę pada cień to jałowce nie za bardzo... one lubią dużo słońca. Najpierw sadzimy, a potem obsypujemy.


Zdjęcie było robione rano, stąd cień. Załączam bardziej aktualne zdjęcie o innej porze dnia.



Jeszcze chciałbym dopytać co do kolejności sadzenia i obkładania kamieniem.
Jeśli roślinę płożącą posadzę na poziomie gleby i potem dookoła obłożę kamieniem o wielkości 100-300mm, to roślina znajdzie się we wgłębieniu. Czy nie będzie to dla niej problem? Nie będzie przez to gorzej rosła?
Skarpa w ogrodzie 12:26, 14 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Pegaz napisał(a)



Witajcie,

czytałem kilka razy forum jako gość szukając inspiracji do wykończenia skarpy przy moim domku letniskowym w Bieszczadach i pomyślałem, że może warto by było poruszyć ten wątek i poczytać Wasze opinie.

Wygląda to obecnie jak na zdjęciu. Wysypany kliniec to parking.
Skarpa na chwilę obecną wyłożona agrowłókniną i czeka na dalsze prace.

Plan jest taki aby parking od skarpy oddzielić linią ze szweli nawiązując do schodów (co właściwie jest już zrobione, ale jeszcze nie sfotografowane), a następnie skarpę podzielić jeszcze na 3 lub 4 pola kładąc szwele pionowo.

Następnie zamierzam skarpę wyłożyć kamieniem technicznym (100-300mm) w kolorze takim jak kamień na parkingu i obsadzić co kawałek jałowcami płożącymi.

Tutaj pojawiają się moje wątpliwości. W jakiej kolejności wykonywać te czynności? Czy najpierw kamień z pozostawionymi otworami na rośliny, czy najpierw rośliny obkładane potem kamieniem?

Co sądzicie o pomyśle? Będę wdzięczny za opinie i jakieś wskazówki bądź pomysły osób bardziej doświadczonych ode mnie
Miłkowo - sezon 2016-2022 12:25, 14 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
kamila66 napisał(a)
Irenko lilia "big brother naprawdę cudna podoba mi się pomysł z przycinaniem turzyc włosistych

Jest wyjątkowa, zapach z daleka się niesie, je dokupię w większej ilości na bank
Nieprzycięte tracą na urodzie, te włosy plątają się, schną, przycinam ją 3 razy w roku, wiosną, koniec czerwca i w sierpniu. Ale tylko tak na końcach 10cm.
powojniki coraz bardziej obrastają łuki


róża OH Wow
NewLife w ogrodzie 12:21, 14 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Do góry
Polatałam po Waszych wątkach, zziajałam się, pora na koniec do siebie zajrzeć.
Toszka napisał(a)
to mam dla ciebie jeszcze propozycję - jesli planujesz rabatę i jakieś kwasoluby to posadź wśród nich borówki amerykańskie. Na jesieni cudnie się przebarwiają i są wspaniałą ozdobą ogrodu. W stopy im żurawinę wielkoowocową (super zadarnia, płożąca) i poziomki. Nie muszą być upchnięte gdzieś w warzywniaku

Poziomki to niekoniecznie. Mam na działce takiej ogrodniczej i tam mi wystarczy, ale tą żurawinką to mnie zastrzeliłaś konkretnie. Wygooglowałam sobie, poczytałam i cudo. W życiu (a nawet i po nim) bym nie wpadła na tego typu roślinę sama. Jak dobrze mieć w Orgodowisku Toszkę Tylko jakieś różne odmiany mi wyskakują. Znalazłam odmianę Pilgrim po 8zł sadzonka. Co myślisz o takowej?
Borówkę mam na stanie orgodu. Całe dwie sztuki. Kupiłam zeszłej jesieni w markecie spożywczym na głupiego ( nie ma to jak świadome zakupy i to w bardzo odpowiednim miejscu). Żeby było w temacie, to posadziłam ja oczywiście w warzywnik area, a żeby było jeszcze bardziej w temacie nawet jej ziemi kwaśnej nie dałam tylko lekko wcześniej zasiliłam ziemię obornikiem. Gdy jesienią zaczęła się mocno na czerwono przebarwiać, pomyślałam, że ja wykończyłam, ale w tym roku nawet mi zaowocowała i się ładnie rozrosły krzaczki. Rośnie na tym miejscu tymczasowo, więc po Twoim wpisie teraz będę kombinować nad rabatą kwaśnolubów z uwzględnieniem i borówki, i żurawiny.
Ewa777 napisał(a)
Bea, ale marchewy! Aż ślinka cieknie Schrupałabym taką
Tej książki nie znam. Chętnie poczytam
To kiedy z brzózkami startujesz?
Z brzózkami startuję, gdy mi się trochę trawnik zadarni. Może jeszcze dokupię, bo 5 mi się nie komponuje w zagajniczek za diabły.Mam nadzieję, że zadołowane mi nie padną. Ta jedna, poparzona całkowicie na wierzchołku zbrązowiała, ale niżej ma się całkiem dobrze, to ją ładnie poproszę, żeby kolejny przewodnik puściła. Książka poszła na priv.
jolanka napisał(a)
Beatko, cieszę się, że u Ciebie trawka daje radę. Ja po ulewach przegrabiłam po wierzchu całość - starałam się wyrównywać choć trochę koleiny, które zrobiła woda, zebrałam z rabat to, co splynęło sporo tego.

Czekam na kolejny deszcz, ale mam nadzieję, że tak zlewnego może nie będzie i na takiej spulchnionej łatwiej będzie wchlaniać.
Dopiero po wszystkim rozrzucę to, co zebrałam i dosieję suchej Może nie będę musiała calości robić

Pomysł Toszki o borówkach kupuję, mam 3 to przesadzę razem z rodkami

Dokładnie tak samo zrobiłam i faktycznie kolejna ulewa już tak nie zaszkodziła spulchnionej ziemi a poprzednie nasionka kiełkując zaczęły "wiązać" ziemię. Trzymam kciuki za powodzenie i cierpliwości Jolanko Ci życzę. Najważniejsze, to zadzialać a nie machnąć ręką (jak mój sąsiad, który teraz ma zamiast rzadko posianej trawy takie trawie brody skupione w kilku miejscach. Ani to teraz wyrównać, ani dosiewać....

Widok z okna z teraz... Już nie załamuje a cieszy. Baardzo

Pozdrawiam optymistycznie mimo, że pogoda pod psem i ciśnienie raczej nie sprzyja dobremu samopoczuciu.
Ogrodowe skarby 12:21, 14 lip 2016


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3481
Do góry
Miłkowo - sezon 2016-2022 12:21, 14 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
zoja napisał(a)
hmmm... jak cudnie w Twoim ogrodzie!
morze zieleni i kwiecia przepięknie


tylko nie mogłam się dopatrzeć zdjęcia z przegorzanem było jakieś? pokażesz specjalnie dla mnie?

Nie było, jest dla ciebie
Ogród hortensjowo brzoskwiniowy 12:20, 14 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Do góry
VII 2015



VII 2016


Rozpoznawanie traw 12:20, 14 lip 2016

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
Do góry
Kupilam dzis takie trawki i nie wiem CO TO???

doniczka p9. Maja ok 4 cm wys.
Pomozcie w zidentyfikowaniu!!
Nadmorski... 12:18, 14 lip 2016


Dołączył: 18 wrz 2015
Posty: 393
Do góry
05.07.


10.07.


Ogrodowe skarby 12:14, 14 lip 2016


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3481
Do góry
Zanudzę was fotkami ! No bo cóż można robic podczas smażenia naleśników na dwie patelnie
Nadmorski... 12:11, 14 lip 2016


Dołączył: 18 wrz 2015
Posty: 393
Do góry
Kwiaty utrzymały się 4 - 5 dni, nocami padało i w dzień patelnia, nie miały lekko. Ale nie powalają kwitnieniem moje austinki, tylko, że one przesadzone jesienią. Za to Pomponelle the best! Znów obsypane pąkami, a dopiero co ścięłam, te od maja!







Tu 05.07.


A tutaj 10.07.
Ogrodowe skarby 12:11, 14 lip 2016


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3481
Do góry
Makowo na Kociewiu 12:10, 14 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20285
Do góry
makkasia napisał(a)



Bardzo lubię te Twoje rabatki Piękne zestawienia
Ogrodowy song 12:08, 14 lip 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Do góry
kamila66 napisał(a)

Piękna fotka
Ta róża jest dwukolorowa? Czy się przebarwia?


Kamila, ona jest taka dwukolorowa i bardziej różowa, cudna. Lubię te piżmowe; mam jeszcze Pastellę.

Z lewej Pastella, z prawej Alden Biesen

Ogród hortensjowo brzoskwiniowy 12:07, 14 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Do góry
IX 2012



IX 2013



VIII 2014




Działeczka Asi :) 12:04, 14 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Do góry
asiak napisał(a)

Powiem Wam tylko o czym myślałam jeśli chodzi o nasadzenia
- tuja Danica, berberysy, żurawki, róże... oczywiście nie wszystko razem,

Alejka za bukszpanem prowadzi do furtki.

Witam się
Czemu nie wszystko razem żurawka z przodu, za nią danica za danicą berberysy i róże Wymienione przez ciebie rośliny mają różne wielkości, niski, średni i wyższy rząd Jeśli wyrównasz i uformujesz iglaki, będziesz miała uporządkowany ogród
Choroby klonów, klon - Acer 11:56, 14 lip 2016


Dołączył: 24 lis 2015
Posty: 30
Do góry
Mam problem z 3 klonami Golden Globe. Rosną od strony południowo-zachodniej.
Posadzone w kwietniu 2016, na początku śliczne jasnozielone, po pierwszych upałach zrobiły się wyraźnie żółte. Jeszcze pod koniec maja wyglądały zdrowo, po prostu żółto. Teraz są miejscami brązowe poskręcane Wczoraj wycięłam chore liściie i coraz bardziej podejrzewam, że to jakaś choroba grzybowa

Załączam zdjęcia i proszę o pomoc jak działać?


tak wyglądały pod koniec maja


Obcięte liście 11 lipca

Czy oprysk "Miedzianem" pomoże?
Działeczka Asi :) 11:54, 14 lip 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Do góry
asiak napisał(a)


Alejka za bukszpanem prowadzi do furtki.


Hej Asiu

Piękny bukszpan My tu na Ogrodowisku bardzo je lubimy. Możesz zrobić z niego kształtną kulę, bo to wyjdzie przecież kula a nie kuleczka

Zrób sobie rzut działki z góry na papierze, w skali. Nanieś wszystkie iglaki, altanki i inne cuda które już masz na działce.
Najpierw zacznij od wyznaczania linii rabat. Fajnie byłoby włączyć rosnące iglaki i inne rośliny w te nowe rabaty. Rozumiem, że może być to trudne
Pewno z pomocą Ogrodowiska nadasz niejednemu iglakowi nowy kształt hi hi Najważniejsza jest cierpliwość, obranie własnego stylu a reszta się jakoś będzie kulać

Pozdrawiam i będę zaglądać
Rododendronowy ogród II. 11:54, 14 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Bogdzia napisał(a)



Piękny pokaz Liliowców
Bogdziu przypomnisz mi jak się nazywa ten liliowczyk, zapomniałam sobie, ale muszę go sobie kupić

Niektóre siewki klonów, trafiają się ładniejsze od oryginałów, ale to widać po jesiennym przebarwieniu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies