Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Skąpana w słońcu 12:33, 13 lip 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13011
Do góry








Moje małe królestwo 12:31, 13 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
olga80 napisał(a)
i jeszcze taki widoczek proszę nie patrzeć na brak kancika ale nadal to moja pięta achillesowa



Pomponella cały czas kwitnie




Tereniu, pięknie masz na tej rabacie. Te niebieskie- to przetaczniki?
Powinnaś zrobić porównanie przed i po
Ogród Eli 12:29, 13 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Do góry
elzbieta_g napisał(a)



Część Elu,

co to za roślinka?

Rabaty jak zwykle piekne
Skąpana w słońcu 12:28, 13 lip 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13011
Do góry
Siedzę w domu i cierpię a działka żyje swoim życiem.

Aloha wiosną przesadzona dobrze sobie radzi




Pierwszy kwiat Giardiny





Deszcz pada a kwiatki kwitną



Do raju daleko - u Ewy 12:27, 13 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20288
Do góry
Wczoraj byłam w sklepie ogrodniczym. Oczywiście nie wyszłam z pustymi rękoma
Kupiłam:
2 pysznogłówki białe
3 ostróżki delikatne
5 kostrzew sinych
1 hortensję Magical Candle



Pysznogłówka



Hortensja Magical Candle



Ostróżka delikatna

Ogród hortensjowo brzoskwiniowy 12:22, 13 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Do góry
Prawa strona- tuje i "kółka"

VIII 2013


X 2013 - zaczynamy cokolwiek robić



V 2014



VIII 2014



VIII 2015


IX 2015



VI 2016

Nadchodzi wiosna - czas na ogród 12:20, 13 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Do góry
dominika_ napisał(a)
Właśnie w ogrodniczych mam ten problem, że nie potrafię sobie odmówić zakupu

Wczoraj jeszcze nabyłam takie nożyce

Dominika, daj znać jak nożyce się sprawują
Przerwa na kawę... 12:16, 13 lip 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Do góry
inka74 napisał(a)
Róża MW zwariowała, już kwiaty otworzyła.


Muszę na moją z okna zerknąć...pięknie się zaprezentowała ta Twoja a dopiero co mówiłaś, że maleńkie pączki...wąchaj !!
Ogrodowa przygoda Łukasza :) 12:15, 13 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Do góry
Asiu no lata wprawy chociaż po jakimś czasie od cięcia z chęcią bym je poprawił bo zawsze coś tam wyjdzie krzywego, ale to tylko moje oko raczej widzi no i już nie popadam w paranoje bo źle nie ma.
Sąsiedzi raczej mało tym zainteresowani, w ogóle mało czym się interesują i dobrze bo wścibski i wredny sąsiad to zaraza, a tak są bardzo ok

Paweł ja zaspałem z cięciem szałwii i do tego moja taka szybka nie jest.

Tereso takie dokładnie sadziłem bukszpany początkiem kwietnia 2014 roku

Najmniejszy stożek i małe kulki pochodziły z plantacji bukszpanów w sumie za grosze, takie przywiozłem


Duża kula jest już wiekowa wychodowana z małej sadzonki przez moją babcie, więc sporo ponad 10 lat, a średni i duży stożek kupiłem bo stożki jakoś tańsze od kul są przynajmniej u mnie, za taką wielką musiałbym u mnie z 600zł zapłacić, ale na szczęście ta rabat powstała za grosze w porównaniu do tego ile musiałbym zapłacić za to wszystko kupując normalnie w szkółkach lub Centrum ogrodzniczym. Potrzebowały rok by ładnie je ukształtować.
Mam też sporo bukszpanowych kul i stożków, które wycinałem od małych sadzonek, ale to trwa lata, np 60cm stożek wycinałem 8 lat.
Przerwa na kawę... 12:14, 13 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Do góry
inka74 napisał(a)
Kwiatowo - hortensja bez nazwy i pelargonia.

To jest "Magical Amethyst"
Pozdrawiam
Działka prawie w Borach Tucholskich 12:13, 13 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry




NN kwitnie od 3 lat prawie bez zabezpieczania


Liliowo i kolorowo:) 12:12, 13 lip 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
danuta_szwajcer napisał(a)


Cos niesamowitego....Raj
Przerwa na kawę... 12:08, 13 lip 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Róża MW zwariowała, już kwiaty otworzyła.
Ogród hortensjowo brzoskwiniowy 12:07, 13 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Do góry
Tak wczoraj wieczorem u kogoś widziałam ogród przed i po Zaczęłam oglądać zdjęcia I pomimo, że my tu 4-ty rok mieszkamy, a na początku mało co robiliśmy to różnice jednak widać.
VIII 2013



VIII 2014




VIII 2015



Bawarka 12:03, 13 lip 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
Roza Apple Blossom z wyspy kwiatowej Mainau
Podmiejski ogródek 11:54, 13 lip 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
trzecia rabata - lipowa:
tutaj większości nie zdążyłam jeszcze posadzić
z daleka wygląda tak:



Jak widać, postawiliśmy matę wiklinową, żeby choć trochę osłonić się od kurzu.
bzy i żywopłot cisowy będą robione na jesieni, razem z ogrodzeniem.
po lewej jest sosna, którą mąż będzie musiał wywalić (jeszcze tego nie wie)
oraz duży cis, nieznanej odmiany, którego mąż będzie musiał przesadzić (wie i protestuje, bo przesadzanie rodka wystarczająco dało mu się we znaki)

a, środkowa lipa za parę lat pójdzie do wycięcia - za blisko są posadzone i ona nie ma tam miejsca. ale to dopiero jak żywopłot trochę podrośnie.

a teraz od prawej:


pod samym płotem - dywanik z kopytnika będzie się zagęszczał
dalej jaśmin - sadzonka uratowana z trzydziestoletniego krzaczora
na przodzie - barwinek variegatus - śliczny a za nim wietlica samicza niech też się rozrasta



za lipką dwa derenie (chyba powinnam dokupić trzeci) a przed nimi chyba niewiele miejsca pozostanie: posadziłam tam bergenie i hosty z ogródka, będą jeszcze różowe orliki z tyłu i przymierzam choinę kanadyjską nana (znaną chyba również jako jeddeloh), tylko nie wiem, czy powinnam ją posadzić na przodzie, czy jednak trochę cofnąć pod derenie. Jak urośnie, to lepiej będzie wyglądała z tyłu, ale zanim urośnie, to ze dwadzieścia lat minie, a nie chcę, żeby w tym czasie byliny ją zasłaniały.



No, tutaj, póki jest ta sosna i cis, to niewiele wymyślimy.

W rogu chcę dać pęcherznicę, a obok, rządek berberysów orange rocket. Pod nimi buraczkową żurawkę, a dla kontrastu - hakonechloa.
Przed bodziszkiem - zawilce japońskie i parzydło leśne. gdzieś pomiędzy nimi druga choina powinna się zmieścić.

Uff. jak nie piszę, to nie piszę, ale jak się zdarzy, że mam czas i działający komputer, to dostaję słowotoku
Ogród Małej Mi - sezon 2016 11:51, 13 lip 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Miłkowo - sezon 2016-2022 11:49, 13 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Do góry


Przepraszam CZy to jest fototapeta?

Cóż za klimat? Piękne zdjęcie.

Ogród Małej Mi - sezon 2016 11:49, 13 lip 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Miejsko & sielsko 11:49, 13 lip 2016


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Do góry
Dziękuje wszystkim za cieple słowa, za ogrodowa Grupę Wsparcia Onkologicznego

Dzis mój dzień, zakończyłam procedury i z wynikiem końcowym ZDROWA i oby do przodu...

Wklejam na chwile moja wczorajsza twarz




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies