Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Zana 06:13, 13 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No właśnie, też się podłączam do chóru pytających jak można mieć tak skandalicznie pięknie. Jakie kulki, jakie stożki!
Też się zatanawiam jak Ty tam włazisz na bylinową, żeby np. wypielić? Właśnie mnie w tym tygodniu naszła taka refleksja, bo też planuję taką szeroką rabatę i chyba jakąś ścieżynkę muszę w środku zrobić. Nie wiem.
Nigry pięknie się rozrastają, pamiętam jak kupowałeś.
Kamyki zamiast tego wąskiego trawniczka to chyba dobry pomysł. Ta zielona obwódka bukszpanowa dużo tam daje i fajnie przy kamykach będzie wyglądać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kawa 08:14, 13 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Łukasz no co ja mam napisać te bukszpany i kulki trzmielinowe to wyglądają po prostu szalenie pięknie.
Bylinówka w cudnym rozkwicie .
no co ja mam napisać no co...
zasób słów jakiś ubogi mam

cudnie i już
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Mathildis 11:34, 13 lip 2016


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Naprawdę wszystko zrobione z niezwykłą starannością. Przepięknie Łukaszu...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Luki 12:15, 13 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Asiu no lata wprawy chociaż po jakimś czasie od cięcia z chęcią bym je poprawił bo zawsze coś tam wyjdzie krzywego, ale to tylko moje oko raczej widzi no i już nie popadam w paranoje bo źle nie ma.
Sąsiedzi raczej mało tym zainteresowani, w ogóle mało czym się interesują i dobrze bo wścibski i wredny sąsiad to zaraza, a tak są bardzo ok

Paweł ja zaspałem z cięciem szałwii i do tego moja taka szybka nie jest.

Tereso takie dokładnie sadziłem bukszpany początkiem kwietnia 2014 roku

Najmniejszy stożek i małe kulki pochodziły z plantacji bukszpanów w sumie za grosze, takie przywiozłem


Duża kula jest już wiekowa wychodowana z małej sadzonki przez moją babcie, więc sporo ponad 10 lat, a średni i duży stożek kupiłem bo stożki jakoś tańsze od kul są przynajmniej u mnie, za taką wielką musiałbym u mnie z 600zł zapłacić, ale na szczęście ta rabat powstała za grosze w porównaniu do tego ile musiałbym zapłacić za to wszystko kupując normalnie w szkółkach lub Centrum ogrodzniczym. Potrzebowały rok by ładnie je ukształtować.
Mam też sporo bukszpanowych kul i stożków, które wycinałem od małych sadzonek, ale to trwa lata, np 60cm stożek wycinałem 8 lat.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 12:20, 13 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Anula wiosną kiedy jest największy wysyp chwastó nie ma problemu z wejściem na rabatę, później chwastów jest oraz mniej bo jest ciasno, ale wejść się da tylko trzeba znajdować luk w roślinach i być ostrożnym, nie jest to przynajmniej jakiś wielki problem, chociaż czasem coś tyłkiem złamie jak się obracam
Czyli pierwszy pomysł ze żwirkiem był najlepszy tak też się stanie, ale to już raczej w przyszłym roku, nie śpieszy mi się

Kamcia miło mi bardzo, jeszcze tylko uda mi się ujarzmić zachodnią stronę ogrodu wzdłuż płotu i będę zadowolony z ogrodu w pełni, na szczęście są te rabaty, które lubię, więc z zachodem daję radę żyć

Aniu bardzo Ci dziękuję
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
TeresaSz 13:44, 13 lip 2016


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356

Tereso takie dokładnie sadziłem bukszpany początkiem kwietnia 2014 roku

Najmniejszy stożek i małe kulki pochodziły z plantacji bukszpanów w sumie za grosze, takie przywiozłem


Duża kula jest już wiekowa wychodowana z małej sadzonki przez moją babcie, więc sporo ponad 10 lat, a średni i duży stożek kupiłem bo stożki jakoś tańsze od kul są przynajmniej u mnie, za taką wielką musiałbym u mnie z 600zł zapłacić, ale na szczęście ta rabat powstała za grosze w porównaniu do tego ile musiałbym zapłacić za to wszystko kupując normalnie w szkółkach lub Centrum ogrodzniczym. Potrzebowały rok by ładnie je ukształtować.
Mam też sporo bukszpanowych kul i stożków, które wycinałem od małych sadzonek, ale to trwa lata, np 60cm stożek wycinałem 8 lat.


Dzięki, moje to małe kuleczki wycinane z małych sadzonek więc będę musiała poczekać. Mam czas
____________________
Ogród ze skarpą
Bogdzia 20:50, 13 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Też sie zachwycam jak inni.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Sebek 20:53, 13 lip 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jak ładnie Nigdy wpasowały się pod kolor dachu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
elzbieta_g 21:35, 13 lip 2016


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
Luki napisał(a)
No i w rejon bylinowej

[img size=321x480]http://assets2.ogro
poezja,
muszę Cię zatrudnić do mojej bylinówki bo trzeci sezon rewolucji i dalej porażka wielki szacun za stworzenie tak pięknej rabaty bylinowej
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
malgorzata_s... 21:40, 13 lip 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Cudnie achUśmiecham się na widok buksów w opakowaniu
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies