Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ranczo Edy 20:12, 12 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
eda napisał(a)
pączki na Akebi - pnącze ,berberys się przebarwia a ja myślałam ze na jesień a jednak teraz całą zimę przesiedział w donicy robiąc za choinkę


Net na forum kiepsko idzie...
Ładnie akebie pokazalas, moja tez ruszyla, ale dalam tam tyle pnacych, źe chyba biedna..
Czyźby tulipany slimory podjadały?
Edytko, dalam focie, tamaryszek slicznie ruszyl, dziekimraz jeszcze
Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 20:12, 12 kwi 2016


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Niedługo start lasu tulipanów donicowych






z nieba mi spadłaś Danusiu z ta fotką. Posadziłam na górnym tarasie w donicy kilka paczek tulipanów, czosnków, żonkili. Wyobraź sobie, że nawet jedna roślina nie urosła. Możliwe że przemarzło? ale mam tam inne rośliny i wszystko rośnie, odbija zieleni się. Czy może problemem jest zbyt głębokie zasadzenie? Taras zasłonięty, donice betonowe.....
Rozpoznawanie bylin 20:11, 12 kwi 2016

Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 21
Do góry
Dzień Dobry. To mój pierwszy post na tym Forum, (prawie) początek przygody z ogrodem i mam od razu pytanie, ale od czegoś trzeba przecież zacząć
Dwa lata temu zebrałem nasiona dziwnej rośliny rosnącej na pobliskich działkach. Miała około dwóch metrów wysokości, a na pędach były kwiaty - takie pęki ułożone po kilka na pędzie, jeden na drugim. Nasiona wysiałem ... udało się - wyrosła, ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnej informacji o tej roślinie. proszę o pomoc w identyfikacji.
Miłkowo - sezon 2016-2022 20:09, 12 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Milka napisał(a)
SYLWIA , ANIA- są odmiany małe, do mniejszych ogrodów, takie ostatnio nabywam.
to magnolia PIROUETTE
Kasik mi w niedzielę przywiozła

to teraz mam taki stan magnolii
3 szt, Tripetala- parasolowate
2szt, Yellow River
2szt. gwiaździsta
1szt. Jolanthe
1szt. Sunrise
1szt. Pirouette
1 szt. Black Tulip
1 szt. Susan
tyle mam
razem 12 sztuk, ale to nie koniec...bo będzie jeszcze Daybrek, koralowa
brak słońca wstrzymuje gwiaździstą,pełno kwiecia

Tobie nie wiele brakuje do mojego magnoliowego szaleństwa , bo ja mam wesołą 13
przeglądam fotki wstecz i końca nie widać, tyle piękności naraz, że nie wiadomo na czym oko zatrzymać wybrałam magnolie
W kamiennym kręgu od początku 20:09, 12 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Klon zachwyca listkami



to tulipanowy żłobek
W kamiennym kręgu od początku 20:07, 12 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Stan na dzisiaj

Anulajda w raju 20:05, 12 kwi 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3781
Do góry
Kanciki zrobione a ja padam
Ogrodowe przygody 20:03, 12 kwi 2016


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Do góry
frezja napisał(a)


Tania szkółka i potrafią..szkoda, że tylko stacjonarnie.

Szkoda, bo tego dobra starczyłoby na wiele ogrodów
Moja "przyziemna" :) pasja 20:01, 12 kwi 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Do góry
Po deszczu wyszły i u mnie siewki klosownkcy . Doszlm tez do wniosku, ze kocimietki nie pozbede się jeszce długie lata



I mój plac budowy

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 20:00, 12 kwi 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Agania napisał(a)
Płaczący jegość
Piękny. Ja muszę szybko szykować swojemu miejscówke bo w donicy padnie.
Ogrodowe przygody 19:59, 12 kwi 2016


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Do góry
anulajda napisał(a)
Witaj Genie cudna, tulipany cudne a o róże... miodzio
Pozdrawiam


senkju
Co z tym ogródeczkiem począć 19:59, 12 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Malowanie , korki w uszach, a eM zadowolony
Mój też wrzeszczy, a ja na niego...teraz jest spokój na kilka dni

Uwinęłaś się z tą wąskością

Chwalić, Chwalić
Ogród Ani :) 19:57, 12 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Do góry
No to lecimy

Mam zamysł swój odnośnie ogrodu. Widzę jednak, że nic tu nie jest na pewno Co chwilę mam przetasowania w głowie więc wszystko może się jeszcze zdarzyć.

1. Wiśnia osobliwa Umbraculifera.

2. Żywopłot z cisa.

3. Żywopłot z choiny kanadyjskiej.

4. Grujecznik japoński pendula (nie wiem czy koncepcja tej rabaty z Grujecznikiem nie jest od czapy :/ Po jednej stronie wjazdu cisy - kule i stożki a pod drugiej rh. Może to powinno być bardziej spójne? Zaczynam mieć wątpliwści. Wizualizacja tej rabaty znajduje się na 50 stronie mojego wątku (dwa pierwsze zdjęcia).

5. Bluszcz puszczony na płocie betonowym.

6. Szpaler z wiśni Amanogaway.

7. Śliwy wiśniowe Nigra lub Pissardii. W sumie jak poszerzę rabaty to może wejdą mi wielopienne? Ale nie wiem, czy szczepione nie są ładniejsze? Pod wiśniami na całej długości szpaler z hortensji limelight.

8. Buk Pendula - jeden dzięki Toszcze w miejscu docelowym drugi błądzi

9. Buk pospolity Rohan Obelisk lub Dawyck Gold. Hmmm.... tu jest problem. Planowałam pierwotnie buka Rohan Obelisk, następnie jak wymyśliłam sobie wiśnie obok, to stwierdziłam, że jednak Dawyck Gold bardziej kolorystycznie będzie pasował. Teraz, w związku ze zmianą rabat, wejdzie mi tu inne drzewo i niekoniecznie kolumnowe. Ambrowiec? Platan? Buki mi się bardzo podobają, ciężko mi z nic rezygnować

10. Miłorząb dwuklapowy Mariken - pień.

11. Brzoza brodawkowata Youngii lub Wiąz camperdownii

12. Tuja szmaragd - tu też mam wątpliwości :/ Ale chyba jestem zdecydowana :/

13. Świerk serbski. Bojam się go trochę Tutaj wchodzi w grę opcja pociągnięcia serba na drugiej działce - do końca. Ale nie wiem :/ Tak jak pisałam wcześniej - na pewnej wysokości tracę wszelkie możliwości dbania o te drzewa. Moja drabinka do mycia okien ma tylko trzy szczebelki

14. Jakieś drzewo, może jakiś klon (jeszcze nie zdecydowałam).




Poczytałam jeszcze raz uważnie to co Toszko napisałaś, no i narysowałam cycki Wszystko jest w skali. Czarnym mazakiem pociągnięte nowe linie. Ołówek to stare linie. Nie wiem czy mam potrzebuję posiadania jakiegoś placu np na ławeczkę. Hmmm...niekoniecznie. Tak jak pisałam wyżej, lubimy bardzo nasz taras Jak placyk to tylko na wyeksponowanie jakiegoś drzewa

Wersja pierwsza.

I wersja druga (w sumie niewiele się różnią).


Zapomniałam dodać, że świerk kłujący Glauca Globosa pójdzie na rabatę z bukiem, przed Amanogaway, zgodnie z rysunkiem Toszeczki

Napiszcie co myślicie, proszę ślicznie
W kamiennym kręgu od początku 19:57, 12 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
babka napisał(a)
Myślałam dziś o Tobie przy strzyżeniu tujek I o Twoich tulipanach mi się też przypomniało i proszę - są Całe morze, teraz będę wypatrywać kiedy zakwitną
Pozdrawiam Aniu z równie suchego i wietrznego miejsca o rzut beretem od Ciebie

Olka, morze to za duże słowo....taki sobie strumyk
Tak wyglądał dzisiaj.

RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :) 19:57, 12 kwi 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Do góry
Magnola powoli się otwiera, przez te deszcze prędzej zgnije w pąkach,niż rozkwitnie.

Na czwartek u nas zapowiadają ulewy.

W kamiennym kręgu od początku 19:55, 12 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
gobasia napisał(a)
+To i ja sobie przykucnę i pooglądam spektakl "tulipan"

Basiu, nie kucaj, bo niezdrowo na nogi. przysiądź na ławeczce

Skąpana w słońcu 19:54, 12 kwi 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13025
Do góry






O....! 19:54, 12 kwi 2016


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Do góry
Ola, dobrze, ze nie zaszkodziłaś swoim różyczkom moje powolutku dają znaki życia , no mam nadzieję, że angielka 'da popis' , jak piszesz ...

Irenko, ale miłe słowa...

Bogusiu, no nie zasłaniam go bardzo, ale jednak te byliny będą rosły...dzisiaj znów większe

a to moja magnolia, zaczyna powoli kwitnienie...myślę, ze to japońska 'Kobus' - taką właśnie 2 lata temu widziałam w Powsinie

W kamiennym kręgu od początku 19:54, 12 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Renatko, Bogusiu, specjalnie dla Was wyniosłam dzisiaj ławeczkę.....mam nadzieję, że nie zmarzłyście

Skąpana w słońcu 19:51, 12 kwi 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13025
Do góry





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies