Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "tawuły"

Lecę w kulki... 14:06, 28 wrz 2012


Dołączył: 25 wrz 2012
Posty: 38
Do góry
Witaj Aniu!
Bardzo podobają mi sie te Twoje tawuły i wierzby ze strony 61. Napisz mi proszę co to za odmiana.
Ogródek Asi?! 13:44, 28 wrz 2012


Dołączył: 25 wrz 2012
Posty: 38
Do góry
Cześć Beta!
Dzięki za podpowiedzi zaraz pooglądam sobie ten ogródek Marty. Ja narazie to mam zupełny mętlik w głowie. Ten pas koło płotu jest wąziutki może około 40 cm.
Przy chodniku to myślałam o tui "Danica" chociaż spodobało mi sie w tym projekcie Slawka te większe tuje co jakiś czas. Tylko że ja tam chciałabym umieścić też lampy solarne to chyba lepiej byłoby coś niewysokiego.
Ogólnie nie chciałabym za dużo roślin kwitnących. Podobają mi się tawuły japońskie np. Golden Princess, jakieś wrzosy, kosodrzewina, berberysy. Muszę jeszcze poserwować po ogrodowisku może mi się to jakoś poukłada w głowie ale fajnie że już coś podpowiadacie i sugerujecie.
Ogródek Asi?! 10:45, 28 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Do góry
Co do roślin, pisała Pani, że jest u Was gleba gliniasta. Radziłbym przed posadzeniem, poprawić trochę strukturę gleby dodając, np. kompost i wymieszać z glebą rodzimą. Fajną rzeczą jest także do kupienia humus w formie płynnej, pomaga zarówno glebie ciężkiej jak i mocno przepuszczalnej. Większość dnia zapewne słońce pada na tą część ogrodu. Myślałem nad roślinami, które właśnie nie wymagają zbytniej pracy przy nich. Hortensja bukietowa, azalie japońskie i wielkokwiatowe, Żywotniki zachodnie odm. 'Smaragd', Pięciorniki, Cyprysik groszkowy odm. 'Filifera Aurea', Tawuły, Forsycja odm. 'Maluch' itd.
Ogródek Asi?! 08:37, 28 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Do góry
Dopisuję się do podglądania ogrodu, projekcik slawko całkiem niezły teraz tylko dobrać niewymagajace rośliny, np. tawuły, berberysy,trawy, bukszpany ...
Dobrze by było żebyś powiedziała nam jaki ogród ci się podoba, w jakim stylu, będzie łatwiej doradzać.
Chcę mieć piękny ogród....... i to jest mój problem 13:51, 27 wrz 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
Dorka napisał(a)
Kochani, robię rabatę pod świerkami i chciałam prosić Was o opinie

Rzut poglądowy na całość przed:




Dorotko jak patrzę na te zdjęcia to widzę tam jakieś wyższe krzewy, np. tawuły, pęcherznicę, derenie i na ich tle właśnie horti, miskanta i całą resztę


nie wiem, ja tak to widzę,

ale może niech mądrzejsi sie wypowiedzą
U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :) 21:09, 25 wrz 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Do góry
Sebek napisał(a)


Po wykopaniu wyrzuciłem ją lubieżnie na trawnik






Łamiesz mi serce, pisaliśmy kiedyś że miałeś ją złożyć i nadać mi poleconym

Zmiana ciekawa, a te hosty będą widoczne zza tawułki (czy tam tawuły, czy jeszcze czegoś innego co tam rośnie, nie rozróżniam )?


Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 14:02, 25 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Dawno nie było fotek - ciągle tylko cisy i cisy
A tu jesień mamy! I dzisiaj łądnie, słonecznie

Na nowej rabacie "ruszane" tawuły zmieniają barwę z żółtej na pomarańczowo-różową.. ciekawe dlaczego?? Poziomkę jedną muszę wymienić, bo uschła... z daleka tawuły wyglądają prawie jak żółte żurawki


Obok rozchodniki z mozgą i mieczyki z wyprzedaży - ciekawe czy jeszcze zakwitną?:


Wrocławskie poczochrańce będę cięła na wiosnę - bo sadzoneczki chcę porobić


Moje ulubione zawilce:


I żurawkowa rabata - podzieliłabym je chętnie i uporządkowana, ale do wiosny się wstrzymam (jak wytrzymam


Spartyna grzebieniasta nadal dobrze wygląda


Żurawinkę niedługo zjemy - może już? Jakoś boję się spróbować

Mój kawałek raju II 22:16, 24 wrz 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Do góry
Aniu jak myślisz czy patent z butelkami mogę zastosować na młodziutkie tawuły i lawendy?

śliczne jesienne fotki zarówno z ogródka jak i z lasu koniecznie muszę się wybrać na grzybki bo się już stęskniłam za takimi widokami...
Kubusiowo 20:38, 23 wrz 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Do góry
I po posadzeniu..... rośliny małe, więc efektu specjalnego nie ma Żurawki dopiero co ukorzenione, szałwia omszona nie kupiona, rozmnożone tawuły Golden Princess maleńkie (ale tu zaoszczędziłam 85 zeta!) Brakuje jeszcze Hakonechloa, i konwalników też....



Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem 08:22, 22 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
ana_art napisał(a)
o jakie one już urosły , u mnie tam jest wąziutki pasek. tylko na tym łuku jest wiecej przestrzeni, a może wałek z trzmieliny?

możesz dać 2 azalie, bo lubia towarzystwo rh i z 3 tawuły i wystarczy
Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem 08:01, 22 wrz 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18830
Do góry
irena_milek napisał(a)
Aniu, wspaniałe zakupy i pięknie wykonana praca; ja dosadziłabym azalie japońskie, a pomiędzy rh i azalie cebulki, a potem w sezonie dasz np białe begonie i będzie super, jak za dużo traw, to też nie jest tak fajnie; widzę, że w gazonach rosnie, u mnie też tawuły urosły i nawet zakwitły i żurawki tez bujnęły;
w sumie bardzo mi sie podoba, mamy podobne zadania z tymi gazonami, więc sledzę twoje poczynania

nie wpadłam na azalie, ale myślę że to super pomysł , dziękuję. Trochę boje się sadzić koło rh bo Bożenka kiedys mówiła, że one nie lubią jak się im grzebie w pobliżu
Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem 08:00, 22 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Aniu, a wiesz co mi wpadło jeszcze do głowy, może z przodu dasz te tawuły co u mnie w gazonach, rosną w kule i taki złocisty kolor fajnie z rh się komponuje; wkleje ci foto, potem wywalisz,
one u mnie juz urosły i kwitną!
Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem 07:54, 22 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Aniu, wspaniałe zakupy i pięknie wykonana praca; ja dosadziłabym azalie japońskie, a pomiędzy rh i azalie cebulki, a potem w sezonie dasz np białe begonie i będzie super, jak za dużo traw, to też nie jest tak fajnie; widzę, że w gazonach rosnie, u mnie też tawuły urosły i nawet zakwitły i żurawki tez bujnęły;
w sumie bardzo mi sie podoba, mamy podobne zadania z tymi gazonami, więc sledzę twoje poczynania
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 18:56, 21 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Hej Ula!
akurat tak trafiłam Tawułki na razie są na swoich starych miejscach te 3, bo nie mam co z nimi zrobić. Może je gdzieś wcisnę, ale to jak będę miała kulki bukszpanowe na ich miejsce, chętnie biało-zielonego bukszpana variegata. Te tawuły mają już 3 lata, tnę je 2x w roku - zobaczymy - czy uda się je nadal kulkować, czy zrobię mały żywopłocik... ale to na wiosnę

pozdrawiam!!
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 11:24, 21 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Pochwalę się wczorajszym popołudniowym kończeniem rabaty przy wejściu. Jest tak:


Zostawiłam 3 tawuły, wydaje mi się że nie cała rabata musi być taka "uładzona" pod linijkę. W zasadzie mały chaos jest u mnie wskazany
Może kiedyś tawuły zamienię na bukszpanowe kulki - może z variegaty??

Poziomki owocują na nowym miejscu:


Mam jeszcze 2 zielone trawki jak ta, może gdzieś jeszcze wcisnę??


Maleństw prawie nie widać:


Od strony garażu idąc (krawężnik ma zniknąć, może jeszcze tej jesieni...):


Zastanawiam się jeszcze nad tym miejscem - żurawka na próbę postawiona - chyba dosadzę jeszcze poziomkę i z głowy:
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 22:57, 20 wrz 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
irena_milek napisał(a)
tak więc dokupiłam na rabatę cieniolubną pod wiązem suchodrzew chiński lonicera pileata, ponoć zimozielony i kwitnie na biało;l wzięłąm jeszcze 2 lawendy i 2 tawuły, te co na gazonie, barwinek wariegata i 2 bluszcze i wiśnie szczepione na pniu



a to wczorajsze, co juz posadziłam

i moje trzmieliny na pniu posadzone i uciekam, reszta kiedys tam...


No no, ale nowe zakupy. Ciekawe czy lawenda przezimuje zakopana teraz? Ale u Ciebie łagodniejszy klimat.
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 13:55, 20 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
tak więc dokupiłam na rabatę cieniolubną pod wiązem suchodrzew chiński lonicera pileata, ponoć zimozielony i kwitnie na biało;l wzięłąm jeszcze 2 lawendy i 2 tawuły, te co na gazonie, barwinek wariegata i 2 bluszcze i wiśnie szczepione na pniu



a to wczorajsze, co juz posadziłam

i moje trzmieliny na pniu posadzone i uciekam, reszta kiedys tam...
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 11:59, 19 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
malwes napisał(a)
Karolina,
Jak przeczytasz to zarekomenduj, którą z tych książek warto kupić - może wszystkie
Co do tej rabatki - ja bym chyba wybrała coś innego niż Irysy albo, ewentualnie, zrobiła ją taką "ułożoną" i te dwie tawułki ze środka przeniosła w inne miejsce, żeby już konsekwentnie linie danej roślinki mieć.


Tak, tawuły ze srodka wylatują, ale jeszcze nie wiem gdzie - więc siedzą
Czytać będę po urodzinach (jeszcze tydzień), na razie muszę pokończyć stosik z biblioteki... a nie mam czasu na czytanie, bo jest ogródek Lektura więc bardziej na zimę Ta o sadzonkowaniu zapowiada się najciekawiej, przejrzałam pobieżnie, o każdym gatunku osobno, sporo zdjęć
Zobaczę jakie trawki dzisiaj będą, może mi coś wpadnie w oko...
pozdrawiam i dzięki!
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 08:27, 18 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Witam wszystkich!
Dzięki za uwagi! Wczoraj już tam więcej nie podziałałam, musiałam pilnie posadzić bukszpany które usunęłam z obwódki tutaj...i zrobiło się ciemno... i miałam małego sąsiada do pilnowania

2 tawuły ze środka do usunięcia, bukszpany do przesunięcia zgodnie ze strzałkami na fotce 2 strony wcześniej Po więcej traw jadę jutro - umówiłam się już, zresztą obiecałam tam kupić piórkówki (mieli po 5 zł) dla Krysi (Krys).
Tak, za tawułami są poziomki, lepiej im tutaj będzie niż pod różami Wygodniej Młodej zrywać z chodnika.
Winorośle dostaną rusztowanie na wiosnę, drewniane, celowo czekałam aż trochę podrosną - bo już drugi rok by niszczało, a malowanie z drabiny nie należy do naszych ulubionych zajęć

Miłego dnia!
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 06:41, 18 wrz 2012


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Do góry
popcarol napisał(a)
Na razie jest tak. Proszę o uwagi


Idę działać dalej...



Karola ja bym tam " wcisneła " więcej traw i usuneła te dwie tawuły w środku rabaty ,taka moja sugestia


też się męczę nad reorganizacją jednej rabatki u siebie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies