Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek Asi?!

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Asi?!

Slawko 10:26, 28 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Myślałem również właśnie nad jakimiś formami na pniu, tylko najlepiej żeby miały małe liście, bo jesienią jak zaczną zrzucać i przyjdzie deszcz to dużo nie trzeba do nieszczęścia, a i pracy nad grabieniem liści też sporo. Wszystko zależy ile Pani czasu może przeznaczyć na pielęgnacje ogrodu a i lampy jak najbardziej, dróżki trochę jest do domu także przyda się oświetlenie. Ładnie by się dla mnie komponowały latarnie właśnie z tymi żywotnikami.
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Slawko 10:45, 28 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Co do roślin, pisała Pani, że jest u Was gleba gliniasta. Radziłbym przed posadzeniem, poprawić trochę strukturę gleby dodając, np. kompost i wymieszać z glebą rodzimą. Fajną rzeczą jest także do kupienia humus w formie płynnej, pomaga zarówno glebie ciężkiej jak i mocno przepuszczalnej. Większość dnia zapewne słońce pada na tą część ogrodu. Myślałem nad roślinami, które właśnie nie wymagają zbytniej pracy przy nich. Hortensja bukietowa, azalie japońskie i wielkokwiatowe, Żywotniki zachodnie odm. 'Smaragd', Pięciorniki, Cyprysik groszkowy odm. 'Filifera Aurea', Tawuły, Forsycja odm. 'Maluch' itd.
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
goniako 13:44, 28 wrz 2012


Dołączył: 25 wrz 2012
Posty: 38
Cześć Beta!
Dzięki za podpowiedzi zaraz pooglądam sobie ten ogródek Marty. Ja narazie to mam zupełny mętlik w głowie. Ten pas koło płotu jest wąziutki może około 40 cm.
Przy chodniku to myślałam o tui "Danica" chociaż spodobało mi sie w tym projekcie Slawka te większe tuje co jakiś czas. Tylko że ja tam chciałabym umieścić też lampy solarne to chyba lepiej byłoby coś niewysokiego.
Ogólnie nie chciałabym za dużo roślin kwitnących. Podobają mi się tawuły japońskie np. Golden Princess, jakieś wrzosy, kosodrzewina, berberysy. Muszę jeszcze poserwować po ogrodowisku może mi się to jakoś poukłada w głowie ale fajnie że już coś podpowiadacie i sugerujecie.
____________________
Ogródek Asi
kaisog1 14:05, 28 wrz 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
WItaj,

Jak dla mnie za dużo gatunków. Ale każdemu podoba sie do innego

Myślę, że wystarczyłabym lawenda, trzmielina na pniu, Danica i żurawki i sprawa załatwiona
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Slawko 15:23, 28 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Wydaje mi się, że lawenda nie byłaby dobrym rozwiązaniem na tak dużą powierzchnie, bo jeśli zimie nie podoła to wszystko pójdzie do wyrzucenia i szkoda będzie pieniędzy w nie włożonych A te lampy właśnie między tymi tujami ładnie by się prezentowały... a może tak by róże na pniu zamiast tui, żurawki, co jakiś czas małe łany lawendy, rozplenice, liliowce, kosodrzewina i jeżówki.
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
kaisog1 16:45, 28 wrz 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Nie wiem dlaczego piszesz, że lawenda nie podoła..... u mnie rośnie w niemal ekstremalnych warunkach i ma się świetnie...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Slawko 17:09, 28 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Czasami udaje się w ekstremalnych warunkach jak Pani pisze, a czasami nawet w nie wiadomo jak dopieszczonych, jest marna
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
kaisog1 17:21, 28 wrz 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Jestem Gośka Mówimy sobie tu wszyscy na ty
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Slawko 17:29, 28 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Miło mi Troszkę mi głupio zwracać się do osób starszych od siebie przez Ty Może być Pani Gosiu
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Slawko 19:40, 28 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Przy ogrodzeniu widziałbym może co jakiś odcinek pnącze np. powojnik poza tym tawuły japońskie 'goldmound' lub 'gold princess', żurawki, bukszpany formowane, trawy ozdobne, orliki i astry.
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies