Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "tawuły"

Początki w Kruklandii 11:14, 29 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Do góry
Żółta .... hmm nie wiem, podobno lime marmelade dają radę, ja mam 3 sadzonki z których ostatnio zrobiłam małe sadzonki, one u mnie rosna w półcieniu i są ładne
Justys a posadziłaś tawuły przy wejściu??????????
Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:) 12:41, 28 sie 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Do góry
Ja tam lubię takie narzucanie Narzucaj się jak chcesz i dzięki za rady!
Co do tawuły, to przez Ciebie i mnie tam zaczyna zgrzytać no! ale jeszcze nie w tym roku...na wiosnę po kwitnieniu może przeniosę tawułę przed ogrodzenie i tam pozwolę jej szaleć, a na jej miejsce pomyslę nad hortensją...tej tawuły sama nie wybrałam, dostałam ją w prezencie...więc rozumiesz

O lilakach to mam średnie zdanie, nie wiem jak te mniejsze, bo te wielkie to straszne żarłoki i nic nie chce wokół nich rosnąć...pamiętam jeszcze z działki...
Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:) 11:54, 28 sie 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Do góry
Ojoj - piękna ta Elegant Lady na hortensjową tylko tak a propos (ależ jestem uparta, no trochę mi wstyd nawet ), czy nie lepiej by tam faktycznie wyglądała hortensja zamiast tawuły?

Bo jak patrzę na ten piękny zakątek, to za każdym razem mi tak zgrzyci, że aż strach... po prostu tawuła to MONSTRUM piękne oczywiście, ale najlepiej kwitnie w pełnym słońcu i tam gdzie ma sporo przestrzeni - np. przy pasach zieleni w drogach szybkiego ruchu. Jeśli byś chciała ją przycinać to z kolei - będzie kwitła słabiej, a i tak kwitnie dość krótko...

Boję się, że za chwilę rozrośnie się w potwora, którego trudno będzie stamtąd wyprowadzić - no roślinka nijak do małego ogrodu...
http://plantsgallery.blogspot.com/2009/07/spiraea-x-vanhouttei-tawua-van-houttea.html

Jeśli chodzi o brak wiosennego kwitnienia to polecam w zamian raczej coś w typie karłowego lilaka palibin 'Meyera' - niekłopotliwy, długaśnie i pięknie kwitnie nawet w zacienieniu, dorasta max do 1-1,5 wys. i szer., no i zapach... obłędny
o tu: http://www.kurowski.pl/pl/katalog.php?action=lisciaste&roslina=188&nazwy=2

No. Koniec narzucania się, już się słowem nie odezwę o tawule
Mój jesienny ogród 20:21, 26 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Do góry
Dziś byłem na wystawie Zieleń to życie, spotkałem tylko Tess i Tamaryszka. Kupiłem kolcowój szkarłatny, Jukkę z białym pasem i miniaturkę tawuły a jeszcze zapomniałem o cebulach krokusów, tulipanów i narcyzy. Wieczorem zrobiłem kilka fotek.








Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:) 15:56, 26 sie 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Do góry
No i Ufffff..... doczytałam do końca!

Zachwyty, zachwyty i jeszcze raz zachwyty, ale co ja się będę powtarzać! (Lepiej na dowód pojadę do castoramy po wosk do wybielania i zacznę nowy rozdział w moim ,,ogrodzie" )

Będę wpadać i podziwiać pewnie jeszcze nie raz.


A teraz, co by nie było - wrzucam ,,kamyk" do ogródka, czyli swoje 3 gr.

1. Aż korci żeby kulkę na pniu przy tarasie podsadzić jakąś delikatną wyższą trawką - tak pięknie by się ten pieniek wyłaniał z pomiędzy nich przy wietrze... a mówiłaś, że wieje okrutnie

2. Co do rabaty hortensjowej... bo przez nią też tu trafiłam to od momentu zeszłorocznej propozycji Danusi, gdzieś nawet na foto (tylko, na której to było stronie, ho, ho) nie układa mi się inaczej myślenie o tym zakątku. Ja bym zasugerowała dosadzenie tam jeszcze dwóch - jedną, na miejscu tawuły, między oknami (nie będzie problemu z zasłanianiem), bo tawuła to jest gigant i to szybko rosnący, bardzo szybko... 2,5-3 m to tak potrafi dociągnąć spokojnie. Druga zaś pod drzewkiem na pniu obok cisowego ekranu - normalnie byłby opad szczeny
p.s. nie myśleliście pomalować tej rynny przy kwadracie na rzeźbę (suuuper pomysł) na biało? Trochę za rzeźbą będzie się rzucać ,,nieestetycznie" w oczy...

Kibicuję bardzo !
Tawuła japońska - Spiraea japonica 15:51, 26 sie 2012


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Do góry
moni napisał(a)
może jestem nietutejsza mimo iż jestem bo ja za tawułami nie przepadam nie mają tego czegoś nie obrażam nikogo chyba?.


To wszystko Moniko kwestia gustu, wiele osób nie lubi np. formowanych roślin, strzyżonych stożków, czy kul, choć na tym forum może sie to wydać nieprawdopodobne...


Ja tawuły lubię, na wiosnę tnę w jeża, po kwitnieniu przycinam w kulkę. Lubię je, bo są niewymagające i tanie, szybko rosną, a ładnie komponują się z wieloma roślinami.

Ale w pełni cię rozumiem, też mam takie rośliny, które do mnie nie przemawiają, a inni je kupują i sadzą.

Tawuła japońska - Spiraea japonica 11:36, 26 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
No nie wiem

A widziałaś tawuły u Ani-studio jak ślicznie o nie dba ?
Blaski i cienie nowego życia 19:32, 24 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1032-tawula-japonska-spirea-japonica?page=1#post_1

Jak myślicie w jakiej odległości od siebie są sadzone tawuły. 1,5 m?
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 12:42, 24 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
agniecha973 napisał(a)
Dziewczyny, pamiętajmy, że to tawuły japońskie, chociaż małe i śliczne to jednak nie zdrabniajmy ich nazwy, bo tawułka to inna roślina.


dlatego się poprawiłam, bo jednak jest inna od moich pozostałych tawułek
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 12:39, 24 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
agniecha973 napisał(a)
Irenko, znowu zaszalałaś. Zapowiada się ciekawie. Zurawki wypasione. A te jałowce jaką funkcję będą spełniać? Coś zadarnią?


te żurawki jak mówi Finka, bardzo wytrzymałe, tak więc nie będą chorować; a jałowce mają zakryć gazony, są zwisające; w środek gazonu te tawuły , a na rabacie hosty, brunery i trawy, póki co
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 12:38, 24 sie 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
Dziewczyny, pamiętajmy, że to tawuły japońskie, chociaż małe i śliczne to jednak nie zdrabniajmy ich nazwy, bo tawułka to inna roślina.
Blaski i cienie nowego życia 08:38, 24 sie 2012


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Do góry
Fajny będzie ten pas tawułek przy drodze. Napracowałaś się, ale efekt końcowy na pewno będzie super. Tawuły szybko rosną i są mało wymagające.
Lecę w kulki... 22:08, 23 sie 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Do góry
Urszulla napisał(a)
Aniu-super Twój ogród, co zaglądnę to się zachwycam. Mam pytanie jaką masz odmianę tawuły-czy priness golden? ile płaciłaś za szt. bo przymierzam się na zewnątrz ogrodu do kulek- skoro u Ciebie rosną w kamieniach to w moich też urosną (ale moje podłoże to masakra: sucho i kamień.


...urosną.....na pewno, one nie wymagające
golden princess, 9 zł za szt.
Tawuła japońska - Spiraea japonica 22:01, 23 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Właśnie takie tawuły chcę kupić i posadzić za ogrodzeniem przy ulicy- czy dobrze będzie posadzić je co
1 metr ? Ponieważ mam wąsko 0,5 m szerokości będą w jednym rzędzie.
Kondziowy Ogród :) 22:41, 20 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Nie tylko żurawki, można sadzić także fajne małe berberysy np. Admiration, lub tawuły japońskie Golden Princesse np. a potem ciąc je w kulki.
Lecę w kulki... 21:15, 18 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Aniu-super Twój ogród, co zaglądnę to się zachwycam. Mam pytanie jaką masz odmianę tawuły-czy priness golden? ile płaciłaś za szt. bo przymierzam się na zewnątrz ogrodu do kulek- skoro u Ciebie rosną w kamieniach to w moich też urosną (ale moje podłoże to masakra: sucho i kamień.
Ogrodowe zawirowania 17:24, 18 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
Do góry
WIOSKOWY OGRÓDEK cd
Do ogrodu wybrałam i kupiłam też rododendrony, azalie, tawuły, kaliny i krzewuszki.
Z hortensji oczywiście limelight i annabelle.


limelight


pink diamond


vanille fraise z floksami i bodziszkiem.


Duże nasadzenia i bardzo efektownie kwitnące hortensje mające idealne warunki do wzrostu wzbudzają duże zainteresowanie. Zdarzyło się, że ktoś już wyplewił jedną z rabat. A ja nie gadam, nie narzekam tyko dzielę i dosadzam byliny: języczki okazałe, liliowce, hosty, kosaćce, bodziszki i inne lubiące wilgotne podłoże.
Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej 16:08, 17 sie 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
Berberys i tawuły będę sadzić co 80 cm. Zacznę od tych linii wyznaczających, żeby został kształt nasadzeń, a reszta mam nadzieję się ułoży.
Cis Repandens też co 80 cm? A tam się rozszerza ta działka dla cisa to po 1 szt. do końca pasa sadzić?
Ogród dla Agusi 23:17, 16 sie 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Do góry
Promise ocenia moje jeszcze niekompletne założenie pod różą.
Tawuły już się wybarwiają jesiennie.

Tawułki wraz z hortensjami wiodą prym.


Dosadziłam jeszcze kilkanaście Annabellek na tle żywotników w szpalerze po podcięciu sosen i świerków.


U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :) 21:25, 15 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Do góry
akanta napisał(a)

Tawułę ściąłem mocno, liczę, że jednak odbije





Tawuła odbije na pewno. Ja w zeszłym roku pod koniec sierpnia wycięłam ogromne tawuły o średnicy ok. 50 cm i tej samej wysokości , do zaledwie 20 cm. Wszystko po to, aby je na wiosnę przesadzić w inne miejsce, tzn. wzdłuż schodów ze skarpy. Miałam oczywiście pewne obawy, ale zaryzykowałam. Na wiosnę jak ruszyły, to aż sama byłam zaskoczona. A teraz wyglądają już tak:

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies