Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu

ewfcia 11:35, 21 sie 2011

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Dziękuję Wam za pomysły, pomogły podjąć mi decyzję. Na pewno posadzę coś wieloletniego jeszcze nie wiem czy to będzie jakiś iglak czy może małe drzewko liściaste. Ostatnio widziałam akacje karłowe w ciekawy sposób powykręcane więc może to, miłorzęby bardzo mi się też podobają ale czytałam, że potrzebują słonecznego stanowiska a tam więcej jest cienia. Skrzynie Danusiu zrobiliśmy tak jak Wy, tylko nie dawaliśmy kółek pod spód a to całkiem dobry sposób gdy chce się je przesunąć.
A teraz obiecane zdjęcia z dalszego etapu nasadzeń:


I druga strona. Kamień stąd zniknie niebawem


Z cięciem poczekam już chyba do wiosny jak całość bukszpanów będzie w końcu posadzona. Azalii niestety nigdzie już nie ma więc to też dopiero na wiosnę.
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
Sebek 11:54, 21 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No fajnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ewfcia 11:58, 21 sie 2011

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Zastanawiam się czy dobrze będzie wyglądać jak po bokach bukszpanu środkowego dam trawy ale cofnięte do tyłu. I jak myślicie czy np rozpelnica japońska piórkowa a może Liriope szafirkowata odmiana Variegata lub Mozga trzcinowata Picta
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
Sebek 12:11, 21 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja bym tam dał jakąs trawę, ale żeby była biało - zielona
jak np. Miscanthus sinensis Morning Light
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joanka 14:00, 21 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Wow..... pięknie wyszło. Brawo!
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Pwl 15:26, 21 sie 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
jak pięknie, 100% klasy Większość traw najlepiej rośnie
w pełnym słońcu więc liriope chyba lepiej się sprawdzi. Akurat
teraz by kwitło. No i nie jest wysokie więc nie zaburzy całej
kompozycji. Wątek Liriope (Liriope muscari).
____________________
paweł
Gardenarium 22:12, 22 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam w pólcieniu "Variegatus" dobrze sobie radzi, bukszpan super posadzony - gęsto
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewfcia 13:27, 18 maj 2012

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Witam Wszystkich serdecznie

Dawno mnie nie było i mój wątek troszkę się więc czas go odświeżyć
Początek wiosny upłynął nam na porządkowaniu terenu i przerzucaniu ziemi. W efekcie mam nową (mam nadzieję lepszą) ziemię w ogródku warzywnym a dookoła domku w końcu pięknie zieleni się trawka Niestety są placki i trzeba będzie podosiewać bo matka natura uraczyła nas ostrą ulewą i burzą w dzień po wysianiu trawki więc trochę jej spłynęło Ale zobaczcie sami jak to wygląda
Tak było:
A tak jest:

A teraz po ciężkiej pracy fizycznej przyszedł czas na wysiłek umysłowy czyli plany jak i co posadzić. I z tym tematem niestety dużo gorzej Mam już taki mętlik, że sama nie wiem jak to ogarnąć.
Chciałabym dokończyć w końcu front, który nadal jest tak jak widać u góry żadnych nowych roślin nie dosadziłam .
Myślałam wcześniej o posadzeniu przed kulkami niskich azalii japońskich ale mam teraz watpliwości czy będą dobrze wyglądać przed i po kwitnieniu, czy nie będą jakieś gołe patyki. Dodam, że to strona południowa i słońce od rana do wieczora. Może macie jakieś pomysły co można by było tam posadzić niskiego.

____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
Sebek 17:05, 19 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Fajnie wygląda już ogród na tyłach

Na froncie coś niskiego ? Może tawuły japońskie cięte z poduszkę?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ewfcia 09:45, 21 maj 2012

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Sebek też o nich myślałam ale z drugiej strony wolałabym chyba coś zimozielonego.
A co myślicie o modrzewnicy pospolitej? Ma ją ktoś z was? A może lepiej lawenda? Dodam jeszcze że będą tam posadzone cisy na nodze w kostkach bukszpanowych
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies