Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spróbuję...bo dla chącego- nic trudnego ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Spróbuję...bo dla chącego- nic trudnego ;-)

Beka 22:04, 24 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
juliak napisał(a)
Więc pierwszy etap jest zakończony- wyznaczanie rabat Teraz muszę się zastanowić nad roślinnością. Kierując się waszymi wskazówkami muszę rozejrzeć się za krzewami liściastymi i bylinami. Zatem do dzieła- szperamy w necie... Może macie jakieś sprawdzone gatunki, które widzielibyście w moim ogrodzie?

Weszłam się przywitać.
Widzę, że prace postępują. Super, że masz czas konsultować je na Ogrodowisku. Ja żałuję, że nie wzięłam sie za te prace zimą. Ponieważ ja swój ogródek przebudowuję postanowiłam nie spieszyć się pomimo, że tak jak ty czuję parcie na prace ogrodowe. Nie chcę, tak jak mam teraz, szukać miejsca dla roślin, które mi nie pasują. Na pewno musisz posadzić rośliny, które nawet zimą będą zdobić. I może spokojnie, zanim pomysły dojrzeją, po prostu posiej jednoroczne i przyglądaj się nowym rabatom. Ja jestem zafascynowana Nie tylko bukszpanowym. Podobają mi się żywopłoty i zawijski z bukszpanów. Piękne jest połączenie miskantow i hortensji. Jak coś mi wpadnie do głowy to przybiegnę i się podzielę.
____________________
Ogródek z psem
juliak 20:58, 25 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Hej Beka. Dzięki za odwiedziny. Czasu za dużo nie mam- bo jak pisałam wcześniej mam malutką córeczkę więc wieczorami gdy już śpi mogę na chilę zajrzeć na forum. Każdą wolną chwilę wykorzyystuję na czytanie i przeglądanie gatunków. Wiem jak długo "rośnie" ogród więc chciałabym zacząć jak najszybciej.
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 23:11, 04 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Witajcie kochani po tej kilkudniowej przerwie. Zastanawiałam się nad roślinami które chciałabym w ogrodzie i zrobiłam taką małą listę:
Derenie: "Elegantissima", "Milky way"
Budleja d. White Profusion, Harleqin- lub inną fioletową
Klon palmowy "Butterfly"
Żylistek wysmukły
Trzmieliny
hortensja Limelight
Tawuły japońskie np. Goldflame
kosodrzewina
hosty
krzewuszki
berberysy.

____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 20:21, 08 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Kochani zrobiłam plan nasadzeń- proszę oceńcie czy się nadaje swoim profesjonalnym okiem- dziękuję wszystkim za zaangażowanie.





1- owocowe
2-thuja "sunkist"
3- funkia
4- jednoroczne
5- tawuła jap. "anthony waterer"
6- gożdziki
7- dzwonki
8- liliowce
9-buddleja d. "white profusion"
10- buddleja d. "harleqin"
11- świerk "nidiformis"
12- buxus
13- dereń "elegantissima"
14- dereń "ivory halo"
15- miskant
16- thuja "golden globe"
17- jaśminowiec "Virginal"
18- thuja "danica"
19- powojnik+ bluszcz
20- piwonia
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
kaisog1 22:46, 08 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Jak dla mnie miskant zginie za dereniem....

Z katalogu szkółkarzy.... Cornus alba Elegantissima -" okazały, rozłożysty krzew o dekoracyjnych liściach i pędach. Osiąga 3m wysokości i nieco większą szerokość...."
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 22:55, 08 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
11 - zamieniłabym na Chamaecyparis pisifera Filifera Aurea Nana
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
juliak 11:13, 09 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Małgosiu dziękuję za odwiedziny i uwagi. Długo myślałam nad roślinami i z uwagi na to,że nic nie wiem o projektowaniu ogrodu jestem wdzięczna za wszelkie wskazówki. Zamiana świerku na cyprysik godna zastanowienia. Miskanty rzeczywiście zginą- muszę je zlikwidować z tego miejsca.
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
kaisog1 11:19, 09 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
A nie ma sprawy Ja tyż niewiele wiem o projektowaniu ale trza się wspierać Coś wiem ja, cos wie ktoś inny, itd
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
EwaG 18:11, 10 maj 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Julio swe pobiezne uwagi spisałam na rysunkach. Mam nadzieję, że odczytasz.



____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
ewalm 22:26, 15 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627

Julio, ja się do uwag Ewy generalnie przychylam, nie jestem przekonana do żółtych tuj, jako tła dla innych roślin
ciężko się ogląda plan taki po kawałku, a nie mam teraz jak wydrukować żeby go poskładać, ale miałam się odezwać, więc napiszę co mi się rzuca w oczy:
nie dziel rabatek tak pół rządka tawuły, pół liliowce, lepiej albo całośc jednym gatunkiem, albo w środku tawuła, a po bokach liliowce
może floksy szydlaste w pierwszej linii nasadzeń? ładnie wyglądaja z wystającymi kępami liliowców, chociaz jeśli mają dobre stanowisko, to rozrastają się bardzo szybko i czasem trzeba je postrzymać
tez bym zrezygnowała z tuj kulistych przy piwoniach
____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies