Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "tawuły"

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 08:23, 03 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
mira napisał(a)
Danusiu, dziś dotarł domek na owady - łał cudowny - jutro latam po ogrodzie i dumam gdzie by tu umieścić
jaka to radocha na koniec tygodnia

Wróciłam własnie - noc bardzo gwieździsta- ciepło na jutro zapowiadają lampę - idzę ciąć do ogorodu
tawuły można juz ? - mają być ujemne temp. w kolejne noce


Jeśli kupiłaś ten domek co ja myślę, no to super wybór. Będzie pięknie wyglądał, a każdy gość zapyta: co to? i Czemu służy? a Ty już będziesz dalej uświadamiać nasze społeczeństwo

Ja bym z cięciem się wstrzymała, zdążymy. Teraz ograbiaj trawnik, myj meble, szukaj donic na wiosenne kompozycje. Wyrzuć stare jeśli zostały na zimę.
Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 01:10, 03 mar 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Danusiu, dziś dotarł domek na owady - łał cudowny - jutro latam po ogrodzie i dumam gdzie by tu umieścić
jaka to radocha na koniec tygodnia

Wróciłam własnie - noc bardzo gwieździsta- ciepło na jutro zapowiadają lampę - idzę ciąć do ogorodu
tawuły można juz ? - mają być ujemne temp. w kolejne noce
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 14:22, 02 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
dach powoli rośnie

jałowce przytnę w kule i powiększę rabatę; dojdą kolejne lawendy i konwalniki, po prawej stronie, gdzie widać rusztowanie stworzę nowe kompozycje na podwyższonej rabacie wykończonej murkiem z piaskowca; tam mam funkie, paprocie, bluszcze, róże i firletki; dojdą powojniki

na taras dam meble wiklinowe z poduchami w róże



tu na przodzie dojdą Rh i azalie, oczywiście jak już będzie wykończone
dołem pod sosnami mam ognik, funkie, paprocie, kula z berberysów, pięciornik, azalia - ale M. ją ciągle tnie i nie kwitnie; acha i tam są tawuły wiosenne



no M. jeszcze nie wie, ale już zamówiłam firmę z oknami i meble; widać jak poniszczona trawa, no ale budowa, zregeneruje się; i tak tej pory nie lubię, bo burawo jest

Rododendronowy ogród. 22:47, 27 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Juzia_G napisał(a)


Akurat za trudne...jakoś nie wierzę


Spadający snieg z dachu to jest problem. U mnie jak spadał to po prostu przeniosłam rosliny gdzie indziej a u Ciebie jest takie miejsce że jednak powinny byc, ale wydaje mi się że tawuły i trzmieliny jak ktos Ci radził to dobry pomysł, bo inne rosliny śnieg zniszczy.


Na trzmielinę się chyba zdecyduję, a tawuły odpadają, bo za wysokie.


Ale wiesz ze tawuły możesz ciac bez obaw nawet latem.
Rododendronowy ogród. 22:42, 27 lut 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42869
Do góry
Bogdzia napisał(a)

Akurat za trudne...jakoś nie wierzę


Spadający snieg z dachu to jest problem. U mnie jak spadał to po prostu przeniosłam rosliny gdzie indziej a u Ciebie jest takie miejsce że jednak powinny byc, ale wydaje mi się że tawuły i trzmieliny jak ktos Ci radził to dobry pomysł, bo inne rosliny śnieg zniszczy.


Na trzmielinę się chyba zdecyduję, a tawuły odpadają, bo za wysokie.
Rododendronowy ogród. 22:33, 27 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Juzia_G napisał(a)
Akurat za trudne...jakoś nie wierzę


Spadający snieg z dachu to jest problem. U mnie jak spadał to po prostu przeniosłam rosliny gdzie indziej a u Ciebie jest takie miejsce że jednak powinny byc, ale wydaje mi się że tawuły i trzmieliny jak ktos Ci radził to dobry pomysł, bo inne rosliny śnieg zniszczy.
Początki w Kruklandii 21:07, 27 lut 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Do góry
Posadź tawuły japońskie i trzemieliny. Bardzo dobrze znoszą wszelkie zniszczenia. Mozna je formować w kule. Po każdym cięciu gęstnieją i są ładniejsze
W ogrodzie u Aguniady 09:29, 20 lut 2012


Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 153
Do góry
Witajcie... wiosnę czuć już w powietrzu, chociaż dzisiaj rano była taka szklanka na drogach dojazdowych do Wawy, że jechałam z duszą na ramieniu...
Agnieszko, tawuła na zdjęciu to Shirobana, kwitnąca na biało-różowo, a w tle widać tawuły Goldmound... Bardzo lubię obie odmiany, chociaż ta pierwsza jest oryginalniejsza przez to dwukolorowe kwitnienie...
Irciu, witam Cię gorąco! zdjęcie przebiśniega cudowne, może i ja dzisiaj poszukam oznak wiosny w ogrodzie?
Nieszko, witam Cię serdecznie i namawiam na brzozowy zagajnik... oczywiście trzeba się liczyć ze spadającymi listkami do oczka, ale to jest do ogarnięcia - i tak dwa razy do roku oczko się czyści...
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta 09:15, 17 lut 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Tawuły i tulipany- to tylko trochę kolekcji,ale jakże pięknej!Gratuluję!
Mój przyszły ogród 15:47, 15 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Do góry

dziekuję, bardzo piękna

tawuły Iwciu, bo tawułki to całkiem inne rośliny (wiem że wiesz o co chodzi i tylko zdrabniasz, ale akurat tutaj to mylące jest)
Mój przyszły ogród 10:47, 15 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Do góry
też można, oczywiście, ale będzie nudno
latem nie zakwitnie, jesienią zabraknie barw
a zostawiając tawuły mam od lewej:
jesienią: brzoza- na żółto, derenie - pomarańczowo/ czerwono, buk - na żółto, tawuły - pomarańczowo/czerwono,
latem: po lewej kwitnące hortensje w narożniku, po prawej kwitnący kącik z ławeczką,

a jak mamy wszędzie bukszpan to nic się nie dzieje, a latem w kąciku z ławeczką u góry kwitną pnącza a u dołu - ciemno, żadnej oprawy dla czerwonolistnego buka

Tawuła dla Iwci - Spirea japonica 'Pygmea alba',
Jedno co mnie martwi, to czy nie byłoby tam zbyt cieniście dla niej pod żywopłotem, ale z drugiej strony zanim żywopłot urośnie to tawuły już się rozrosną, a potem chybaby sobie poradziły ładnie, one są odporne
Roślinna oslona przy tarasie 17:35, 12 lut 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Do góry
ocia79 napisał(a)
w sumie dobry pomysl z tawula.

Co myslicie??

Tu inna Ewa. Owszem ta tawuła jest ładna jak kwitnie i jak się przebarwia. Przez pozostałą część sezonu to rzecz gustu. Mnie się nie widzi na eksponowanym miejscu. To juz wolę ją w stanie bezlistnym. Jak sie jej nie tnie to przypomina bezładną kupę gałęzi. Może tawuły japońskie? Nie koniecznie te o żółtych liściach.
Zielony Punkt - ogród Finki 09:20, 09 lut 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Do góry
no to może jakaś mała zagadka ??? żeby się rozruszać, bo coś zimno....
Takie cudo miałam w ogrodzie 2 lata temu. Motyla-ćmę tego "maleństwa" też widziałam. Ile jeszcze tajemnic i niespodzianek przed nami mają nasze ogrody...
Ja wiem co to jest a Wy?

Zielony tuptuś



Jak zielona wiewiórka trzymająca w łapkach orzeszka...(no takie skojarzenie miałam)



Zielony tramwaj...


Urzekające są te jego wzorki i takie równiutkie. I jaki kolec ma na końcu ! Ale nie dajcie się zwieść, jest wielki a jego ćma jeszcze większa (rozpietość skrzydeł dochodzi do 10-12 cm) !!!! Rośliny żywicielskie to ligustr, lilak, tawuły, buddleje....ale ponoć jest pod ochroną.

a to ćma (imago)


Przedogródek Agniechy973 11:06, 07 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
A za tą śnieguliczkę to Magnolio Ci dziękuję. Bardzo pasuje do tawuły. Niesamowicie miododajna roślina.
Roślinna oslona przy tarasie 19:48, 06 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Witam na Ogrodowisku.
Robinie zdecydowanie odradzam, już dawno się do nich zraziłam, a polecam jak najbardziej wiśnie Umbraculifera po obu stronach schodów.

Oprócz traw (koniecznie co najmniej po kilkanaście jednego rodzaju) możesz posadzić trzmieliny kolorowe zimozielone i dla koloru berberysy cięte w kule oraz tawuły japońskie też cięte.

Popatrz w ogród Richiego https://www.ogrodowisko.pl/watek/1391-wizytowka-ogrod-w-tarnowie

Wklejaj zdjęcia prościej po prawej jest napis "wgraj zdjęcie" przez nasz automat.
Ogród z przeszłością 18:41, 05 lut 2012


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14162
Do góry
Wiem co ma się znaleźć w ogrodzie: placyk gospodarczy z kompostownikiem i inspektem, podniesiona grządka na truskawki, miejsce do siedzenia, albo i dwa (oprócz tarasu), domek ogrodnika, trawnik, stawek (nie jestem do końca przekonana, mąż chce). No i oczywiście rabaty. Myślę tym razem o liniach prostych, ale zobaczę w terenie jak to będzie wyglądać. Może wrócę do łuków, zawijasów. Zależy mi na uzyskaniu zacisznego, osłoniętego miejsca. Czyli pod płotem po obu stronach krzewy, małe drzewka, jakieś pergole z różami i powojnikami. Planuję posadzić tuje szmaragdy, żółtą tuję Rheingold (obydwie odmiany sprawdziły się w obecnym ogrodzie), cisy (marzy mi się żywopłot z cisa - ach, to Ogrodowisko). Polubiłam śliwę wiśniową, oczywiście musi być jakaś hortensja - tyle się o nich tutaj naczytałam. Moja ostatnia miłość to kaliny, mam już upatrzone dwie kandydatki. Z mniejszych kosodrzewiny, tawuły japońskie, bukszpany. No i oczywiście byliny i róże + największe skarby z obecnego ogrodu. Oj, ale się rozpisałam...
Ogrodnik mimo woli 12:49, 02 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
A te radzą sobie dużo lepiej, zwłaszcza dwa pierwsze, bo osłoniete zimą przez rozrośnięte tawuły:





Ten też tylko kwitnie tam gdzie był śnieg... część przesadziłam latem w inne miejsce, by zimą je zasypywało i osłaniało...


I to tyle....ale kolekcja się powiększy, byle do maja
teraz tylko takie minimum od minus 30.
Ogród Marty 21:52, 01 lut 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Do góry
Missm26 napisał(a)
Dziękuję Martuś za odpowiedź W tym roku moje tawułki też będą takie olśniewające. Mi również nie zależy na kwiatach, nie są specjalnie efektowne. Twoje kuleczki są idealne, jak spod igły


Dzięki Jak nie zależy Ci na kwiatach to możesz ciąć do woli wyrastające poza zarys kulki pędy Te tawuły są najładniejsze wiosną, niestety późnym latem i jesienią nie są już takie ładne
Ogród Marty 21:45, 01 lut 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Do góry
Tawuły japońskie tniemy na wiosnę ( kwitną w lecie), a tawuły kwitnące wiosną ( te, które kwitną na biało- tawuła wczesna) tniemy po przekwitnięciu.
Ogród Marty 21:11, 01 lut 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Do góry
Witam i dziękuję za odwiedzinki Tawuły tnie się na wiosnę, bo kwitną na pędach tegorocznych. Ja przycinam parę razy w roku, bo nie zależy mi na kwiatach, tylko na kształcie kulki-( takie moje skrzywienie ) nie kwitną wtedy tak obficie. Pierwszy raz tnę na wiosnę po wypuszczeniu listków. Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies