Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Cytryna w donicy 14:58, 16 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Mateo192 napisał(a)
Witam,
Od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem pewnego wiecznie zielonego drzewka cytrusowego. Regularnie ją podlewam, ostatnio nawet nawoziłem. Teoretycznie wszystko wygląda zacnie. Jednak pewne ślady na liściach wyglądają niepokojąco. Prosił bym o diagnozę kogoś bardziej doświadczonego w temacie.

Czy objawy na liściach świadczą o tym, iż roślinka została zaatakowana przez przędziorka chmielowca?


Poniżej zdjęcia:







Pozdrawiam i miłego dnia życzę
Do raju daleko - u Ewy 14:57, 16 lis 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20295
Do góry
Róże zaczynają żółknąć. Najwyższy czas.









Do raju daleko - u Ewy 14:54, 16 lis 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20295
Do góry
Ok, to trochę zdjęć. Wyszłam na ogród, mimo że zimnica. Na początek bonzai, bo je lubicie najbardziej. Chociaż zmian na nich nie widać.









Działka prawie w Borach Tucholskich 14:51, 16 lis 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Mirella róża to chyba poczciwa Sympatia
spojrzenie spod Chłopka może faktycznie obudzić anioły i demony
i żeby nie było to tamto to jest właśnie Chłopek

a to Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem


Iwona jak żyć bez takich widoków

Halinka popatrzeć, posmakować i relaks
Mój jesienny ogród 14:48, 16 lis 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Przy niedzieli i ja zajrzę co słychać. Nie choroba czasem?

Zdrowia Tobie życzymy, żebyś do nas wrócił w pełni sił.
Moją jesień Tobie podsyłam z pozdrowieniami, chociaż swoją stokroć piękniejszą masz.
Dziś święto na Ogrodowisku. Kolejny Ogród w Tv-meteo. Maja była u Małej Mi- czyli u Ani w Rzeszowie.
Hejka!

Czarodziejskie miejsce na ogród dajany 14:46, 16 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3755
Do góry
Hej! to ja posyłam wam troszkę obrazków na przywitanie

Jako pierwszy cudna góra Żar gdzie zostałam porwana przez starszego syna aby oderwać się od rzeczywistości.W górach latał po raz pierwszy było sympatycznie .



Przygotowany do lotu



Leć synu ,leć i poczuj tę cudowną wolność jaką daje niebo

Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to! 14:45, 16 lis 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Do góry
Ewkakonewka napisał(a)
Czy to jest carex the beatles?
Niestety tylko takie zdjęcia odkopałam, chyba nie mam lepszego ujęcia.


Ewcia to jest carex Frosted curls lub Amazon mist ale stawia mraczej na ten pierwszy
Ogród z widokiem na jezioro 14:22, 16 lis 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 719
Do góry
Na drugą setkę


Rododendronowy ogród II. 14:21, 16 lis 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9106
Do góry
Bogdzia napisał(a)
U mnie dziś tylko takie widoki










Ale cudnie
Zachwyciły mnie te zdjęcia biegnę nadrabiać dalej
Cis - Taxus 14:13, 16 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
On się bardziej rozkłada w wachlarz, nadaje się na inne typy nasadzeń ( niskie przegrody). Na ten cel, akurat nie polecam.

Tutaj sadź Hicksii i tnij.

Ogród z widokiem na jezioro 14:04, 16 lis 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12512
Do góry
Joluś gratuluję! Stuknęła druga seteczka
Ogród z widokiem na jezioro 14:01, 16 lis 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9106
Do góry
Gratki na 200!!!

I kwiatki dla Ciebie



Cis - Taxus 13:46, 16 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2013
Posty: 47
Do góry
Witam Wszystkich, ja trochę tak od czapy, czy cis T.media densiformalis nadaje sie na zywoplot? Myśle o żywopłocie na dlugosci 4m, wysoki na jakieś 2m. Wcześniej posadziłem w tym miejscu graba, jednak po namyśle dochodzę do wniosku, ze moj ogródek jest za mały na graba( 80 m przy szeregu). Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z ta odmianą?
Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to! 13:44, 16 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Do góry
I jeszcze kwiatki kwitnące nieustająco. Zdjęcie robione wczoraj.
Pozdrowienia dla Wszystkich
Ogródek Ewy 13:42, 16 lis 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10548
Do góry
To zdjęcia dla Mirelli
Kiedy smoczyca trafiła do nas była taka malutka. Kotek, który był już gospodarzem na działce, zaakceptował ją jeż w pierwszym dniu.


Zostali kompanami na sześć lat.

Dalsze losy kota już znacie i mimo tego, że minęły już trzy lata, od kiedy kota nie ma, suka nadal radośnie reaguje, biega, węszy próbując go znaleźć, kiedy ktoś wypowiada jego imię.
Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to! 13:42, 16 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Do góry
Czy to jest carex the beatles?
Niestety tylko takie zdjęcia odkopałam, chyba nie mam lepszego ujęcia.
Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem 13:40, 16 lis 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18830
Do góry
nicol21 napisał(a)
Anetko, mam nadzieję że zimą znajdziesz chwilę na wstawienie nowych zdjęć do wizytówki. Ten rok przyniósł sporo zmian w Twoim pięknym ogrodzie Nie będę naciskać na pokazywanie zimy, której to nie lubisz. Ale pozostałe pory roku mogą zostać dodane

Tak, pisałam że wizytówkę muszę zaktualizować, bo trochę się pozmieniało, teraz mogę wstawić taki widoczek
Jurajski Ogród 13:27, 16 lis 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10750
Do góry
Marzenko, oby ta zima łagodna była

Danusiu
, Twój wpis - taki wpis - to dla mnie wielki komplement i zapał do dalszych prac ogrodowych Dziękuję

Kasiu, bardzo dziękuję

Dla Was fotka:

Moja pierwsza hortensja w ogródku. 13:10, 16 lis 2014


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Do góry
sylllwia napisał(a)
Hej Ewuś - macham i uściski zostawiam


Sylwuś chwytam.....
Dla Ciebie kilka fotek z ogrodu we Francji.. często je ostatnio oglądam i tęsknię za wakacjami
Ale nie sposób zapomnieć magii tych ogrodów!






Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu.... 13:07, 16 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Marzena2007 napisał(a)


Boźenko nie przesadzam, moja magnolia drugi rok z rzędu pod koniec maja miała czarne plamy na liściach , potem zaczeła wypuszczać zdrowe po pierwszym oprysku amistarem a w lipcu po deszczach ponownie cała była w wielkich plamach.



Nie mniej jednak takich lisci nie nalezy zostawiać na rabatach aby skupisko patogenów nie zostało na nastepny sezon. Dlatego wybralam te liście i wyrzucę stopniowo do kubla.
Tak wyglądały liście na początku czerwca... potm już nie robiłam bo plam było coraz więcej i większych i wszytskie.


Gdy róże zalapały plamistośc w pazdzierniku to nawet mnie nie obeszło...


No tak masz racje jesli w maju to już lekceważyc nie można.Miłej niedzieli.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies