Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Rajski ogród Ani 13:40, 31 sie 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Zakątek dostał trzy następne hortensje, jedna bukietową Pinky-Wwinky, dwie ogrodowe dostane od Ani monte..., podzieliłam na mniejsze trawkę kostrzewę siną i żółtą, którą tez przywiozłam od Szmitów ale wiosną, dosadzilam tam też brunerę, rabatę wysypałam korą i czekam aż się rozrośnie na razie fotki nie ciekawe





tak to teraz wygląda
Ogród dla roślin o mocnych nerwach 13:39, 31 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Do góry
Jezu, Ell jaka Ty jesteś KOCHANA!!!
Cudne te wizualizacje, oczywiście brzozowe najfajniejsze chyba
Niestety tam aż tyle miejsca nie ma, ale z 3 brzózki by weszły.

Ja wczoraj wzięłam Męża na rozmowę i stanęło na tym, że:

- łaskawie zgodził się na rozszerzenie rabat-placyków
(już trochę podziałałam w tym tyg. - ale w sobotę przyszłą M. z Małym
jedzie pa pa, a ja po cichu jeszcze trochę je rozszerzę - ściąganie tej darni to horror!!)

- strasznie spodobał mu się widok Umbrellek spod Danusinego domu
i na pewno posadzimy trzy na końcu, zakryją nas górą od spojrzeń sąsiadów

- co z resztą tej górki, mam całą zimę na przemyślenie - (zgodziłam się łaskawie,
choć M. wie, ze ja muszę mieć i robić JUŻ

- lasku więc niestety nie będzie, ale mam dwa miejsca na dwa duże drzewa
1. 100% Omorica za huśtawką
2. na przeciwko nie wiem jaki iglak, ale wciąż liczę na Was

Dopiero dziś zobaczyłam u Gabika placyk z ławeczką - i zapragnęłam mieć podobny
nie wiem tylko czy tam, czy pod altanką

W tym roku kupię jeszcze 3 Umbrellki, 1 lub 2 Omoriki,trochę bukszpanów,
trawki z polecenia Danusi i żwirek.

Reszta rewolucji wiosną, muszę nazbierać środków


Ufffff ... - najważniejsze, że mam jakiś PLAN - dzięki Wam.
I mam nadzieję się go trzymać, choć jak zima będzie długa, to znowu coś mi się w głowie poprzestawia.


Ell -ja Cię po prostu uwielbiam za to, że mi pomagasz kosztem własnego czasu

oto "rysunek":
Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ... 13:33, 31 sie 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Irenko,Z wnusią......sama przyjemność!
Kwiatek jesienny dla właścicielki wątku i dla Ciebie!
Ogród potrzebny od zaraz ... czyli ... głowa pełna dylematów 13:18, 31 sie 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 19
Do góry
i jeszcze jeden obrazek - projekt nasadzeń - wyjaśnia położenie domu na działce, rozkład poszczególnych jego części i zaprojektowane rośliny (wciąż podlegające modyfikacjom).





mam nadzieję, że coś na nim widać

Projekt nie obejmuje całości działki a jedynie jej część - mniej więcej 65-70%. Pozostała miała być przeznaczona pod sad, warzywnik i coś na kształt założenia nieco parkowego - tam chciałabym przenieść altanę i ognisko. Ponadto zaznaczony na projekcie plac zabaw przestanie istnieć w przyszłym roku - jego elementy przeniesiemy na tył domu (patrząc od strony drogi i podjazdu - trudno czasem określić "tył domu", bo budynek stoi bokiem do drogi. Słońce operuje tak, że przez cały dzień mam je na działce - idąc po łuku: wschodzi mniej więcej gdzieś za garażem, dalej przesuwa się na południową część domu - oblewa taras i przechodzi na stronę zachodnią nagrzewając do nieprzytomności szyby w drzwiach tarasowych na piętrze i jadalnię w wykuszu na parterze. Marzy mi się wielkie - potężne drzewo platanu (lub grupa drzew) posadzone na trawniku tak, aby jego liście przesączały tylko część palącego słońca i dawały nam tak upragniony cień.
Początki w Kruklandii 13:17, 31 sie 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
No i najważniejsze:
Przed


I po



W miejsce Rh pójdzie drzewo.... powiedzcie mi jakie???? hehe
A przed hortensje żywopłocik bukszpanowy.
Mój mały raj na ziemi :) 13:15, 31 sie 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Do góry
Anulka ja strasznie spóźniona ale cóż zrobić jak doba za krótka???

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzinek Spełnienia marzeń i planów ogrodowych i nie tylko, samych pogodnych dni w życiu i łez tylko ze szczęścia
Pozdrawiam gorąco i całuję


Ogród... reni 13:15, 31 sie 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
reni napisał(a)
Wczorajsze zakupy częściowo posadzone..lawenda, mam nadzieję że się ładnie rozrośnie





Reni rabatka pokazowa jak popada to też mam zamiar przenieść lawendę koło róż
Ogród dla roślin o mocnych nerwach 13:14, 31 sie 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Do góry
A tutaj z brzozami w lecie


i w zimie musisz sobie niestety wyobrazić bezlistne brzozy i tło z tui sąsiada
ogrodoweimpresjejolki 13:08, 31 sie 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
jotka napisał(a)
Duet samozwańczy

Jolu bardzo lubię takie samozwańcze kompozycje
Mój jesienny ogród 13:08, 31 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
asc napisał(a)


Fajne zakupy i od Finki i na Zieleni a teraz zdjęcia hosty od Ciebie wywaliłam


a tu sobie poczytaj http://encyklopediahost.info/hvx_wedlug_hostalibrary.html


Aniu a czy to nie jest hosta Feather? Ona jak wyrasta jest biała potem zielenieje a wyrastające młode liscie które rosną latem a nie wiosną są właśnie takie.


Zdjęcie zaczerpnęłam ze stronki internetowej.... tak przebarwia sie Feahter.
http://www.policvet.ru/JPG/Hosta/album/index18.html


Warto porównać, bo moze się okazać, że to nie wirus.... i szkoda pięknej hosty.... i szkoda niepotrzebnego stresu , że od Roberta roślinki są chore....
W każdym mieście wojewódzkim są stacje które badają rośliny pod kątem chorób i jest to z tego co wiem bezpłatne....



też mam tę hostę, to nie choroba, ona tak sie wybarwia
Rajski ogród Ani 13:06, 31 sie 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Joanka napisał(a)

Moje cztery małe koteczki zastały sierotkami w czwartym tyg. życia za sprawą narwanego kierowcy...Pusi już nie ma od soboty
...maluchy są urocze, dwa czarne i dwa łaciate



Śliczniutkie A Pusi szkoda
Szkoda Joasiu, szkoda, była bardzo dobrą matką, z kociaków istne kluseczki
Rajski ogród Ani 13:05, 31 sie 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
reni napisał(a)
Witaj, u mnie leje
Witaj Reni, ja cały czas czekam na deszczyk odpadło by mi podlewanie, bo rachunek za wodę był całkiem spory

Hirutkowy raj:)) 13:04, 31 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Krysiu, zostawiam moc energii z kwiatem co u ciebie?
Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:) 13:00, 31 sie 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Do góry
Ana troszkę się spóźniłam z gratulacjami z okazji 4 setki ale ostatnio mało czasu na Ogrodowisko

Uwielbiam do Ciebie zaglądać i dlatego życzę kolejnych tak wspaniałych stron pełnych inspiracji ogrodowych i nie tylko
Wspaniałą masz córeczkę i utalentowaną Pewnie po mamusi
Rabata wrzosowa rzeczywiście nabrała teraz charakteru... jak jeszcze dojdzie murek.... To będzie już pewnie moja ulubiona Uwielbiam kamień w ogrodzie. Jak tam plany ze strumykiem? Masz już jakieś inspiracje? U nas niestety ze względów finansowych strumyk odsuwa się na daleki plan Więc narazie nawet nie szukam inspiracji...


Rajski ogród Ani 12:59, 31 sie 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Pozdrawiam wszystkich odwiedzających miłego dnia

W Gąszczu u Tess 12:56, 31 sie 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Do góry
Może być Citro

No to krytykuj:

Wersja 1 z runianką (albo czym innym) z przodu i pod Horti (na deklu hortensja pnąca, przed bukszpanami Hakone)


Wersja 2 - bez runianki z przodu (widziałam, że dużo masz tych citronelek , ale... z kopytnikiem w roli głównej między żurawkami


Nie upieram się przy proporcjach tych żurawek z przodu - może być np. więcej bordowej i pomarańczowej w wersji 2, lub delikatnie inny układ - w zależności jak będzie lepiej na żywo wyglądać.
Ten miskant co siedzi ,,na kulce" tro trochę w prawo bardziej powinien być - za hakone, chyba żeby zostawić dwa duże miskanty z tyłu (tak jak są), a ten jeden zamienić na dwa średniej wielkości za Hakone (wtedy przejście będzie łagodniejsze).
Ogród dla roślin o mocnych nerwach 12:51, 31 sie 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Do góry
Gabi pozwoliłam sobie troszkę poszaleć, bo mam chwilkę

Zrobiłam dwie całkiem odmienne podpowiedzi. Może coś nam się rozjaśni w głowach w którym kierunku chcesz iść. Zamieściłam też część roślin które już u Ciebie rosną

1.


2.


Uwzględniłam tuje które rosną u sąsiada


Widziałam wczesniej, ze chciałas szpaler z brzóz zrobię jeszcze coś w tym stylu - wkleję za chwilę
Joaśki ogród z wyobraźni - początki 12:49, 31 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Do góry
A to jest właśnie mój kompostownik w trakcie robienia, w ciągu 1 tyg. osiadł prawie o połowę

trawę wysuszoną przekładałam wodorostami i jabłkami i tak warstwami,

mam jeszcze 3 wielkie kupy siana do przełożenia (na pierwszym planie widać kawałek jednej), ale musze to robic stopniowo, czekać troche aż osiądzie pryzma bo bym miała kompostownik 10mx10
no i oczywiści podlewam go w miarę możliwości.
ten już też jest pokaźny ma około 1,5m x 8m
narazie nie planuje go niczym ograniczać,
tylko chyba zaopatrze się w przyspieszacz do kompostowania co by kompost na przyszły rok był gotowy, chociaż w części
Mój ogród - radością dla oczu, pokarmem dla duszy. 12:48, 31 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Do góry
jotka napisał(a)
Ślicznie prezxentuja sie aksamitki w koszykach. Ja lubię je na poziomie "zero", bo nie dociera do mnie wtedy ich zapach. Wczoraj tez uratowałam kilka i .. przesadziłam w inne miejsce z powodu prac pielęgnacyjnych. Doceniam to, ze kwitną prawie do przymrozków

No ekipa niezła do pracy - zazdroszczę i pozdrawiam


Jolu - z tym zapachem to prawda. W ogrodzie jeszcze tak ich nie czuję. Ale wczoraj skusiłam się na bukiet w domu i bardzo szybko uciekłam z nim na taras. Też doceniam w nich to, że długo kwitna i maja taki ciepły kolor.

Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi 12:48, 31 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Do góry
Ja równiez życzę beatko kolejnych setek na ogrodowisku. Pokazuj swój piękny ogród, przeciez on każdego dnia jest inny. My potrzebyjemy zdjęć jak rośliny wody.



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies