Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Moje zmagania ogrodowe 13:23, 23 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Do góry
Witam!
Anieszka, zdecydowanie wolę jak zbliża się wiosna niż jesień, ale ta nieubłaganie się zbliża
Aniu, dziś odpoczynek od słoików
Kubi, czyli dla mnie przestroga żeby z widłami nie latać, bo to zaproszenie dla kretów
Monika, pogubiłaś cyferki, znów w pierwszej chwili Cię nie poznałam Słoiki zawsze tak stawiałam po pasteryzowaniu, ale potem je odwracałam i do piwnicy, teraz w piwnicy będą stały sposobem Ani - do góry nogami.
Maju witaj i oczywiście zapraszam. Lubię robić przetwory, wczoraj co prawda miałam tego za dużo, bo maliny, pomidory, sałatka z ogórków i ogórki chilli, ale zimą jaka różnorodność bedzie

Dostałam dziś nadwyżki żurawkowe od znajomej, niektóre z malutkimi korzonkami, zobaczymy czy dadzą radę
Cafe Ole

Lipstick

Midnight Rose

Peppermint Spice
Jakie rośliny do ogrodu? 13:18, 23 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 40
Do góry
Witam Szanownych forumowiczów. Czy można przesadzić poniższego iglaka? Rośnie w tym miejscu 4 lata.Proszę o podpowiedź na powyższe pytania.
Tu dniem swym zmęczona przysiadam na chwilę 13:17, 23 sie 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Do góry
Wczoraj próbowałam jeszcze wstawić kilka zdjęć, ale niestety mój internet coś szwankuje i ciągle zrywa połączenie. Zobaczymy może dzisiaj się uda.
Najpierw to co zrobione na obwódkach.
Najpierw przed wejściem i frontem domu, tu już jest wszystko co być powinno. O przepraszam jeszcze cebule - dużo, dużo różnych cebul i kamień.

Pod cyprysikiem zawilec japoński, a z tyłu widać naszą design'erską wycieraczkę - prawda że ładna
Rabatka przed domem uzupełniona o iglaczki płożące.

Niestety na zdjęciu nic nie widać, ale jak będę sama robiła to postaram się o lepsze.

Tu trochę lepiej.
Druga strona chodnika. Prawie pusta, nic mi nie przychodzi do głowy niestety

Może macie jakieś pomysły. Tam jest raczej cień, a w prześwitach muru będą cyprysiki Ivonne, ale to dopiero na jesień, bo kopane z ziemi. Na końcu tej rabaty jest rh czerwony, floks i moje ulubione naparstnice (przypominają mi dzieciństwo).

Idziemy dalej, róg działki na przeciw okna kuchennego, widać go reż z wykuszu jadalni. Dlatego ma być kolorowo, ale nie chodzi tylko o kolorowe kwiaty, ale drzewa i inne roślinki.

Oczywiście w prześwicie będzie cyprysik Ivonne, z tyłu na ogrodzenie ma się rozkładać Glediczia trójcierniowa i ma zasłonić ten okropny śmietnik sąsiada, przed nią jest jałowiec, choina kanadyjska i magnolia. Pod jałowcem będą duże a wręcz ogromnie kamienie dlatego na razie związany sznurkiem żeby się nie kładł na ziemię.
Galdiczja kupiona ze względu na kolor liści, podobno ma szybko rosnąć ale na razie tego nie widać ,stoi w miejscu i ani drgnie.

Oto ona, a na dole mój jałowiec przesadzony z doniczki, w której stał na tarasie - na reszcie odżył Na nim ma się piąć powojnik Golden Tiara (już posadzony ale tu go nie widać).

Jest też sumak octowiec, który zaczyna się przebarwiać i kilka niewielkich iglaków w tym białobok.n Tam też planowany jest buk czerwonolistny już wysoki bo 4 - 5 metrowy i żółty klon szczepiony na pniu, ale to też na jesień bo z wykopane prosto z ziemi. Na razie rosną u ogrodnika ale są zarezerwowane. Obwódka będzie obsadzona żurawką o czerwonych liściach a za nią ma być trawa żółta lub biało - żółta ale nie wiem jaka może rosnąć w takich warunkach.Podpowiedzcie jaka jest mało wymagająca i będzie tam rosła (oby nie za duża bo wszystko inne zasłoni) Stanowisko jest tam słoneczne do godz.14-15 a potem będą ją cieniowały drzewa.
A tak w ogóle czy ktoś zna trawę o czerwono brązowych liściach, widziałam ją kiedyś gdzieś w ogrodzie, ale wtedy jeszcze nie myślałam o swoim ogródku, na którym będę mogła ją posadzić. Choć coś mi świta, że widziałam coś takiego jak trawa o takich liściach jak przeglądałam wątek Marzeny 2007 zaraz tam skoczę. Na razie idę, przepraszam kuśtykam na taras na kawę, znajomi właśnie wrócili z Rewy. Potem do Was wracam i pokażę jaką kulę przed wyjazdem skonstruował mi małżonek i wręczył ze słowami "Oto prawdziwy obraz polskiego NFZ".
SZCZĘŚCIE jest wyborem - ogród Diany 13:16, 23 sie 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Do góry
Diana napisał(a)
Wrzosowisko zaczyna kwitnąć
Uwielbiam wrzosy, ich kwiatki są drobniutkie, urocze i bardzo bardzo mnie urzekły.....
zdjęcia robione parę dni temu .........dziś kwitną na całego porobię fotki i pokażę jeszcze





pozdrawiam


no CUDNIASTO- PRZECUDNIASTE !!!!!!!!!
juz czekam na kolejne fotki!!!!!
SZCZĘŚCIE jest wyborem - ogród Diany 13:14, 23 sie 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Diana napisał(a)
Wrzosowisko zaczyna kwitnąć
Uwielbiam wrzosy, ich kwiatki są drobniutkie, urocze i bardzo bardzo mnie urzekły.....
zdjęcia robione parę dni temu .........dziś kwitną na całego porobię fotki i pokażę jeszcze





pozdrawiam
Dianio stworzyłaś cudowny zakątek wrzosowy
SZCZĘŚCIE jest wyborem - ogród Diany 13:12, 23 sie 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Do góry
Wrzosowisko zaczyna kwitnąć
Uwielbiam wrzosy, ich kwiatki są drobniutkie, urocze i bardzo bardzo mnie urzekły.....
zdjęcia robione parę dni temu .........dziś kwitną na całego porobię fotki i pokażę jeszcze





pozdrawiam
Rajski ogród Ani 13:08, 23 sie 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
irena_milek napisał(a)

Jeszcze kwitną, ale jak będzie tak sucho i upal to z listków i kwiatków pozostanie popiół



piękne, oby jak najdłużej
Staram się Irenko oto codziennie je nawadniam, bo do tej pory chyba już by ich n ie było
Rajski ogród Ani 13:06, 23 sie 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
A sąsiadki załapały się na sesję przy okazji





Rajski ogród Ani 13:05, 23 sie 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
A teraz wygląda tak







Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 12:58, 23 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Przed:


I po:


Nie wiem czy lepiej, ale przynajmniej nie ma żółknącej kostrzewy i te trawy włosiaste (Frosted Curls) mam u siebie Nie mogłam się oczywiście powstrzymać i dopiero jak je wiozłam myślałam gdzie by je tu posadzić

Między żwirkiem a przyszłym żywopłocikiem z bukszpanu będzie ekobord, ale to na jesień - jak będę robić rewolucję cisową przed płotem. Jedziemy z Anitą po cisy (w okolice Bożenki/Bogdzi) początkiem września. Wtedy będę wyrzucać wszystko co rośnie przed płotem (na włókninie przysypanej dużą warstwą żwirku). I żwirek przeniosę tutaj - a wcześniej zamocuj,ę ekobordy

Trzecia - Carex Bronze Form - czeka, pewnie wyląduje na schodach przy wejściu w donicy, w jesiennej kompozycji


Cebule przyszły! Uff

W białych torbach 2 kg czyli w sumie ponad 30 cebul narcyzów.


Rajski ogród Ani 12:55, 23 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
an_tre napisał(a)
Jeszcze kwitną, ale jak będzie tak sucho i upal to z listków i kwiatków pozostanie popiół



piękne, oby jak najdłużej
Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:) 12:54, 23 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
anula_wn napisał(a)

mój najpiękniejszy kwiatek w ogrodzie





Aniu,
mówiłam Ci już/// ale ONA jest tak śliczna jak Aniołek ! słów brak ..
Jej oczęta skradną niejedno serce !!!
oj mamo bądź silna, bo jak podrośnie.... trzeba będzie wzmocnienia w drzwiach robić


Ana, jakie piękne dziecko, jakie spojrzenie!!
a do tego taka utalentowana; rysunek zrobiła niesamowity, rozwijaj ją, taki dar szkoda zmarnować
Dolina Tęczy 12:52, 23 sie 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Do góry
arcobaleno napisał(a)
No dobra - to moje druciaki - jeszcze nie czyszczone, ale mam nadzieję, ze nie będzie z tym problemu

Kupione za 30 zł/szt Do tego widzą mi się jakieś żywe różowe/zółte/niebieskie albo zielone poduchy - ale to już w przyszłym roku pomyślę, póki co mam takie podkładki pepcowe



Marta krzesełka cudowne
jak jeszcze zrobisz poduchy to dopiero będzie bosko.........
Amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową - proszę o rady 12:48, 23 sie 2012


Dołączył: 26 cze 2012
Posty: 82
Do góry
witajcie,

dawno mnie nie było bo czasu brak a teraz w przerwie mycia okien pokaze wam co namodziłam w ogrodzie

proszę o szczere opinie i rady co jeszcze zrobic

od strony tarasu

tu jeszcze będą zuraweczki citronella przed tymi ciemnymi (nie pamietam nazwy)



ta jeszcze do poprawki






i przed domem




tutaj sa tez posadzone czarne trawki ale ledwo je widac a w środku będzie świerk biały conica dopiero po 10 września beda kopać w szkółce , no i oczywiście lampy do zamontowania ale to już jak moj mąż wróci z rejsu






a tutaj jeszcze do obsadzenia ale juz nie wiem jak to zaaranzowac i co jeszcze na tą skarpę położyć

posadziłam irge płożącą i jałowce




Byliny 12:48, 23 sie 2012

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Do góry
Gosia , a takie by ci odpowiadały .Wyrastają na brzegu przyszłego oczka wodnego i Piotrek od czasu do czasu je wyrywa , a one i tak rosną i kwitną.





Może zachaczycie o Serock w drodze do Kubusiowa. A jak nie , to może z Danusią . Na ostatnim spotkaniu wspomniała , że wybierze się w moje okolice , zapraszam .

"Baśniowy" Ogród 12:43, 23 sie 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Do góry
gaby3003 napisał(a)

Róża pustyni wyhodowana z nasionka


co robisz ze tak pieknie ci kwitnie
kupiłam mała sadzonkie podpowiedz co robic aby mi zakwitła

Gabi miałam trochę z nią zachodu mianowicie bardzo zrzucała liście ale jakimś cudem zakwitła.Podlewam ja jak ziemia przeschnie jako nawóż 2 razy w roku pałeczki nawozowe i tyle,lubi być kapryśna nie wiadomo z jakiego powodu
Kiedyś będzie tu pięknie ... 12:42, 23 sie 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Do góry
Marzena2007 napisał(a)

Pszczółka, Irenka, Noemi, Madżenka i Wieloszka


Tak nam się świetnie gadało, ze Pszczółka, która nawet po ostrym żwirku biega boso, chciała bez butów pojechać do domu



Marzenko pozdrawiam
Widać że wspaniale się bawiłyście och te wasze spotkanka.............zazdraszczam
Rajski ogród Ani 12:40, 23 sie 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
EPODLAS napisał(a)
Aniu, masz białe cynie? Zerwij kilka przekwitniętych kwiatostanów na nasiona. Nie mam białych, a bardzo mi się podobają. Jak się zobaczymy, to byś mi dała. Wiesz, że lubię cynie, to jednoroczne pewniaki.
Tak Bożenko mam to na uwadze, już pozostawiłam pierwsze kwiaty na nasiona ale jeszcze trochę zanim przekwitną. Będę je zbierała , Gosia tez chciała i dla siebie też





Kwiatki i rabatki u Elizy 12:39, 23 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Do góry
irena_milek napisał(a)

Wsadziłam, ale w ten upał wygląda jak jedno wielkie nieszczęście, ciekawe czy się przyjmie?Wyczytałam, że jest to szałwia lekarska.





tak, to ona, moja identyczna, tyle, ze wielka;

grzybki bomba, oby nie znikły nagle


Już kiedyś miałam taką, ale wymarzła...tę wsadziłam wczoraj, a roślinka do tej pory się nie podniosła, listki ma cały czas zwiędnięte... pora była nie odpowiednia - za gorąco.
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 12:37, 23 sie 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Do góry
irena_milek napisał(a)






O jak wspaniale.........kolejne spotkanko
jakie roześmiane i radosne
pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies