Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Doświadczalnia bylinowo-różana 11:23, 30 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Magara napisał(a)

Wiórki rogowe już dostała na starcie w dołek, miałam to w notatkach

Tak moja Zefiryna wyglądała po posadzeniu:

A tak wygląda dzisiaj, pergola specjalnie dla niej przemyślana:

Zdjęcia jutro usunę.



Nie usuwaj, przynajmniej wiadomo, o czym piszemy

Miejsce okulizacji jest pod ziemia? Nie widzę wyraźnie, wydaje mi się, że jest tam jakaś bulwka…
Nic tam nie tnij. Niech rośnie. Długie pędy przywiązuj i prowadź poziomo po kratce.
Wiórki rogowe lepiej dawać w górnej części dołka, nie na sam dół. Wierzchnia warstwa - ok. 20 cm gleby, jest najbardziej bogata w życie organiczne. Na wiosnę jednak sypnij trochę tych wiórków po wierzchu. Róża weźmie tyle nawozu ile będzie trzeba, a mikroorganizmy nie działają expresowo

To kiedy zakładasz wątek?
Wzgórze chaosu 10:57, 30 lis 2021


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Do góry
Iwonka napisał(a)
Super info z moim rdestowym mercedesem Na razie nawet mu w nogi nie zaglądam bo taki ładny
Z wiosną będę odważniejsza. Warto mieć go więcej, zdobi od lipca, jak nie wcześniej.


Przesadziłam też rdest White Eastfield w bardziej zacienione miejsce, zobaczymy, za rok czy będzie lepiej rósł. W pełnej patelni nieco wegetował.


Cudeńko
Zieleń, drewno i antracyt 10:36, 30 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13526
Do góry
Franz Kafka to moje chciejstwo od dłuższego czasu, w końcu udało mi się upolować
Sandra bardzo ładna, ale Franza mam już zarezerwowanego i w tym wypadku koncepcji już raczej nie zmienię. Czekam jeszcze na potwierdzenie czy będą mieli Hi Trio, Edge of Joy i Kelsey Annie Joy, jak nie, to mam zimę na poszukiwanie ich lub zastępstw

Tutaj towarzystwo z wiejskiej, bardziej pastelowe Tym razem podpisane

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę 10:34, 30 lis 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Do góry
I nowa rabata przytarasowa, na razie prawie skończona część po prawej stronie. Druga większa część wstępnie przekopana ale zabrakło mi kory i obornika by dokończyć. Szkoda bo przez zimę by się uleżalo. Chyba że grudzień będzie łaskawy to może uda się przywieźć obornika.
Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę 10:31, 30 lis 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Do góry
Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę 10:27, 30 lis 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Do góry
Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę 10:25, 30 lis 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Do góry
Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę 10:22, 30 lis 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Do góry

Coniektórym nie udało się zakwitnąć
Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę 10:20, 30 lis 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Do góry
Zima przyszła więc trochę zdjęć

W donicach jeszcze odrobiną koloru
Ogród długi 09:54, 30 lis 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Asia, ostatnio przez przypadek znalazłam umbry w mieście, tak mi się wydaje, że to one.Chyba u Ciebie miałam zamieścić zdjęcia prawda?

Pieniek.mialy gruby.


Ranczo Edy 08:27, 30 lis 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
Dziś zimowa aura ...wieje i pruszy delikatnie ...wczoraj był po południu śnieg z deszczem znikający...miłego dnia

Ranczo Edy 08:24, 30 lis 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Jesień była barwna i ciepła Z psiakami tak już jest, że są z nami jakiś czas, a potem pojawia się kolejny do kochania.... U nas też przybył kolejnyWszystkie wspominamy ze wzruszeniem
U mnie trójsklepka była jeden sezon, kolejnego już po zimie nie wyszła z ziemi.


Oj tak uwielbiam jesień tą zmianę kolorów i leżące liście na trawie taki nastrój wprowadzają...nie lubię jak czarno i szaro się robi także szybko niech będzie biało ale bez przesady Psiaki tak bez nich nie byoby życie takie jak trzeba ...a Trójsklepki szkoda no ja długo szukałam jej miejsca bo marniała teraz nie ruszam i chyba dobrze że jest osłonięta to póki co rośnie i wcisłam koło niej ja to mówię diabełki takie podobne do frezji zawsze nazwa mi pryśnie pomarańczowe one jednoroczne powinno się wykopywać jak mieczyki a ja zostawiłam i wychodzą co roku są pod grylem i nie ruszam mają dużo liści

Doświadczalnia bylinowo-różana 00:03, 30 lis 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10333
Do góry
Anda napisał(a)


Byczy też jest ok Rozłóż go po powierzchni i lekko przegrab z kompostem. Rozłoży się na pewno dość szybko. Jeszcze dodałabym do tego wiórków rogowych.

Śniegu nie zazdroszczę

Wiórki rogowe już dostała na starcie w dołek, miałam to w notatkach

Tak moja Zefiryna wyglądała po posadzeniu:

A tak wygląda dzisiaj, pergola specjalnie dla niej przemyślana:

Zdjęcia jutro usunę.

Ogród ciągłych zmian. 23:38, 29 lis 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Do góry
Wollerton Old Hall



Ashram


Miss Fine






Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 23:22, 29 lis 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
Agania napisał(a)

Małe kotki to diabły tasmańskie, ale słodziaki, przy nich się odstresowuję


Wiosną zaplanowane prace remontowe przy strefie basenowej i warzywnej.
Powrócą mam nadzieje na lepsze, jak fundusz pozwoli
Teraz czas na moje leczenie.
Moje zdrowie w moich rękach, dostałam skierowanie na hospitalizację w szpitalu,
bo wyniki złe, wylew w prawym oku był, bóle głowy męczą dalej a pierwsza antybiotykoterapia nie pomogła,
15 listopada szpital mnie odpulił, ale jak wyszłam drzwiami
to weszłam oknem i dostałam termin w szpitalu.
Jestem znowu na antybiotyku.
1 grudnia na neurologii rozpoczynam drugi etap leczenia, czekają mnie dalsze badania i infuzja dożylna.
Irenko zdróweczka życzę i macham


Agatko, dużo zdrowia życzę.
Kotki zachwycające,
prace imponujące
Ogród ciągłych zmian. 22:57, 29 lis 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Do góry
Chippendale


Bredeimeier


Foxy Flower Circus




Wollerton Old Hall
Przerwa na kawę... 22:46, 29 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Magleska napisał(a)
piękne ozdoby
ja dopiero zaczynam -jak narazie mam ubraną choinkę
tym razem bajkowo-kolorowa -zachwycamy się z córą -bo przez ostatnie 4 sezony miałyśmy białą z domieszką srebra ,a teraz na bogato

zaczęłyśmy też wioskę świąteczną ....jeszcze nie skończona .....

Na jakim podkładzie robisz wianki ?
Madzia, różnie. W większości wiklinowe lub z gałązek winorośli. Robię też na styropianie. Nie lubię tylko na drucie robić.

Wioskę? Czyżbyśmy miały podobne klimaty w głowie...

Dziś biegałam po Pepcach w poszukiwaniu domków i choinek. Udało się. To część z łupów
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 22:45, 29 lis 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Trzymam kciuki za skuteczne leczenie. Kociaki mają fajne lamparcie cętki Korytowaliście pod kostkę i podbudowę czy tak jak było i kamień wysypany? Fajnie będzie na bank, czyli do strefy warzywnej nowa ścieżka, super, będzie wygoda Musiałaś jakieś rośliny ewakuować na czas robót czy się mieszczą bez przesadzanek?

Cętkowane maluchy już są dla mnie terapią
Sylwuś zadajesz mi trudne pytania, spróbuję ci odpowiedzieć więc tak… pod wiatą wybrali kamyczek co był i glinę czyli korytowali.
Droga podjazdowa miała idealną podbudowę pod kostkę.
Do warzywnika będzie nowa ścieżka i odwodnienie, tutaj dużo gruzowiska i korzeni z brzóz wyharatali.
Moja koncepcja i zasłonięcie okropnie brzydkiej, niskiej, sypiącej się podmurówki od sąsiada przy siatce
może zilustruję, zostały mi jeszcze dwa zdjęcia

Ogród ciągłych zmian. 22:11, 29 lis 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Do góry
Astronomia



Geoff Hamilton


Pomponella


Novalis


Escimo

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 22:06, 29 lis 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
kasiek napisał(a)
Woooo no jak Agania os robi to będzie szał ciał! Trzymam kciuki i będę zaglądać bo uwielbiam roboty i zmiany, zwłaszcza w Twoim wydaniu Na razie droga i pierwsza kostka wyglądają bardzo dobrze, dręcz fotkami ile możesz

Kasieńko w końcu drgnęło, ekipa mocna 5 ciu chłopa ha,ha i sprzęt
Każda zmiana czy to w domu czy w ogrodzie to nic innego jak spełniające się marzenia i cel, który znowu rodzi nowe pomysły.
W końcu podjazd, chociaż tej szutrowej drogi będzie mi brakowało… najważniejsze że eM nie będzie już musiał dymać taczkami i uzupełniać drogi podjazdowej wypłukiwanej po każdej ulewie.
Z dzisiaj, widać nawet trochę śniegu

Fotek na razie nie będzie muszę Leszka uprosić o pstryki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies