Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Helen 21:51, 28 lis 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8311
Szkoda, że nie mieszkam bliżej, przyszłabym na naukę.
____________________
Helen - Hortensjowo
Magleska 18:20, 29 lis 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18481
piękne ozdoby
ja dopiero zaczynam -jak narazie mam ubraną choinkę
tym razem bajkowo-kolorowa -zachwycamy się z córą -bo przez ostatnie 4 sezony miałyśmy białą z domieszką srebra ,a teraz na bogato

zaczęłyśmy też wioskę świąteczną ....jeszcze nie skończona .....

Na jakim podkładzie robisz wianki ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
inka74 22:38, 29 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Helen napisał(a)
Szkoda, że nie mieszkam bliżej, przyszłabym na naukę.
eee, z YT można się nauczyć
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:46, 29 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Magleska napisał(a)
piękne ozdoby
ja dopiero zaczynam -jak narazie mam ubraną choinkę
tym razem bajkowo-kolorowa -zachwycamy się z córą -bo przez ostatnie 4 sezony miałyśmy białą z domieszką srebra ,a teraz na bogato

zaczęłyśmy też wioskę świąteczną ....jeszcze nie skończona .....

Na jakim podkładzie robisz wianki ?
Madzia, różnie. W większości wiklinowe lub z gałązek winorośli. Robię też na styropianie. Nie lubię tylko na drucie robić.

Wioskę? Czyżbyśmy miały podobne klimaty w głowie...

Dziś biegałam po Pepcach w poszukiwaniu domków i choinek. Udało się. To część z łupów
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:26, 05 gru 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Przeszłam się dziś rano po ogrodzie, tradycyjnie z kawą. Wczoraj udało mi się wszystko ładnie posprzątać i pochować, jakoś tak pusto się na ogrodzie zrobiło. Oczywiście nie byłabym sobą gdybym jakiś zmian nie wymyśliła. Drobne będą, trochę więcej zimozielonego dodam w dwóch miejscach a w jednym jakąś roślinę strukturalną bo na jesieni jakoś tam pustawo jest. Chodniczek do nikąd jest do nieznacznego przedłużenia i takiego jakby zawinięcia. No i ścianka do wykończenia, pomalowania, zrobienia ładnej podstawy parasola. Trochę też zmian planuję w części gospodarczej. Brakuje mi miejsca na worki z ziemią, taczkę. Kostka na podjeździe do malowania. Nie mogę się zebrać. Płoty i niektóre skrzynki już też wołają o kolor. Może eM dojrzeje do tarasu w drewnie. Zobaczymy co z tego wyjdzie w realu.

A na razie zostawiam trochę pisma obrazkowego.
Zaczynamy tradycyjnie od wjazdu. Ta rabata jest specyficzna, trudna bo wąska, sucha, cienista. Nie wszystkie rośliny chcą tam rosnąć zgodnie ze swoimi warunkami. Inne, które w teorii potrzebują więcej słońca, jak róże, powojnik czy rozplenica, czują się tam wyjątkowo dobrze. I bądź tu człowieku mądry.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:36, 05 gru 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035


Kuchenna różanka posprzątana. Kret nawet tam porobił korytarze. Jak on głęboko musi kopać.


Tę ścieżkę chcę nieznacznie wydłużyć i lekko zmienić nasadzenia. Kocimiętka Purple Haze idzie do donicy. Kompletnie odmiana nie dla mnie. Kwitnie raz jak płaszczka. Nie powtarza (u mnie), od lipca praktycznie jest łysa. Nie wiem, co z nią robię nie tak. Chcę tu coś co będzie ładne przez większą część roku, może żurawki...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:58, 05 gru 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dawnej owalnej brakuje zimozielonego akcentu na środku za judaszowcem. Myślę o kulce z cisa, takiej docelowo sporej, 50 cm. Aby coś było, jak byliny są wycięte.


Różanka tarasowa ma niestety coraz więcej cienia co różom niezbyt dobrze tu wróży. Korci mnie aby ją powiększyć... Tak do linii podkładu kolejowego w trawniku...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:02, 05 gru 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035


Bujanka osłonięta na zimę
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:05, 05 gru 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Magnolia jest obsypana pąkami kwiatowymi.


Narożnik okupują sikorki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:07, 05 gru 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies