Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

olciamanolcia 17:35, 22 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Joann napisał(a)
Myslę, że nie masz powodu się obawiać Ma miejsca i to dużo.

Posadzony ambrowiec. Widać moje szaleństwo, bo jest prawie na środku Czy trzeba go jakoś zabezpieczać na zimę/ Usypałam mały kopczyk ziemi.





Dzwoniłam dziś w sprawie platana. Niestety chyba nie uda mi się go nabyć jesienią. Problemy z transportem.


Piekne drzewko kiedyś z niego urośnie bardzo fsjną masz tę ścianę z gabionów . Extra .Świetne tło dla roślin .

Czytałam że młode drzewka należy ochronić na zimę. Jak on taki malutki to może go lepiej osłoń

A na tej kamiennej ścianie bardzo fajnie prezentowałyby się śliwy
Masz tam posadzone jakieś drzewka?

Ja mam w pogotowiu takie kosze na gabiony ale u nas to rmialyby przeznaczenie jako siedzisko. Coś wymyślę Myśleliśmy aby wykopać tuje spod ogrodzenia- te między grabami i rabata brzozową i w ich miejscu postawić takie gabionowe ścianki.
Ładnie to u Ciebie wyglada- ta ścieżka z płyt i nasadzenia . Super
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Anda 19:44, 22 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33397
Malutki ten ambrowiec. Jaka to odmiana?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joann 20:55, 22 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
olciamanolcia napisał(a)


Piekne drzewko kiedyś z niego urośnie bardzo fsjną masz tę ścianę z gabionów . Extra .Świetne tło dla roślin .

Czytałam że młode drzewka należy ochronić na zimę. Jak on taki malutki to może go lepiej osłoń

A na tej kamiennej ścianie bardzo fajnie prezentowałyby się śliwy
Masz tam posadzone jakieś drzewka?

Dziękuję, cały sezon prawie układałam te kamienie, a potem wyjmowalam, z pomocą wprawdzie, by potem znów sama układać. No, ale wreszcie skończona
To agrowloknina osłonie w takim razie na wszelki wypadek.
Na tle ścianki mam posadzone trzy klony kuliste.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 20:56, 22 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Anda napisał(a)
Malutki ten ambrowiec. Jaka to odmiana?

Wiem, że malutki... To kumnowy Slender Silhouette.
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 22:36, 22 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Joann napisał(a)

Wiem, że malutki... To kumnowy Slender Silhouette.


Urośnie- za kilka lat będzie pięknym drzewem
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
LIDKA 01:32, 23 lis 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7083
Ten gabion super tu Ci robote robi. Jest piękny a rośliny na jego tle będa się pięknie odbijać.

Abrowiec urośnie bo trzymam kciuki. mocno!

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Joann 14:41, 29 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Dzięki dziewczyny, mam nadzieję, że się przyjmie. Okryłam go już na zimę.
Lidko, miło mi zajrzałaś Pozdrawiam:*

Ponieważ zostało mi drobnych kamieni po układaniu ścianki gabionowej, wysypałam je na rabatę pod oknem z przodu domu. Przesadziłam stamtąd wiąza JH (w cieniu nie byłoby mu za dobrze) i wsadziłam tam brzozę Youngii.
Przed

Po

Niewielkie zmiany, kamyki są mocno nieogrodowiskowe. Na wiosnę dosadzę tam dwa cisy na poduchy.
____________________
Joanna Ogród długi
Magleska 17:48, 29 lis 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18430
Joann wypiękniał Ci ogród w tym sezonie

też się zachwycam ścianą gabionową

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
inka74 07:25, 30 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Ambrowca owiń na zimę białą agrowłókniną i stelażem ze słomy. Młodym sadzonkom marzną głównie pędy. Jak zmarznie ci przewodnik to będziesz musiała wyprowadzić go z bocznego. Krzywy będzie a to brzydko wygląda. Nie powinni tej wielkości tego drzewa sprzedawać. To nie jest sadzonka handlowa. Okrywać go potrzebujesz przez ok 2-3 lata do wysokości tak 1,5 metra. Ta odmiana szerzej rośnie niż podają. Korona spokojnie osiągnie 2 metry. Ma miękkie gałązki i się one odkształcają pod wpływem deszczu (ma duże liście) czy śniegu a wiązanie 4-5 metrowego okazu by utrzymał kształt nie jest łatwe. Mam Slendera od chyba 5 lat. Tylko moja sadzonka miała ok. 2 metrów jak ją kupowałam. Przez pierwsze 2 lata prawie nie miała przyrostu. Potem wystrzeliła. Pokazywałam go na forum. To bardzo ładne drzewko.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Roocika 09:54, 30 lis 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asia, ostatnio przez przypadek znalazłam umbry w mieście, tak mi się wydaje, że to one.Chyba u Ciebie miałam zamieścić zdjęcia prawda?

Pieniek.mialy gruby.


____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies