Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Glina i zielsko 21:17, 23 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
LIDKA napisał(a)






Artemisy.



Artemis jest na mojej liście zakupowej, piękna jest.
Liliowo i kolorowo:) 20:46, 23 cze 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
No i mam dużo donic ale te kompozycje bardzo lubie.



Liliowo i kolorowo:) 20:44, 23 cze 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Milka napisał(a)

Cudowne te twoje wnusie
Podcięte wierzby rewelacyjnie wyglądają. Nic suszy nie masz, aż zazdraszczam, piękny jest twój ogród, a zaraz lilie


Mam już susze niestety, róże lubia slonce no i większość w pólcieniu, podlewam. Najgorzej znosi upał Laguna, a płatków mam po calym ogrodzie.
U nas 33C bylo w cieniu, najgorzej , ze noce tez duchota i gorąco i człowiek wymęczony. Juz widze, ze od podlewania poparzyłam niektore liscie np.żurawki chodz wieczorem podlewam.

A wnusie są super i bardzo grzeczne, uwielbiają ten ogród.















Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 20:40, 23 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Saxon Grafin Cosel. (Nowy nabytek).

Ogród z zegarem 20:33, 23 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16254
Do góry
Zapomniałabym o różach na rondzie


I jeszcze takie mam (też okrywowe)
Liliowo i kolorowo:) 20:32, 23 cze 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Milka napisał(a)
Matko, różany raj, cudownie ci kwitną, aż mnie kusi jechać i oglądać


Tylko przez ten upał, juz opadają, koniecznie musi sie nam udac, tylko teraz znowu bede miała wnusie. Też tak ciągle Ci czasu brak? Już trawnik miejscami mocno wypalony i brak tej soczystej zieleni odiera efekt. Sucho, hortensje mdleją, zapowiadają deszcze a omijają chodz jak ma mi zniszczyc grad to juz wole susze.

Angela szaleje









Ogrodowe wariacje 20:19, 23 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 6323
Do góry
Martka napisał(a)
Szukałam dziś pierisów w okolicy i nie ma, nawet nie słyszeli w jednej szkółce o tym, muszę ruszyć dalej na łowy. Co u Ciebie się dzieje? Upały i pewnie niewiele...


U mnie cisza faktycznie, masa pracy zawodowej, jestem w rozjazdach, sama jestem ciekawa jak moje róże, kilka dni ich nie widziałam mąż podlewa tam gdzie trzeba bo deszczu brak.


Marta dla Ciebie graby w kostkę

Ogród z zegarem 20:17, 23 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16254
Do góry
W zeszłym roku posadziłam 3 szt róż na pniu (nn). Nie okrywałam ich i przemarzły. Ale od pnia puściły pędy.
I narazie 2 z 3 kwitną .

Na biało


I na różowo


Trzecia na razie nie ma kwiatów, ale też ma listki i pędy .
Ogród z zegarem 20:14, 23 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16254
Do góry
Pierwsze malwy



I pierwsza werbena


Katalpa


I nie wiem jak to się nazywa , ale rozsiewa się bardzo.


Ogród z zegarem 20:13, 23 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16254
Do góry
Różne







Ogród z zegarem 20:12, 23 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16254
Do góry
Tawuły też giganty




Ogród z zegarem 20:11, 23 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16254
Do góry
Se zrobiłam kilka fotek z tego mojego buszu nad oczkami i nie tylko .



Nie pamietam, co to za hortensja, wygląda na annabelkę? Posadzona w zeszłym roku, trochę skorygowana przez psy (była gęstsza ). Jestem w trakcie usuwania folii...


Oprócz wim’s red, które mają bardzo dużo zalążków kwiatów, to jeszcze taka będzie niedługo. Niestety nie pamietam nazwy. Chyba Living summer, ale nie jestem pewna


Miskant mutant , w zeszłym roku miał około 2 metrów

Sałatka pokrzywowa 20:08, 23 cze 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Do góry
Upał zelżał, ale tak mnie zmęczył, że dzisiaj złapałam doła. Chyba mój organizm zaczyna alarmować, że najwyższa pora na urlop. To jest straszny moment, człowiek pada na pysk, a trzeba się jeszcze spiąć, żeby w ogóle móc ten urlop wziąć.
Leżeć mi się chce.

Mam tu jeszcze parę sielsko-wiejskich obrazków, lwia paszcza z zeszłorocznego siewu. Tegoroczna zakwitnie pewnie za rok.







Tak z czasem wyglądają wszystkie ścieżki, masowo wysiewają się jednoroczne, tym razem maczki kalifornijskie i maki.
Sezon 2017 u Hanusi 20:05, 23 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Czas zająć się ogrodem

Ogród w dolinie 20:02, 23 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Irysy przekwitają

Ogród w dolinie 20:01, 23 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Szykują się liliowce



I jeżówki
Ogród w dolinie 20:00, 23 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Bodziszek kantabryjski Cambridge dla Martki (już przekwita).
Mocno ucierpiał teraz w upały.
Przesaadzalam go wiosną.

Duże kępy, które przesaadzalam w całości




I tu w porównaniu z taką małą odnóżką, która tu wsadziłam, bo były już korzenie platana i nie chciałam grzebać, z boku hortensja Limelight.

Ogród w dolinie 19:56, 23 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Fotki robocze dla zobrazowania problemu stojącej wody.
Wrażliwi przewijają



"Suche oczko" po deszczu


Po pracy wzięłam łopatę drenażową i wykopałam rowek, woda trochę zeszła.
Ziemia jest taka nieprzepuszczalna, pomimo, że ja ulepszaliśmy, śladu nie ma po tych zabiegach i pachnie mułem

Małymi krokami-Ogród Wioli 19:47, 23 cze 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
Trawka skoszona ,rosnie jak szalona...



Podziwiamy ogród...



Cisy i ich duże przyrosty po upałach trzeba się wziąć za cięcie cisów i bukszpanów...



Hakonechloa Macra w 3 sezonie gigant


Glina i zielsko 19:44, 23 cze 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13849
Do góry
Zakryłam korą część niedokończonych rabat bo wczoraj wieczorem dojechała dostawa. Nie zdążyłam za wiele bo póżno przyszłam z pracy i komary żrą. Mokro jest, powietrze takie skiszone bez wiatru to se cholery tną.



Zdażyłam zauważyć że buki mi zielenieją. Ide szukac info czy to normalne .
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies