Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Sezon 2017 u Hanusi 16:43, 21 cze 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11254
Do góry
Wywołałaś Haniu wilka z lasu
a u mnie młodzieńcze wspomnienia.
Od tamtej pory minął szmat czasu
To nie do uwierzenia.

Mowa oczywiście o sobótkach
Noc świętojańska -jak kto woli.
Pełna radości, śmiechu i hecy
psikusów, śpiewu no i swawoli.

Chłopczyska starali się zawzięcie
posiadać sobótkę- kropoczem zwaną
aby zapalić tę gałę ze szmat
kilka dni wcześniej w ropie maczaną.

W obrzędzie wieczorem jak zaszło słoneczko
bawili się radośnie starzy i młodzi.
Niektóre pary oddalały się deczko
ale - co tam kogo obchodzi?










Ptasi gaj 16:13, 21 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
Dziękuję Maryja cieszę się, że ci się podoba. Tak to prawda azyl na ten upał już wyrosły drzewa i jest się gdzie skryć przed tym ukropem z nieba.

Azalie nie specjalnie kwitły, za to mają bardzo długie przyrosty młodych pędów.





Po prawej róża kto ledwo zipala posadziłam ja w trawie nawet zapomniałam o niej i masz tak odzyla. Róża NN dostałam w prezencie



Berberysy admiration i berberys orenge Rocket przesądzony w to miejsce przyjął się będzie rósł. Jeszcze go przytnę o 30 cm



Ogród z plażą 16:04, 21 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
Liliowiec Stella d'Oro wygląda teraz zachwycająco:



Zamówiłam liliowca pomarańczowego (EveryDaylily Orange) i posadzę zamiast tych traw po lewej stronie przy basenie. Obydwa są takich samych rozmiarów i w podobnym terminie kwitną.



Dla odmiany czas na zmiany... 16:04, 21 cze 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Do góry
beta napisał(a)
[img

Zachwycający ten koszyk Co to za roślina na drugim zdjęciu ?
LeŚnicZaNka 16:03, 21 cze 2021


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Do góry
LeŚnicZaNka 16:01, 21 cze 2021


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Do góry
Ogród z plażą 16:00, 21 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
Zarządziliśmy przerwę w ogrodzie, przez kilka dni było tak gorąco, że nie dało się oddychać, dopiero dziś zaczęło padać. To dobrze, bo nie nadążaliśmy z podlewaniem, rośliny trochę oberwały.

Róża Chopin i Pomponella budzą się do życia



Ogród z koroną w tle 15:41, 21 cze 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Do góry
Chce posadzić drzewka liściaste w miejscach zaznaczonych na czerwono... ma ktoś jakieś podpowiedzi? Gleba sucha i mega piaszczysta... jedyne co do głowy mi przychodzi to brzozy ale może jest coś innego godnego uwagi na takie miejsce? Pod drzewkami myślałam nad kosodrzewiną i sesleria jesienna. Tam gdzie czerwony prostokąt, będzie ławeczka gabionowa.
Ptasi gaj 15:40, 21 cze 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13819
Do góry
Milka napisał(a)
Elu, jak fajnie że się w końcu w realu widziałyśmy, super babka z ciebie
Jakoś udało mi się z telefonu foty zrzucić.




Świetne ujęcia świetnej zgraji ogrodowej.
Dziewczyny wyglądacie rewelacja. Witek też.
Stary ogród z nowymi właścicielami 15:26, 21 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2021
Posty: 59
Do góry
Pierwsza róża Bianco okrywowa. Piękna!
Doświadczalnia bylinowo-różana 15:20, 21 cze 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Do góry
Anda napisał(a)

Piękne zdjęcia i te z ławeczki też
Moje maki nie zakwitły w tym roku, nie miały ani jednego pąka. Chyba mnie nie lubią wszystkie maki, bo ani jednoroczne, ani bylinowe mi się nie udają
RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :) 15:04, 21 cze 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Do góry
I mój różany busz
Gentle Hermione ( najbardziej odporna na wszelkie zjawiska atmosferyczne) i BIENVENUE (DELROCHIPAR)

RHAPSODY IN BLUE

La Belle Sultane

BIENVENUE

Mme Isaac Pereire i Leonardo

Crocus Rose i Chippendale
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 15:03, 21 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Rench napisał(a)
Dopiero dzisiaj nadrabiam zaległości na forum.
Strasznie mi przykro, że natura tak Was doświadczyła. I podziwiam zarazem za hart ducha.
Jesteście niesamowici w tej walce.
Poruszające też jest to, że są jeszcze wspaniali ludzie, którzy ofiarowali wam bezinteresowną pomoc.
Przepiękna jest ta biała róża. Rośliny się Wam odwdzięczają.


Reniu jakoś tak od trzech lat nas dotyka ten problem, nie wiem czemu akurat w naszej miejscowości te nawalne opady docierają, pewnie znowu winne tunele foliowe i pola kukurydzy, już nawet rolnicy sami o tym mówią, tylko, że gadanie sytuacji nie zmieni bo Oni z tego żyją więc tunele nie znikną.
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 14:57, 21 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
Effka dzięki za fascynacje mną. Irenka pokazała moje podgardla daj spokój,ale ty wiesz że w rzeczywistości taka nie jestem. Mam p.... Na tym tle.

Co prawda już niektóre fotki się powtarzają, ale wysyłam jeszcze. Muszę skopiować wieczorem z telefonu na komputer stacjonarny przez blutufa się mieli i mieli.






Ewa się ciągle śmieje, widać że to organizatorka. Bardzo miła. Było bardzo mało czasu aby porozmawiać więcej, ale może się kiedyś uda na dłuższe spotkanie. Upały też bardzo nam doskwierał na szczęście wiatr się ruszył i później upał nie był tak odczuwalny
Liliowo i kolorowo:) 14:52, 21 cze 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry


W Kruklandii 14:47, 21 cze 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 14:47, 21 cze 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Do góry
Dopiero dzisiaj nadrabiam zaległości na forum.
Strasznie mi przykro, że natura tak Was doświadczyła. I podziwiam zarazem za hart ducha.
Jesteście niesamowici w tej walce.
Poruszające też jest to, że są jeszcze wspaniali ludzie, którzy ofiarowali wam bezinteresowną pomoc.
Przepiękna jest ta biała róża. Rośliny się Wam odwdzięczają.

Liliowo i kolorowo:) 14:45, 21 cze 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
greg66 napisał(a)
Wnusie zaraz babcie przegonią. Uuu ale róże myślę u siebie bo mam takie odmiany małe i bez efektu a poszukać muszę takich byków. Też już zaszczepiony jestem, no fajnie byłoby się spotkać


Chętnie Ci doradze, gdzie kupic i co, żeby był efekt

Na tych fotkach to w wiekszosci to każda inna róża ,tyle tego Nawet tych mniejszych nie pokazuje. Obawiam sie jednak tej pogody, zeby nie poniszczyło, fajnie by udalo Ci sie zobaczyc






Jasminy tez kwitną a jak pachną







W Kruklandii 14:38, 21 cze 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
AMbrowiec żyje!
WYcięłam dzisiaj dużo zmarzniętych gałązek i od dołu jest ciut łysawy, ale to nic
Długo się zbierał ale ważne, że się zebrał




i 'takie tamy'





Liliowo i kolorowo:) 14:34, 21 cze 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry








Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies