Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Alija 22:51, 19 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
ElzbietaFranka napisał(a)










Elu! Pięknie kwitną Ci róże, inne roślinki też, miejsce z brzozami bardzo ładne, spokojne.
Oczko wodne z liliami zachwycające. Przy tym upale aż czuje się chłód od wody patrząc na zdjęcia.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ElzbietaFranka 08:08, 21 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Upały nie odpuszczają. Wczoraj było trochę wiatru. Byłam u Danusi w Ogridowisku przyjechały też ogrodowniczki z Wrocławia. Wieczorem wstawię fotki. Ogród w fazie rozkwitu roślin które o tej porze kwitną.

A to mój ogród







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 08:18, 21 cze 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Fajne widoki ostrogowce mi się wysialy będę miał ich więcej. Staw zawsze mnie przyciągał. Upał jest nadal ale ja tak lubię
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 09:10, 21 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
greg66 napisał(a)
Fajne widoki ostrogowce mi się wysialy będę miał ich więcej. Staw zawsze mnie przyciągał. Upał jest nadal ale ja tak lubię



W zeszłym roku się sporo wysialo po całym skalniaku. Jak przekwitną muszę je zebrać i posadzi w innym miejscu.
Staw to zbawienie zresztą jakie kolwiek bajorko to zbawienie dla ogrodu. W takim upale gdzie te ptaki wodę by piły. Woda paruje rośliny pobierają.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 10:39, 21 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Elu, jak fajnie że się w końcu w realu widziałyśmy, super babka z ciebie
Jakoś udało mi się z telefonu foty zrzucić.


____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 11:41, 21 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Milus zeby widać jak u Schetyna. Mówiłam, że mam podgardla, jeszcze ten upał czerwona twarz. Już się nie dam sfotografowac. Dobrze, że na kocyku nic nie widać.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 12:03, 21 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ela wymyślasz. Gorąco było, bardzo ładnie wyglądasz, zadbana na maksa i zachwycałam się twoją spódnicą, extra.
Mamy swoje lata, nie mamy co narzekać jesteś świetna
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
eVka 14:17, 21 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Elu, miło było Cię poznać, jestem zajefajowa!!! wyluzowana, wesoła, szalona, takie dziewczyny lubię!
Buziaki przesyłam i bardzo się cieszę, że w końcu się spotkałyśmy, teraz z jeszcze większą ochotą będę wędrowała po Twoim ogrodzie

Buziole
____________________
LIDKA 15:40, 21 cze 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7137
Milka napisał(a)
Elu, jak fajnie że się w końcu w realu widziałyśmy, super babka z ciebie
Jakoś udało mi się z telefonu foty zrzucić.




Świetne ujęcia świetnej zgraji ogrodowej.
Dziewczyny wyglądacie rewelacja. Witek też.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ElzbietaFranka 15:44, 21 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Dziękuję Ewa teraz już wiem z kim mam do czynienia. Trochę za mało czasu aby porozmawiać. Ja jeszcze ok 20 min czekałam na eMa rozmawiałyśmy z Danusia.

Ogród duży robi wrażenie, nasadzenia różnorodne. Mnie najbardziej zafascynowała trawa, oczywiście zbiorniki wodne, rutewka olbrzymią i taka gęsta. Będę musiała swoje rutewki pozbierać po ogrodzie i posadzić w jednym miejscu bo mam w czterech miejscach.

Gilenia przepiękna w kilku miejscach wprowadza w ogrodzie lekkość przepięknie kwitnaca. Bardzo mi sie zawsze podobała szkoda, że moje kilka sztuk się nie przyjęło. Jeszcze raz posadzę może u Danusi coś wyprosze.
Zresztą pokaże fotki jak by mi się nie podobało to hymnie focila.

Czego Danusia nie pokazała przynajmniej nie widziałam. Szkoda, że nie zrobiłam fotki. Stanęliśmy w tym miejscu i rozmawiali na temat tych staroci... To magazyn pod chmurką wszystkich donic, wanien, wiader, wał korbowy, różne rupiecie które mogą się przydac. Jak na pchlim targu zrobiło na mnie duże wrażenie.
Był też kurnik z kurami i prawdziwymi jajkami.

Ogród ogrodzony w całości ok 4 ha już jakiś etap zakończony. Tak jak Danusia mówiła w zależności od finansów będzie dalsza rozbudowa.
W zamyśle jest ogród preriowy. Czekam i kibicuje temu zamysłowi, będzie pewnie piękny jest tyle traw od palczatek do traw innych które lubią suchy grunt i nie tylko traw.

Dobrze, że wam podróż miło upłynęła. W klimatyzowanym wagonie to z przyjemnością upływa czas.

U nas dzisiaj gorszy upał niż wczoraj. W mieście budynki,asfalt to wszystko nagrzane. Jutro jadę znowu bo trzeba podlać. Jakieś burze zapowiadają, ale to nie wiadomo gdzie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies