Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Mirkowy ogród (początki) 21:10, 15 cze 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Stipa zaraz rozkwitnie.

Kosmosy w porównaniu do werbeny nigdy nie zawodzą zawsze mi się wysiewają.

No i siewki Naparstnic

Hortensja Anabel w pączkach
Żywopłot strzyżony z cisa 21:07, 15 cze 2021

Dołączył: 15 cze 2021
Posty: 3
Do góry
Witam,
Nie wiem czy to dobry wątek, ale sporo tu poczytalem o cisach. Szukam jakies ladnych sadzonek cisa wielkosci ok 80 cm - 100 cm. Czy ktos moglby cos polecić gdzie takie zakupić? (ok. 20szt na gesty lity żywopłot)
pozdrawiam

( Póki co mam taki twór zrobiony przez ogrodnika chyba rózne gatunki posadzone co 90cm. Proszę o poradę czy wywalić wszystko i kupić nowe i zrobić jak należy czy próbować dosadzić pomiędzy te które już są nasadzone)
To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:07, 15 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
tulucy napisał(a)
Ja lubię krople wody w peruczkach
Cud, miód jest dla widza, orzechy zostają dla własciciela


Dzisiaj miałam dzień konia! Złychana jestem nad wyraz.
Kropelek wody nie było, ale było mnóstwo owadów. Te peruczki są chyba miododajne.

Mirkowy ogród (początki) 21:06, 15 cze 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
I takie tam pstryczki


Niezmordowane bratki

Trawka to Sporobolus Heterolepis.
Zacisze Alicji 21:04, 15 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
Alija napisał(a)
Mam tu straszny miszmasz.






U mnie przez lata był duży wiciokrzew rósł i rósł miał zawsze mszyce na początku pryskalam zrezygnowałam bo mszyce sie mnożyły. W tym roku przycięłam metr od ziemi wypuścił nowe i znowu są mszyce.

Krzewuszki to wdzięczne krzaki. Kwitną co roku o ile nie przemarzną od wiatru mroźnego.
Nie wiedziałam, że są też lilie wodne pachnące muszę sprawdzić moje.
Bardzo ładnie już kipi od zieleni i kolorowych kwiatow
Mirkowy ogród (początki) 20:59, 15 cze 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Takie mam kolorki Naparstnic
Jedną mam tylko kremową.



Ogród z zegarem 20:58, 15 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Agatorek napisał(a)
W zeszłym tygodniu


Dziś


Jeszcze jeden dzień i „zamknę” oczko


I jak ?
Jak na taka pogodę to idziesz jak burza, niby niedużo ale praca bardzo ciężka
Mnóstwo wysiłku ale jaki efekt za to
Mój ogród pod lasem 20:54, 15 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Czy to nie jest przypadkiem ten sam tylko gold ? To on juz wielki a wciąż chudy
Sezon 2017 u Hanusi 20:49, 15 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Dziękuję Alice, Tez cieszą mnie piwonie, że co roku kwitną mimo różnic pogodowych. Raz lepiej, raz gorzej zależy jak się postaram.

A pomidorki, za każdym razem inna odmiana. Bo i moje możliwości fizyczne co raz mniejsze. Ale w pogotowiu już czekają już dwa koszyki, może uda się kiedyś je napełnić. Zawsze miałam największe zbiory w połowie sierpnia, Oby i w tym roku oscylowało koło tej daty.

A nawet jeżeli nie, to cóż- przyroda wie ile mi potrzeba na przeżycie w zdrowiu.






Tu darowała mi dodatkową truskawkę w trawniku, ha, ha, ha
Ogród w dolinie 20:37, 15 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Czy to floks?
Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko 20:31, 15 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
MiluniaB napisał(a)



Wszędzie pięknie a to moi faworyci. Super wyglądają na tle tej ściany
Ogród w dolinie 20:20, 15 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
A u nas znowu darowane rośliny
Cieszymy się i jednocześnie smucimy, bo trzeba je gdzieś ulokować.

Najbardziej cieszę się z rdestu bo i tak miałam zamówić i pięknych białych irysów, które ślicznie pachną






Ambrowiec chyba nie da rady, liście mu zwiędły za gorąco chyba.
Mój ogród pod lasem 20:12, 15 cze 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5946
Do góry
Rzeczone buki na planowanej miejscówce.widac cos?
Zacisze Alicji 20:08, 15 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
W końcu zakwita moja ulubiona róża, alchymist.
Nie wiem od czego to zależy, ale rok temu była bardziej żółta.
Teraz kolory na zdjęciach też są trochę przekłamane.
W ogródku Martki 19:43, 15 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Do góry
Klon Sango Kaku po wiosennych histeriach znów zaczyna zachwycać kolorem.

Paproć, której nazwy nie zdążyłam ustalić, na donicy nie było etykietki ale piękna.

Mam tylko jeden krzak peonii NN, przedstawiciel gatunku jest

Ogórek nie zachwyca, ale cieszy


W ogródku Martki 19:43, 15 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Do góry
Jarzmianka Hadspen Blood

Gaura Whirling Butterflies

Penstemon Husker Red

Krwawnik Coronation Gold
W ogródku Martki 19:42, 15 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Do góry
Mój ogród jeszcze całkiem niedawno składał się z elementów iglastych plus trawnik. Kwiat był zjawiskiem rzadkim, tak samo jak rabaty. Wyglądało to tak:

Minęły dwa miesiące, ściągnęło do mnie trochę drzewek (klony wiodą prym), ale także byliny, róże!, a ostatnio także paprocie. Nie muszę pisać, bo znacie to, jak bardzo zmienił się stan mej duszy w związku z przemianą ogrodu Dziś zrobiłam kilka zdjęć kwiatkom, czasu na zachwyty nie ma wiele, sezon krótki, małam więc upojny czas (po tym, jak posadziłam 30 donic!) na podziwianie.
Artemis

Chopin w pąku

Ascot w pąku
W ogródku Martki 19:27, 15 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Do góry
Alija napisał(a)


Zdjęcia zachwycające. Ta niebieska łąka niesamowita.


Alicjo, tu jeszcze z innej strony, wygląda niczym fioletowa rzeczka - kocimiętkowa, jak mi się zdaje.

W ogródku Martki 19:24, 15 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Do góry
edi75 napisał(a)
Martus u Ciebie czytałam i żółtych wstążkach jako wabik na biedronki?

Edi, tak, mam wstążki, ale zdaje mi się, że zwabiły azjatyckie... Zerknij, nie wygląda mi ta na bożą krówkę... Chińskie jedzą mszyce, ale niestety też jaja i larwy naszych biedronek
Dębowe zakątki 19:14, 15 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Rosną. Ta z dużymi liściorkami to Millenium


Sum substance rośnie w liście



Ależ piękne hosty u Ciebie, cała kolekcja! W dodatku zdrowiutkie, pięknie się prezentują. Zachwyty zostawiam!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies